02.08.2013 r.- Beskid Wyspowy/Gorce - (nie tylko)szlakiem.. Elfrydy Trybowskiej

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
pysiek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 363
Rejestracja: 07 października 2010, 8:22

02.08.2013 r.- Beskid Wyspowy/Gorce - (nie tylko)szlakiem..

Post autor: pysiek » 03 sierpnia 2013, 21:28

W ostatni dzień przykazanego na te wakacje urlopu postanowiłam razem z Halinką i Kazikiem M przejść ochrzczony we wrześniu 2011 i dopuszczony do użytku wędrownego czarny szlak.Wybralismy kierunek : Mszana Dolna(przy PKS-ie) –Adamczykowa-Podobin-G.Potaczkowa-Olszówka –Rabka.
Schodząc z Potaczkowej zagadani ścielismy szlak gubiąc go i odnajdując dopiero przy mostku w Olszówce,gdzie odbija również szlak żołty do drogi głównej.W ten sposób ominęliśmy groźne spojrzenie i długi łańcuch psa należacego do Grzegorza65 :D
Co do trasy.. na pewno warto wspomnieć ze jest bardzo widokowa-nawet bardziej niż się spodziewałam. Zróżnicowana pod względem terenu-raz płaskie pola ,raz ostro pod górę,a potem przez wioskę i znów pole tym razem ziemniaków by potem wejść w las.Piękne widoki na Beskid Wyspowy,Gorce, udało się tez zobaczyć Tatry. Babia Góra jak na dłoni ;) choć z perspektywy punktu w którym przyglądaliśmy się jej przez dłuższą chwile (u wzniesienia Potaczkowej) wyglądała bardziej jak rozpływający się u podstaw Krywań :D Trasa wiedzie niejednokrotnie przez pola,wię kto nie chce zboczyć z trasy musi mieć oczy szeroko otwarte by nie zgubić się na kolejnym rozwidleniu :) To co mnie zadziwiło to duża różnorodność roślin leczniczych ,ale nie tylko.Gdybyśmy dysponowali koszykiem to na pewno wrócilibyśmy do domu z dużym zapasem mięty,rumianku,dziurawca,końskiego szczawiu,jeżyn,lipy.. a i ziemniaków na ognisko tez by się uzbierało :D Przeszliśmy w sumie ok 19,5 km.Słońce nam dogrzewało miejscami,aczkolwiek wiedzieliśmy jaka będzie pogoda.
Poza tym trzeba kości wygrzać na kolejna długą zimę :D Wycieczka bardzo ciekawa i udana :oki: Polecam :)
---------------------------------------------------------------------------
Relacja foto
Kazik https://picasaweb.google.com/1098238585 ... ymSzlakiem#

Halinka https://picasaweb.google.com/cisowicz.h ... directlink
"Odwaga to nic innego jak strach,którego sie nie okazuje.."
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 03 sierpnia 2013, 21:55

Nie przypuszczałam, że słonko będzie takie bezlitosne ;) , e co tam wiedziałam, że chcę iść na ten szlak ponieważ słyszałam i czytałam dużo o jego walorach widokowych. Rzeczywiście jest co podziwiać, Luboń Wielki towarzyszył nam prawie przez cały czas wycieczki, Babia była pod znakiem zapytania a Szczebel wspomniałam ze zjazdu. Widoki na rozległe pola, pagórki, polany gorczańskie, niesamowite kolory, kwiaty i cała moc ziół. Ale miałyśmy z Kasią ucztę, wymyślałyśmy co będzie można z tego czy tamtego zrobić, gdzie dodać i jak będzie smakowało. Wycieczka bardzo udana, a szlak polecam do przejścia.
Kasia, Kazik dziękuje za wspólne wędrowanie i fajnie spędzony dzień na szlaku.
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Awatar użytkownika
Atria
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 495
Rejestracja: 20 września 2010, 21:37

Post autor: Atria » 03 sierpnia 2013, 22:44

pysiek pisze:Poza tym trzeba kości wygrzać na kolejna długą zimę :D
zgadzam się :lol:

bardzo fajna wyprawa i trasa :spoko:
ładnie Wam w tym rumianku :D sporo go tam wyrosło, nigdy aż tyle nie widziałam
"Historii nie da się przewidzieć, tyle wiem jako historyk..."
Kazik M
Turysta
Turysta
Posty: 30
Rejestracja: 25 lipca 2012, 21:49

Post autor: Kazik M » 04 sierpnia 2013, 8:45

Zaskoczyła mnie ilość i różnorodność kwiatów, traw i ziół. Powróciły obrazy z dawnych wakacji u dziadków na wsi - dojrzałe zboża, pora żniw, spotkaliśmy nawet prawdziwą krowę!
Rozległe widoki, pyszne ciasta z jagodami, miłe towarzystwo... dzięki HalinceŚ i pyśkowi :spoko:
goska
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 909
Rejestracja: 13 listopada 2011, 21:51

Post autor: goska » 04 sierpnia 2013, 16:33

No sielsko anielsko bije z tych fotek ,a dziewczyny w kwiatach cudnie się prezętowały
Największa rzecz swego strachu mur obalić...
Awatar użytkownika
sprocket73
Turysta
Turysta
Posty: 1063
Rejestracja: 09 czerwca 2011, 15:06

Post autor: sprocket73 » 04 sierpnia 2013, 17:04

Heh, szlak jest reklamowany jako widokowy i każdy idzie z nastawieniem na widoki, a i tak jest widokowością zaskoczony :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 sierpnia 2013, 20:59

Pięknie wyglądacie w tych rumiankach :)
ODPOWIEDZ