1986-2013 - Podsumowanie... ćwierćwiecza z hakiem...

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
mark65
Turysta
Turysta
Posty: 75
Rejestracja: 11 lutego 2011, 0:55

Post autor: mark65 » 03 lutego 2014, 8:39

Wiolcia pisze:Ciekawie ogląda się miejsca, w których się nie było, a które zna się ze słyszenia.

Obrazek

A ten dom kiedyś widziałam na fotografii i bardzo mi się spodobał! Tylko nie wiedziałam dokładnie, gdzie jest. Teraz już wiem.
to dworek gubernatora grodzieńskiego w Białowieży
https://picasaweb.google.com/1055905443 ... 5004798658
Awatar użytkownika
buba
Turysta
Turysta
Posty: 2216
Rejestracja: 05 lipca 2011, 11:35
Kontakt:

Post autor: buba » 03 lutego 2014, 9:43

Dżola Ry pisze: A teraz spójrzcie tutaj - Kuba mi podesłał ten link. http://www.fly4free.pl/zobaczyc-swiat-m ... /#more-479
Kiedyś jeszcze o mnie tak będą pisać - zobaczycie :lol:
Jest też film o tej pani :) http://stopklatka.pl/-/80047902,wszystko-jest-mozliwe
Rewelacja! To najlepszy przyklad ze chciec to moc! Wspaniala babka!
Tylko nie moge znalezc jej zdjec z kazachstanu! Sa gdzies tam na tej stronce? czlowiek by tak chetnie ucieszyl oko kazachskim stepem w poniedzialkowy poranek...
Dżola Ry pisze: W zamku zwiedzamy muzeum i widzimy wreszcie, jak wygląda nasz ulubiony rzadki ptak - bąk, którego niezwykły głos (podobny do dźwięku podczas dmuchania w butelkę trzymaną pod kątem przy ustach) słyszymy czasem podczas wędrówek po Lasach Janowskich.
wiele razy slyszalam tego ptaka! ale nigdy nie mialam okazji zobaczyc!

az mi sie teraz teskno zrobilo za jego glosem...
Dżola Ry pisze: ...a w końcu do Malborka, w którym od razu idziemy na ciekawą inscenizację, którą po zmroku można oglądać w zamku. Głos spikera rozbrzmiewa na całym placu, po krużgankach suną krzyżaccy woje... Fajne!
To mysmy byli w Malborku na takiej nocnej inscenizacji co sie nazywala "swiatlo dzwiek" i nas prowadzil zamaskowany krzyzak po podziemiach i nas tam rozne duchy straszyly i cos gadalo i jęczalo jak spod ziemi. Mialam wtedy 14 lat i nawet sie troche bałam momentami :lol:

Obrazek
Dżola Ry pisze: Następnie zakładamy bazę w Mikoszewie, gdzie do snu pohukuje nam sowa! Nawet ją obserwujemy! Pierwszy raz w życiu widzimy i słyszymy sowę na wolności! Rewelacja!
My w Olawie kolo bloku mamy latem jakies sowowate w drzewach za smietnikiem! Co za przedziwny glos! dwa lata temu sie pojawily. Kiedys pare godzin biegalismy od drzewa do drzewa z latarka zeby zobaczyc co tak dziwnie kwika i swista!
Dżola Ry pisze: Wydmy w Łebie! Nie zawiodły nas. Wręcz przeciwnie - zachwyciły i zaskoczyły swoją wielkością!
Serio robia wrazenie! ale wielka piaskownica! Tylko ten tłum... :/

Musze sie tam kiedys wybrac - ale moze marzec albo pazdziernik bedzie bardziej dogodny?

Fajne tez to ujscie Wisły! Robi wrazenie ze zdjec miejsca spokojnego i w miare dzikiego.
Dżola Ry pisze:I docieramy do muzeum archeologicznego w Wietrzychowicach, gdzie mieszczą się schowane w lesie grobowce neolityczne sprzed 5,5 tysiąca lat!!!
Nie możemy się nadziwić, że nic o nich nie wiadomo "publicznie" (no, bo przecież musielibyśmy słyszeć )!!! Są wg nas superatrakcyjne!!!
Nigdy w zyciu o tym nie slyszalam!!! A przez Izbice Kujawska przejezdzalam kilkakrotnie jezdzac do rodziny pod Toruniem
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
mark65
Turysta
Turysta
Posty: 75
Rejestracja: 11 lutego 2011, 0:55

Post autor: mark65 » 03 lutego 2014, 10:30

buba pisze: Serio robia wrazenie! ale wielka piaskownica! Tylko ten tłum... :/

Musze sie tam kiedys wybrac - ale moze marzec albo pazdziernik bedzie bardziej dogodny?
polecam czerwiec, ale nawet w wakacje od strony Czołpina nie ma tłumów, od strony Łeby ludzi więcej niż na Marszałkowskiej,
ostatnio na wydmach byłem w lipcu
https://picasaweb.google.com/1055905443 ... 6356363266

a tak wygląda plaża w Czołpinie w lipcową sobotę
https://picasaweb.google.com/1055905443 ... 5017921314
prawda, że luźno :)
Awatar użytkownika
zagatka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 266
Rejestracja: 26 sierpnia 2009, 10:59

Post autor: zagatka » 03 lutego 2014, 13:31

buba pisze:wiele razy slyszalam tego ptaka! ale nigdy nie mialam okazji zobaczyc!

az mi sie teraz teskno zrobilo za jego glosem...
podobno jest bardzo płochliwy i ciężko go zobaczyć :) poza tym w większości siedzi sobie w sitowiu i innych chaszczach, więc już trzeba być zapalonym ornitologiem w gumiakach, żeby sie na niego zaczaić, a ja mam za mało cierpliwości ;)

buba pisze: To mysmy byli w Malborku na takiej nocnej inscenizacji co sie nazywala "swiatlo dzwiek" i nas prowadzil zamaskowany krzyzak po podziemiach i nas tam rozne duchy straszyly i cos gadalo i jęczalo jak spod ziemi. Mialam wtedy 14 lat i nawet sie troche bałam momentami :lol:
No to my też na tym "Światło i dzwięk" byliśmy :) Bardzo fajny klimacik tego zamku można poczuć :)
Bieszczadzkie Anioły, Anioły Bieszczadzkie...
...gdy skrzydłem cię dotkną, już jesteś ich bratem.
Awatar użytkownika
sonia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 222
Rejestracja: 02 lipca 2010, 13:06

Post autor: sonia » 03 lutego 2014, 17:28

buba pisze:My w Olawie kolo bloku mamy latem jakies sowowate w drzewach za smietnikiem! Co za przedziwny glos! dwa lata temu sie pojawily. Kiedys pare godzin biegalismy od drzewa do drzewa z latarka zeby zobaczyc co tak dziwnie kwika i swista!
Buba
w necie są stronki gdzie można posłuchać odgłosów ptaków najróżniejszych;-) ja tak zidentyfikowałam jednego nocnego "piskacza"co się zwie fachowo syczek;-)
http://www.youtube.com/watch?v=MD-lKV5ll4w
Jolu
wybacz off topa;-)
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"
Awatar użytkownika
dani
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 128
Rejestracja: 06 stycznia 2014, 18:18

Post autor: dani » 03 lutego 2014, 19:24

Dżola Ry...
....pierwsza....refleksja...ścisnęło mi gardło...na....dłużej................
....pierwsze spojrzenie....zapamiętałam Cię...choć nie zamieniłyśmy prawie słowa...
...dzisiaj....
...poznawanie Ciebie...w teraźniejszości...która została ....stworzona przez te wspomnienia...
...to niepowtarzalne karty ....życia....które
odkrywam ...całą mą duszą....z... emocjami...
Ps...jak bardzo chcę Was...poznać...
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 05 lutego 2014, 23:16

mark65 pisze:to dworek gubernatora grodzieńskiego
Dzięki za uszczegółowienie :)

wybacz off topa;-)
Daj spokój, Sonia! Świetne źródło informacji!
Lidka pisze:a propos właśnie dzisiaj, gdy próbowałam odtworzyć moje zdjęcia nagrane na dysku przenośnym coś się w nim zepsuło ( tzn zupełnie oderwała się ta część od USB) :cry: mam nadzieję, że nie stracę tych danych :cry:
Myślę, że to zupełnie inny problem i dane są bezpieczne! Czy już jest wszystko ok? Naprawione?

ania., dani - dziękuję! :przytul:

buba pisze:Rewelacja! To najlepszy przyklad ze chciec to moc! Wspaniala babka!
Tylko nie moge znalezc jej zdjec z kazachstanu! Sa gdzies tam na tej stronce? czlowiek by tak chetnie ucieszyl oko kazachskim stepem w poniedzialkowy poranek...
Nigdzie nie wyczytałam, żeby miała jakieś internetowe galerie. :roll:
buba pisze:wiele razy slyszalam tego ptaka! ale nigdy nie mialam okazji zobaczyc!

az mi sie teraz teskno zrobilo za jego glosem...
My tak bardzo lubimy jego głos, że nawet specjalnie, żeby go posłuchać wyruszyliśmy kiedyś w Lasy Janowskie.

Wycieczka nazywała się...


Czekając na bąka

Obrazek

Zasiedliśmy (z eleganckimi kieliszkami białego wina w rękach :D) nad wodą

Obrazek
Obrazek

Wypatrywaliśmy go (i nie tylko jego) wytrwale - bez skutku, niestety :(

Obrazek
Obrazek

Słychać go też nie było tak "do syta" :( choć czekaliśmy na to do nocy! :D

Obrazek

Ale ile taki bąk daje możliwości żartów!!! Zazwyczaj mówiliśmy nie głos, a odgłos bąka :lol: sugerując, że właśnie usłyszeliśmy u sąsiada ;) :lol:

Następny odcinek wkrótce, ale czasu teraz mniej, a i wena chwilowo odeszła. Musi wrócić nastrój i wkręcę się znowu ;)
A dziś taka namiastka ;)
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Post autor: Han-Ka » 06 lutego 2014, 8:10

Dżola Ry pisze:Następny odcinek wkrótce
Oby jak najszybciej, bo czekamy :) .
Dżola Ry pisze:czasu teraz mniej
Trudno - nie jedz, nie śpij, tylko pisz :zoboc: .
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 07 lutego 2014, 20:09

Han-Ka pisze: nie jedz
Zawsze zazdrościłam krokodylom i wężom, że mogą raz najeść się do syta i potem pół roku mieć spokój! ;) :D
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 07 lutego 2014, 20:12

Dziś opiszę i zilustruję różne nasze drobne wycieczki oraz miejsca "zahaczane" podczas wyjazdów na uroczystości rodzinne lub odbywanych w innych niż turystyczne celach.

Niektóre z nich są raczej powszechnie znane, ale o innych sądzę, że wiedzą nieliczni, a są warte odwiedzenia.

Zacznę od Roztocza.
Nie jestem wielką fanką tego regionu, ale jest tam parę naprawdę świetnych atrakcji! Największymi są dla mnie Wieprz i Tanew do spływów kajakowych. Ale to opiszę wkrótce.

Tu chciałabym pokazać atrakcje piesze ;)

Tzw. Szumy na Tanwi.
Na odcinku kilkunastu kilometrów znajduje się tam kilkadziesiąt, a chyba nawet ponad sto progów skalnych. Są naprawdę bardzo malownicze!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
(więcej zdjęć https://picasaweb.google.com/1088198799 ... wia8062008 )

Innym fajnym miejscem na Roztoczu są Stawy Echo na obrzeżach Zwierzyńca.
Obrazek

Na brzegu rosną sosny na pajęczych nogach, znajdujące się pod ochroną:
Obrazek

A w otaczających lasach nietrudno spotkać stada koników polskich żyjących na wolności
Obrazek

(inne zdjęcia https://picasaweb.google.com/1088198799 ... 9906167186
https://picasaweb.google.com/jolaryd/Zw ... 7107116098 )

Góra Bukowa...
Obrazek

i Piaseczna Góra...
Obrazek

...nie zrobiły na nas szczególnego wrażenia, delikatnie mówiąc, ale prowadzące do nich szlaki są fajne:
Obrazek

Następna wycieczka to rejon Świętokrzyskiego na płn.-wsch. od Kielc.

Najpierw odwiedziny w Krzemionkach Opatowskich i tamtejszej neolitycznej wiosce i kopalni kamienia szczęścia, czyli krzemienia pasiastego, który w ostatnich latach zrobił wielką światową karierę ;)

Obrazek

Krzemień pasiasty to takie "rodzynki w cieście"
Obrazek

Tu już po wydobyciu:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Potem jedziemy do rezerwatu Skałki Piekło nad Niekłaniem - bardzo ciekawy kolor skał!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatnim punktem wycieczki jest najsłynniejsze chyba polskie miasteczko ;) - Wąchock! :D
Odwiedzamy tam Opactwo Cystersów - baaardzo interesujące!
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zdjęcia z tej wycieczki:
https://picasaweb.google.com/1088198799 ... ck25072010#



... dalsze będę opisywać w kolejnych postach (żeby się nie pogubić i może szybciej się będzie ładować strona...)
Awatar użytkownika
Lidka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 364
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 18:05

Post autor: Lidka » 07 lutego 2014, 21:35

Nareszcie kolejny odcinek :) te skałki super, trzeba będzie tam kiedyś pojechać :)

a dysk nadal leży czeka na naprawę/diagnozę - muszę się zastanowić gdzie się z nim zgłosić ;)
a góry nade mną jak niebo...
Gosia
Turysta
Turysta
Posty: 403
Rejestracja: 02 stycznia 2010, 22:46

Post autor: Gosia » 07 lutego 2014, 21:46

"Szumy na Tanwi, Stawy Echo, sosny na pajęczych nogach"

ależ mało wiem i mało znam... :roll:
Fajne te nazwy.
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 07 lutego 2014, 22:15

Lidka pisze:te skałki super, trzeba będzie tam kiedyś pojechać
Jeśli miałabyś jechać specjalnie dla skałek, to trochę ich za mało. Wtedy trzeba by połączyć z innymi atrakcjami - polecam m. in. Krzemionki :)

Gosia pisze: "Szumy na Tanwi, Stawy Echo, sosny na pajęczych nogach"
(...)
Fajne te nazwy.
Przy czym ja nazywam te "sosny na pajęczych nogach", pozostałe są oficjalnymi nazwami :) Też mi się podobają :)
Awatar użytkownika
Lidka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 364
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 18:05

Post autor: Lidka » 07 lutego 2014, 22:19

Dżola Ry pisze: Jeśli miałabyś jechać specjalnie dla skałek, to trochę ich za mało. Wtedy trzeba by połączyć z innymi atrakcjami - polecam m. in. Krzemionki :)
Kopalnia krzemienia też bardzo fajna - dodatkowo niedaleko do Kazimierza Dolnego, w którym jeszcze nigdy nie byłam :)
Ostatnio zmieniony 07 lutego 2014, 22:19 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
a góry nade mną jak niebo...
Awatar użytkownika
buba
Turysta
Turysta
Posty: 2216
Rejestracja: 05 lipca 2011, 11:35
Kontakt:

Post autor: buba » 07 lutego 2014, 22:19

"Szumy na Tanwi, Stawy Echo, sosny na pajęczych nogach"
A od szumow na Tanwi jeszcze fajniejsze sa szumy pobliskiej rzeczki Jeleń!
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..
ODPOWIEDZ