07.07.2013 r. - Gorce - Poręba Wielka-Koninki-Turbacz-Kowaniec

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

07.07.2013 r. - Gorce - Poręba Wielka-Koninki-Turbacz-Kowani

Post autor: HalinkaŚ » 07 lipca 2013, 19:54

Według wszystkich prognoz miał to być piękny i słoneczny dzień.
W słowackie Tatry nie mogłam se wybrać z różnych powodów, więc padło na nowy dla mnie szlak na Turbacz.
Uczestnicy; HalinkaŚ i Gigant
Początek ;Poręba Wielka-Koninki- niebieski szlak
Długość trasy- 14 km
Suma podejść- 670 m
Koniec trasy - Nowy Targ- Kowaniec - zielony szlak.

Budka, parking i zaraz wejście do Gorczańskiego Parku Narodowego, wejście jeszcze tym razem niepłatne.
Szeroka droga wyprowadza do lasu. Idę wzdłuż ścieżki edukacyjnej Doliną Potoku Turbacz. Na szlaku nie ma nikogo, chyba niezbyt to miejsce jest popularne,ale co tam, najważniejsze to być i chłonąć tę ciszę, zapach lasu i nacieszyć oko kolorami.
Większa część szlaku prowadzi przez las, cały czas wygodnie ułożoną ścieżką. Brak widoków rekompensuje cisza i spokój.
Szlak jest zadbany, czysty( świeżo po sprzątaniu), drewniane kładki położono by omijać błoto, które jest nieodłączną częścią gorczańskich szlaków ;).
Po drodze raczę się wyśmienitymi borówkami/jagodami, nie mogłam nie spróbować, focę co się da i zbliżam się do Czoła Turbacza gdzie postawiono na wielkim głazie tablicę upamiętniającą ratowników Podhalańskiej Grupy GOPR.
Pogoda niestety bez szału, widoczności żadnej, robi się trochę ciężko, wiec postanawiam szybko wejść na schronisko.
Tam spotyka mnie miła niespodzianka, zostaję rozpoznana przez użytkownika presto. Grzegorz, fajnie tak się poznać na szlaku, było mi miło. Wspólna fotka i uciekam do domku bo chmury coraz cięższe, a jak wiadomo burzy to boję się jak ognia
:zoboc:
To był fajnie spędzony dzień w górach.
W linku poniżej trochę zdjęć dla chętnych do obejrzenia.
https://picasaweb.google.com/cisowicz.h ... directlink
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Mirek

Post autor: Mirek » 07 lipca 2013, 20:06

Nie no zdjęcia wymiatają,a szczególnie makro-foty.Halinko to chyba telepatia,boi ja dziś o Turbaczu myślałem.A ten czworonożny towarzysz należał do grupy? :zoboc:
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 07 lipca 2013, 20:17

Fajny spacer z Gigantem. Pięknie spędzony dzień :) . Widzę, że Gorce traktujesz jak my Góry Kamienne czy Sowie. Jak nie ma gdzie to zawsze tam się znajdzie coś do odwiedzenia. :spoko:
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Post autor: Han-Ka » 07 lipca 2013, 20:17

W Gorcach jak zwykle przepięknie . Czytam i oglądam z przyjemnością, tym bardziej, że od 18 do 21 będę tam łazikować z moją łódzką grupą :hura: .
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 07 lipca 2013, 20:37

HalinkaŚ pisze:więc padło na nowy dla mnie szlak na Turbacz.
No nie, niemożliwe , myślałem że już zdobyłaś go z każdej strony :)
Cóż to za stworzenia?

Obrazek
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
Awatar użytkownika
Grzegorz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1677
Rejestracja: 08 maja 2007, 22:47
Kontakt:

Post autor: Grzegorz » 07 lipca 2013, 23:52

Fajna ta trasa. Na dłuższy spacerek idealna. Widokami się nie przejmuj Halinko bo dobrze wiemy, że chodzisz tam głównie dla fotografowania roślinek :)

Wyszliśmy kiedyś z tego samego miejsca, ale poszliśmy zielonym szlakiem przy okazji Zjazdu Klubowego na Starych Wierchach. Zeszło nam prawie cały dzień ale był to kwiecień i było bardzo widokowo szczególnie w stronę Beskidu Wyspowego. Na Hali Turbacz były też krokusy.

Pozdrowienia dla Gyrosa od Wojtusia :spoko:
zdobyć świata szczyt...
Anonymous

Re: 07.07.2013 r. - Gorce - Poręba Wielka-Koninki-Turbacz-Ko

Post autor: Anonymous » 08 lipca 2013, 8:03

HalinkaŚ pisze: Tam spotyka mnie miła niespodzianka, zostaję rozpoznana przez użytkownika presto. Grzegorz, fajnie tak się poznać na szlaku, było mi miło. Wspólna fotka i uciekam do domku bo chmury coraz cięższe, a jak wiadomo burzy to boję się jak ognia
I mnie było bardzo miło Ciebie poznać. A myślałem, że nie mam pamięci do twarzy. Może kiedyś będzie okazja dłużej porozmawiać :)

A jeśli chodzi o pogodę, to też byłem trochę zły, że kolejny raz nie sprawdziły się zapowiedzi naszych synoptyków. Celowo odpuściliśmy Tatry by nacieszyć sie słońcem w Beskidach. Dobrze chociaż, ze nie padało, bo trasę mieliśmy wyjatkowo długą (Rzeki-Kudłoń-Turbacz-Jaworzyna-Gorc-Rzeki).
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2376
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 09 lipca 2013, 18:40

Parę zdjęć przypomniało mi nasz ubiegłoroczny urlop. Mnie się Turbacz podobał, moja małżonka niestety trochę narzekała na podejście.
Awatar użytkownika
Robert J
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2285
Rejestracja: 25 grudnia 2011, 20:35

Post autor: Robert J » 09 lipca 2013, 19:54

Niema to jak wyjść z domu i od razu na szlak ;)

Ładne te kolorowe motyle, takie rzadko spotykane.
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 09 lipca 2013, 20:24

heathcliff pisze:Cóż to za stworzenia?
To Kraśnik wykowiec ( dziękuję ardaryk :> )
PiotrekP pisze:Widzę, że Gorce traktujesz jak my Góry Kamienne czy Sowie. Jak nie ma gdzie to z
Idę w Gorce ;) i szlaki mi się nie nudzą :8)
Robert J pisze: Ładne te kolorowe motyle, takie rzadko spotykane.
To moje pierwsze, ale spotkałam takie już na Luboniu, bez efektów fotograficznych.
Grzegorz pisze:Widokami się nie przejmuj Halinko bo dobrze wiemy, że chodzisz tam głównie dla fotografowania roślinek :)
Wiesz Grzesiu masz racje, coraz bardziej zwracam uwagę na roślinki.
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
ODPOWIEDZ