5-6.09.2013 - Tatry Zachodnie - Pięćdziesiąta relacja ze zdobywania Wołowca

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1471
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

5-6.09.2013 - Tatry Zachodnie - Pięćdziesiąta relacja ze zdo

Post autor: Darek » 19 września 2013, 21:54

Początkowo nie zamierzałem pisać kolejnej już na tym forum relacji ze zdobycia Wołowca, bo kogo to jeszcze może interesować ? Jednak na fali wielu wypowiedzi oceniających sensowność pisania tego typu „wspomnień” poczułem się wywołany do tablicy :) tym bardziej, że była to moja pierwsza wycieczka w ten rejon Tatr.
Decyzja o wyjeździe zapadła można powiedzieć nie z dnia na dzień, a z godziny na godzinę. Niespodziewany urlop w pracy, pakowanie kilku rzeczy do plecaka i … pobudka o 2.00 w nocy żeby o 6.30 zameldować się już w Zakopanem. Busik za jedyne 6 zł i o 7.30 walczę z Doliną Chochołowską. Pogoda taka sobie, na szlaku żywego ducha, a tempo niezłe. Wybija 9.00 a ja już stoję przed recepcją schroniska, gdzie niestety dowiaduję się, że miejsc wolnych brak (nie licząc gleby oczywiście). Z nadzieją, że jednak po południu coś cię zwolni ruszam na szlak. Podejście na Grzesia raczej bez historii, chociaż pogoda zaczyna się poprawiać, a wraz z wysokością widoki też zyskują na atrakcyjności. Szczyt zdobyty ! panorama przecudna, ale nie pytajcie o szczegóły :) . Na szczycie nie wiadomo skąd pojawia się kilkanaście osób. Krótki popas i ruszam dalej w kierunku Rakonia. Widoki coraz ładniejsze, ludzi coraz więcej chociaż zdecydowanie mniej niż w szczycie sezonu. Na Rakoniu robię dłuższą przerwę zachwycając się Rohaczami i podsuszaną kiełbasą . Teraz czas na decydujący atak szczytowy na ponad dwutysięczny Wołowiec. Wdrapuję się tam nadspodziewanie szybko (jak na moje lata ) a tu kolejna porcja estetyczno – krajobrazowych doznań. Mógłbym tu siedzieć nawet godzinę, ale doliny wzywają. Niestety schodzenie Wyżnią Chochołowską po kamiennych „schodkach” jest trochę wk.. denerwujące, ale jakoś dałem radę.
Miejsce w schronisku na szczęście się znalazło i nie musiałem starych kości poniewierać po podłodze.
Nowy dzień budzi się piękny i słoneczny. Na szlak ruszam o 8.00. Jest cicho, a poranne mgiełki jeszcze snują się wśród chochołowskich szałasów. Odbijam na żółty szlak w Dolinę Iwaniacką. Oj ale las przetrzebiony !! właściwie wcale go nie ma. Mozolnie wspinam się na Przełęcz, a później pędzikiem do schroniska na Hali Ornak. Tutaj oprócz spraw kulinarnych nie wydarzyło się nic ciekawego. Jako, że nigdy nie było mi po drodze nad Smreczyński Staw tym razem nadrabiam tą zaległość. Pięknie tu, więc odpoczywam. Pora jednak wracać do domu, ale nie najkrótszą drogą. Tym razem wchodzę w Wąwóz Kraków. Bajecznie ! O jest też drabinka, a nawet łańcuchy. Przejście Smoczej Jamy po mokrej skale to już full wypas :lol: .

Pewnie niewiele w tej relacji treści merytorycznej, a więcej osobistych zwidów zwykłego góroholika, ale może kogoś przynajmniej zdjęcia zainteresują.
Zapraszam.

https://picasaweb.google.com/Dariusz251 ... _SSr5irggE
Ostatnio zmieniony 19 września 2013, 22:35 przez Darek, łącznie zmieniany 1 raz.
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 19 września 2013, 21:58

uśmiałam się :D - gratulacje :brawo:

Tylko foty pozostało sobie wyobrazić :D - album nie wyświetla się :spoko:
Awatar użytkownika
Wiolcia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 982
Rejestracja: 18 listopada 2011, 18:33

Post autor: Wiolcia » 19 września 2013, 22:00

Faktycznie, coś nie działa. A w obliczu powyższego zastanawiam się, czy nie wrzucić 51 relacji z Wołowca... ;)
"Navigare necesse est, vivere non est necesse"
www.kuzniapodrozy.pl
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1471
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Post autor: Darek » 19 września 2013, 22:02

No nie żartujcie, mnie się wyświetla :shock: .
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 19 września 2013, 22:07

Darek pisze:Pewnie niewiele w tej relacji treści merytorycznej, a więcej osobistych zwidów zwykłego góroholika, ale może kogoś przynajmniej zdjęcia zainteresują.
Bardzo zdjęcia mnie interesują Darku, ale jak poprzedniczki pisały, strona sie nie otwiera więc z uczty na razie nici, popraw się bo :zly: :lol:
Dodam tak na poważnie, iż w części Twojej trasy nie byłam i chętnie bym poszła, ale jak sobie przypomnę schodzenie to zaraz w głowie inne plany się przygotowują.
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 19 września 2013, 22:07

Darek pisze:No nie żartujcie, mnie się wyświetla :shock:
czyli foty dostępne po przyjechaniu do Ciebie :D - a poważnie to się wyloguj z picasy i wejdź na tego linka, to Ci nie odpali. Może masz album dostępny tylko "dla mnie" zobacz na ikonkę pod albumem
Ostatnio zmieniony 19 września 2013, 22:14 przez aniołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 19 września 2013, 22:11

co masz tutaj? :oki:

[img]http://sgimg.sky-games.pl/di/NCO2/Bez tytułu-crop.jpg[/img]
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1471
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Post autor: Darek » 19 września 2013, 22:13

:oops: no faktycznie jest tam jakaś kłódka, jak to odblokować ?
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 19 września 2013, 22:19

Wejdź na album - właściwości albumu

Obrazek

i u dołu masz

Obrazek

zmień na ograniczony za linkiem lub jak wolisz publiczny w necie :spoko:
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1471
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Post autor: Darek » 19 września 2013, 22:25

Powiedzcie, że działa plisss :(
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 19 września 2013, 22:28

kliknij na pasek i dodaj nowy link - zamiast tego, bo się zmienia po odblokowaniu :spoko:
Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Post autor: gaza » 19 września 2013, 22:28

Darek pisze:Powiedzcie, że działa plisss :(
nie działa,skopiuj link jeszcze raz
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 19 września 2013, 22:29

czyli to :)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 19 września 2013, 22:31 przez aniołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 19 września 2013, 22:30

Darek pisze:Powiedzcie, że działa plisss
Niestety Darku, nie działa :cry:
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 19 września 2013, 22:32

aniołek pisze:czyli to
ŁAAA... aniołek rozjechał stronę na maksa :P
EDIT Królik: rozjechał i pozbierał nazod :lol:
ODPOWIEDZ