06.08.2013 r. - Tatry Wysokie - Mięgusz Tygrysi czyli Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem.

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Mosorczyk
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 454
Rejestracja: 04 grudnia 2006, 11:45
Kontakt:

06.08.2013 r. - Tatry Wysokie - Mięgusz Tygrysi czyli Mięgus

Post autor: Mosorczyk » 09 sierpnia 2013, 17:01

Ten wyjazd miał na celu coroczne podziwianie kuklika rozesłanego na Przełęczy pod Chłopkiem, ponieważ tylko tam występuje w tak licznych rodzinach i w okresie 1-15 sierpnia przyjmuje czerwoną barwę. Po drugie był to wyjazd naszej ekipy z pracy, tak aby poznać się jeszcze bliżej i nacieszyć się dobrą pogodą oraz dwie z tych osób koniecznie chciały pojechać gdzieś w Tatry w bardzo widokowe miejsce. Nie tylko zobaczyliśmy tam omawiane piękne czerwone kwiaty, ale również szlak przecięły nam sarny, a Mięguszowieckie Szczyty nabrały tygrysich wzorów (stąd nazwa tego wypadu)... Wiele bym musiał opowiadać o tym wyjeździe, dlatego na razie publikuję 'kilka zdjęć'.

Skład: Mosorczyk, Ancyś, Bobcik, Brydzia75

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1391
Rejestracja: 04 maja 2009, 19:27

Post autor: Zrzęda » 09 sierpnia 2013, 17:36

Zwierzaki, jakby specjalnie wyszły Wam naprzeciw :) Szmaragdowa woda, lazurowe niebo, mieniące się wodospady, dziwne włochate kwiaty i góry w wodzie, na niebie i tylu kolorach... To na pewno są nasze Tatry? Czy już Raj? :)
"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło..."
(R. Kapuściński)
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 09 sierpnia 2013, 18:52

Bajka po prostu :!:
no tak widziałam na fb u Ani.Zdjęcie Kuklika i tego wodospadu mgiełki zaraz Ciebie mi na myśl przyniosło a dopiero potem na innym zdjęciu widziałam Was wszystkich.Superowe to musiało być szczególnie dla tych co byli tam po raz pierwszy :!:
może kiedy obejrzę Twoje zdjęcia w normalnym wymiarze bo tutaj takie malutkie mi wyskakują.
Ostatnio zmieniony 09 sierpnia 2013, 18:53 przez Tilia, łącznie zmieniany 2 razy.
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 09 sierpnia 2013, 18:52

Michał :brawo: , za fotki kwiatów, zajefajne. Rdzawe kolory szczytów to klimat grecki, w masywie Olimpu takie coś widziałem.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Kazik M
Turysta
Turysta
Posty: 30
Rejestracja: 25 lipca 2012, 21:49

Re: Mięgusz Tygrysi czyli Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopk

Post autor: Kazik M » 09 sierpnia 2013, 20:54

Mosorczyk pisze: szlak przecięły nam sarny,
To nie są sarny lecz jelenie. Konkretnie łania z cielakiem :)
Awatar użytkownika
Mosorczyk
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 454
Rejestracja: 04 grudnia 2006, 11:45
Kontakt:

Post autor: Mosorczyk » 10 sierpnia 2013, 14:46

Zrzęda pisze:Zwierzaki, jakby specjalnie wyszły Wam naprzeciw
I to dwukrotnie jak szliśmy dookoła Morskiego Oka!
Zrzęda pisze:Szmaragdowa woda, lazurowe niebo, mieniące się wodospady, dziwne włochate kwiaty i góry w wodzie, na niebie i tylu kolorach... To na pewno są nasze Tatry? Czy już Raj?
Tak bym to określił. Ten szlak od momentu, kiedy chodzę po górach, uważam za najpiękniejszy znaczony szlak turystyczny w Polsce. Tam jest po prostu wiele różnych rzeczy do zobaczenia, ale gwoździem programu są te czerwone kwiaty porastające skraje przepaści.
Tilia pisze:no tak widziałam na fb u Ani.Zdjęcie Kuklika i tego wodospadu mgiełki zaraz Ciebie mi na myśl przyniosło a dopiero potem na innym zdjęciu widziałam Was wszystkich.Superowe to musiało być szczególnie dla tych co byli tam po raz pierwszy
Moim zwyczajem jest by co roku w dniach 1-15 sierpnia, w któryś z tych dni pojechać na Przełęcz pod Chłopkiem, aby zobaczyć kuklika rozesłanego w takiej formie, jak na zdjęciach. To jest po prostu bajeczny widok na tle tak pięknych widoków. Dla tych co byli po raz pierwszy to był taki widok, że już mnie ciągną na następne wyjazdy ;).
Tilia pisze:może kiedy obejrzę Twoje zdjęcia w normalnym wymiarze bo tutaj takie malutkie mi wyskakują.
Jak się spotkamy, to Ci je przywiozę. W końcu trzeba by było się już spotkać, bo tyle czasu minęło.
PiotrekP pisze:Rdzawe kolory szczytów to klimat grecki, w masywie Olimpu takie coś widziałem.
Powinni dopisać do listy dwutysięczników tatrzańskich górę o nazwie Mięgusz Tygrysi ;)
Kazik M pisze:To nie są sarny lecz jelenie. Konkretnie łania z cielakiem
No to jeszcze lepiej! Jelenia z takiego bliska nigdy nie podziwiałem.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 sierpnia 2013, 12:07

Fakt jeden z najciekawszych szlaków znakowanych w Polskich Tatrach, jest trochę wspinaczki, ekspozycji, super widoki, no i spokój, bo większość ciągnie na Rysy może nawet nie zdając sobie sprawy, że po sąsiedzku jest szlak na Chłopka. Z sentymentem wspominam wejście na Przełęcz, a tam można było się wylajtować :) Jak ja byłem widziałem jak jedna para schodziła zamkniętym szlakiem na słowacką stronę, ciekawe jakie są trudności, z tego co czytałem u Nyki, to niewielkie, choć problemem może być brak znakowania szlaku.
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1946
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 11 sierpnia 2013, 12:30

Gavlus75 pisze: Jak ja byłem widziałem jak jedna para schodziła zamkniętym szlakiem na słowacką stronę, ciekawe jakie są trudności, z tego co czytałem u Nyki, to niewielkie, choć problemem może być brak znakowania szlaku.
Niewielkie. O ile pamietam to tatromaniak tam szedł-możesz popytać.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 sierpnia 2013, 14:12

Fakt też tak kojarzę, że kiedyś wspominał na forum o zejściu z Chłopka na SL
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 sierpnia 2013, 21:06

fajna wyprawa, sam ją osobiście zrobiłem nie całe dwa tygodnie temu https://picasaweb.google.com/1085890102 ... mSwistowka ale takiego spotkania ze zwierzakami nie miałem :(
zbig9 pisze:
Gavlus75 pisze: Jak ja byłem widziałem jak jedna para schodziła zamkniętym szlakiem na słowacką stronę, ciekawe jakie są trudności, z tego co czytałem u Nyki, to niewielkie, choć problemem może być brak znakowania szlaku.
Niewielkie. O ile pamietam to tatromaniak tam szedł-możesz popytać.
jak byłem, to ze słowackiej strony wyszła para. Sugerowali, że zejście jest dość trudne ale zdecydowanie lepiej się wychodzi :)
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5030
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 12 sierpnia 2013, 22:40

Nie no. Zdjęcia naprawdę robisz bajkowe Michał :) Aż człowiek czuje, jakby tam był.
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
Awatar użytkownika
Mosorczyk
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 454
Rejestracja: 04 grudnia 2006, 11:45
Kontakt:

Post autor: Mosorczyk » 13 sierpnia 2013, 15:55

Gavlus75 pisze:Fakt też tak kojarzę, że kiedyś wspominał na forum o zejściu z Chłopka na SL
Ja też byłem i to... 2 tygodnie temu plus Gładka Przełęcz. Zejście nie jest jakieś forsowne, jedynie może być męczące dla kolan. W wyższych partiach łatwo się szuka ścieżki, trochę gorzej niżej w kosodrzewinie. Tam jest większy problem.
ODPOWIEDZ