11.03.2014 r. - Krzeszowskie Wzgórza - Tu już wiosna na dobre zawitała.

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

11.03.2014 r. - Krzeszowskie Wzgórza - Tu już wiosna na dobr

Post autor: PiotrekP » 11 marca 2014, 22:01

Wzgórza Krzeszowskie nie należą do najczęściej odwiedzanych, dlatego postanowiliśmy połazikować po tych terenach. Dorotka, maga i ja rozpoczynamy naszą wędrówkę z Krzeszowa. Miejscowość ta ma bogatą historię, już w 1242 roku Księżna Anna ufundowała klasztor dla benedyktynów. Książę Bolko I Surowy odkupił dobra klasztorne i przekazał je zakonowi cystersów. Późniejsze losy klasztoru i wsi są bardzo burzliwe, wielokrotnie klasztor zmieniał właścicieli i zakony włącznie z upaństwowieniem przez państwo pruskie po wojnach śląskich. Warto odwiedzić to miejsce, bazylika została odrestaurowana. Freski na ścianach i sufitach przedstawiają przypowieści z Pisma Świętego.

Obrazek

Obrazek

Po zwiedzeniu Opactwa wyruszamy na szlak czerwonymi znakami w kierunku Góry Św. Anny. Po drodze mijamy kaplicę Św. Anny, która była zamknięta.

Obrazek

Podchodzimy do góry i zdobywamy wzniesienie Górę Św. Anny (593), gdzie znajdujemy parę szałasów, najprawdopodobniej były tam prowadzone jakieś szkolenia surwiwalowe.

Obrazek

Dalej idziemy czerwonym szlakiem do rozdroża, gdzie już duktami leśnymi ( poza szlakiem ) wchodzimy na najwyższe wierzchołek - Górę Ziuty (631).

Obrazek

Schodzimy z kulminacji i leśną drogą maszerujemy do kolejne wzgórze Kot (582), z którego można podziwiać widoki na Masyw Dzikowca i Lesistej Wielkiej ( Pusta, Wysoka i Sucha Góra).

Obrazek

Podążamy do szlaku zielonego, którym idziemy do wsi Gorzeszów, gdzie znajduje się Diabelska Maczuga - samotna skałka piaskowcowa o charakterystycznym kształcie. Tu robimy sobie odpoczynek i popas.

Obrazek

Pozostał nam jeszcze ostatni cel naszej dzisiejszej wycieczki - "Głazy Krasnoludków" - Rezerwat Skałek Gorzeszowskich. W geologiczno-krajobrazowym rezerwacie chronione są unikalne formy wietrzenia piaskowca ciosowego o malowniczych kształtach baszt, maczug czy grzybów.

Obrazek

Obrazek

Po nacieszeniu oczu formami skalnymi i odgadywaniu "co natura miała na myśli, tworząc takie kształty" udajemy się w drogę powrotną przez łąki i pola do Krzeszowa.
Wycieczka nad wymiar udana, piękna pogoda, wspaniałe kształty i formy skalne, a co najważniejsze - wiosna tam, zawitała na dobre.

Obrazek

Tereny są godne polecenia na niedzielny spacer po niezbyt wymagającym terenie z ładnymi widokami na Góry Krucze i Masyw Dzikowca, a w oddali Karkonosze ze Śnieżką.
Dziękujemy Agnieszce za wspólne wędrowanie

Tu reszta naszych fotek:
https://plus.google.com/photos/10033055 ... 3981244769
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 11 marca 2014, 22:09

Ale niesprawiedliwość na tym świecie panuje!

Móc tak pięknie wykorzystać ten wspaniały, słoneczny, a powszedni dzień!... Marzenie! ;) :D

:spoko: :brawo: :brawo: :)
spacerowicz
Turysta
Turysta
Posty: 547
Rejestracja: 24 lipca 2010, 21:38
Kontakt:

Post autor: spacerowicz » 11 marca 2014, 22:21

Panie, Panie!!! Nie wolno tak drażnić! Spacery w godzinach pracy większości - zabronione!
Dżola Ry pisze: Móc tak pięknie wykorzystać ten wspaniały, słoneczny, a powszedni dzień!... Marzenie!
Popieram!
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 12 marca 2014, 8:30

spacerowicz pisze:Spacery w godzinach pracy większości
Straszą, że weekend będzie kiepski to trzeba przenieść go na inny termin i dopasować do pogody.
Dżola Ry pisze:Móc tak pięknie wykorzystać ten wspaniały, słoneczny, a powszedni dzień!...
Udało się wykorzystać przynajmniej dwa dni, reszta już w pracy.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
robson
Turysta
Turysta
Posty: 795
Rejestracja: 12 stycznia 2010, 23:07

Post autor: robson » 12 marca 2014, 16:33

PiotrekP pisze:Pozostał nam jeszcze ostatni cel naszej dzisiejszej wycieczki - "Głazy Krasnoludków" - Rezerwat Skałek Gorzeszowskich
,ostatnio jechałem do Chełmska Śląskiego drogą przez Krzeszów, już nie pamiętam czy przed miejscowością Olszyny przed zjadem do rezerwatu czy już przed samym Chełmskiem Śląskim są okropne dziury na drodze brrr trzeba było zredukować do 1 biegu . Głazy krasnoludków mam na oku , być może niedługo tam zawitam .
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 12 marca 2014, 19:59

robson pisze:przed samym Chełmskiem Śląskim są okropne dziury na drodze brrr trzeba było zredukować do 1 biegu
a to normalne w tamtym terenie, chyba tam nikt dróg nie remontuje.
robson pisze:Głazy krasnoludków mam na oku , być może niedługo tam zawitam .
Gorąco polecam i o tej porze roku lub jesienią. Lepiej widać kształty skał.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
aguśka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 180
Rejestracja: 04 października 2009, 20:08

Post autor: aguśka » 12 marca 2014, 20:19

Pikne foty Funćka ma najładniejszą..a wiosna faktycznie zawitała na przedgórzu ptasie trele i kwiateczki bajka istna :D
...w zimie jest lato w nocy słońce...
Awatar użytkownika
Robert J
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2285
Rejestracja: 25 grudnia 2011, 20:35

Post autor: Robert J » 12 marca 2014, 22:10

PiotrekP pisze:Straszą, że weekend będzie kiepski to trzeba przenieść go na inny termin i dopasować do pogody.
Też tak bym chciał ;)

Czuć już bliskość wiosny. Tylko patrzeć jak się wszystko zazieleni :)
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 12 marca 2014, 22:22

Najpiękniejsze zdjęcie dla mnie to Wasza sunia w śnieżycach wiosennych, ech wąchała kwiatuszki czy nie ;)
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Awatar użytkownika
buba
Turysta
Turysta
Posty: 2216
Rejestracja: 05 lipca 2011, 11:35
Kontakt:

Post autor: buba » 12 marca 2014, 22:59

PiotrekP pisze:Freski na ścianach i sufitach przedstawiają przypowieści z Pisma Świętego.

a widziales smieszne wielbłady i wypiety goły kuper??
robson pisze:ostatnio jechałem do Chełmska Śląskiego drogą przez Krzeszów, już nie pamiętam czy przed miejscowością Olszyny przed zjadem do rezerwatu czy już przed samym Chełmskiem Śląskim są okropne dziury na drodze brrr trzeba było zredukować do 1 biegu
Tam chyba jechalismy w styczniu i nie pamietam takiej drogi, a pewnie by mi zapadla w pamiec bo takowe bardzo lubie. Oj juz dawno nie pamietam zeby gdzies w Polsce trzeba bylo redukowac do jedynki...
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..
robson
Turysta
Turysta
Posty: 795
Rejestracja: 12 stycznia 2010, 23:07

Post autor: robson » 13 marca 2014, 9:33

buba pisze:dawno nie pamietam zeby gdzies w Polsce trzeba bylo redukowac do jedynki.
owszem , na upartego można by było ten kawałek drogi przejechać na 2 biegu ,ale szkoda było nam opon , dziury nie wyglądały zachęcająco , na szczęście był to tylko krótki taki odcinek ,
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 13 marca 2014, 10:01

buba pisze:a widziales smieszne wielbłady i wypiety goły kuper??
Wielbłądy tak, a kuperka nie - trzeba będzie to sprawdzić :D .
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 13 marca 2014, 10:02

HalinkaŚ pisze:ech wąchała kwiatuszki czy nie
Wąchała i my zresztą też. :)
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2376
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 13 marca 2014, 18:15

Wybieram się na te Głazy Krasnoludków już parę miesięcy i zawsze coś. Jak tak dalej pójdzie odwiedzę je jako emeryt. :)
Awatar użytkownika
buba
Turysta
Turysta
Posty: 2216
Rejestracja: 05 lipca 2011, 11:35
Kontakt:

Post autor: buba » 13 marca 2014, 18:20

PiotrekP pisze: Wielbłądy tak, a kuperka nie - trzeba będzie to sprawdzić :D .
Kuper jest mniej wiecej w srodku obrazu


Obrazek
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..
ODPOWIEDZ