19-27.05.2013 r. - Atlas Wysoki - Jebel Toubkal, czyli Maroko w metrach od 4167 do zera

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Wiolcia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 982
Rejestracja: 18 listopada 2011, 18:33

Post autor: Wiolcia » 09 czerwca 2013, 14:19

Fajnie się zaczyna, czekam na ciąg dalszy :)
"Navigare necesse est, vivere non est necesse"
www.kuzniapodrozy.pl
viking
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 592
Rejestracja: 26 grudnia 2009, 15:22

Post autor: viking » 09 czerwca 2013, 16:53

Gratki :spoko:

Maciej, napisz proszę, czemu nie przedstawileś sie tutaj
pod swoim jakby nie bylo znanym nickiem :P :P
miałes bana :shock: :shock:
Mam wrodzoną dociekliwość do wiedzy której nie posiadam - więc zadaję pytania ?
Awatar użytkownika
Maciej
Turysta
Turysta
Posty: 473
Rejestracja: 04 stycznia 2012, 14:22

Post autor: Maciej » 12 czerwca 2013, 23:46

Dobry wieczór Państwu w tych pięknych okolicznościach przyrody.

Chciałem dokończyć relację pisaną jak zwykle - ale jednak z braku czasu,
a także literackiej weny :roll:
proszę wybaczyć, ale posłużę się jeno zdjęciami z podpisem.

Tutaj fotki z różnych miejsc i sytuacji w Marrakechu:
https://picasaweb.google.com/1014740746 ... 3Marrakech

Tu kolejne dni nad oceanem:
https://picasaweb.google.com/1014740746 ... 3Essaouira

Jeszcze jedna wycieczka w Atlas:
https://picasaweb.google.com/1014740746 ... linaOurika

I na koniec wyjazd na drugą stronę gór, w stronę pustyni:
https://picasaweb.google.com/1014740746 ... tBenhaddou

Miłego oglądania!

p.s.1.
Viking, w odpowiedzi na Twoje, nieco śmieszne, pytanie:
bo miałem taką ochotę.

p.s.2.
bana nigdzie nie mam, ani nie miałem na żadnym z wielu innych forum,
ale jak będę chciał jednego,
to teraz już wiem, jak to się robi :twisted:
Awatar użytkownika
Wiolcia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 982
Rejestracja: 18 listopada 2011, 18:33

Post autor: Wiolcia » 13 czerwca 2013, 0:24

Wreszcie powiew normalności :) Dzięki, Maciej, obejrzałam zdjęcia z ciekawością. Fajny wypad, czuć powiew orientu, od razu Syria mi się przypomniała, suki, bazary, knajpki, ciasne uliczki i klimaty Wschodu. Tyle że Maroko jest, a Syria ginie na naszych oczach :(
Zauroczyła mnie niebieska Essaouira, wyniosły Atlas i ta fotografowana przez Ciebie fauna: kociaki i mewy. Dziękuję raz jeszcze za parę miłych chwil z Twoimi fotografiami.
"Navigare necesse est, vivere non est necesse"
www.kuzniapodrozy.pl
dorokusai

Post autor: dorokusai » 13 czerwca 2013, 1:07

Jedna z najbardziej egzotycznych wypraw jakie widziałem na tym forum :brawo: . Jaka jest średnia temperatura w Maroku Maćku?
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 13 czerwca 2013, 19:42

Maćku, Gosiu!
Cieszę się, że ten projekt Wam wypalił, że wszystko się tak pięknie udało!

Na razie tylko część zdjęć obejrzałam, bo czasu brakuje, ale nie wiem, czy do nich jeszcze wrócę.., bo coś mi oczy zalewa, jak je oglądam... :hmmm: Zazdrość? ;) :D

No bo tak pięknie tam, egzotycznie i zdjęcia przecudnej urody i wooogóóóle!

I wysokości gratuluję!
Co było wcześniej najwyższe w Waszej kolekcji?
Awatar użytkownika
Maciej
Turysta
Turysta
Posty: 473
Rejestracja: 04 stycznia 2012, 14:22

Post autor: Maciej » 14 czerwca 2013, 22:18

dorokusai pisze: Jaka jest średnia temperatura w Maroku Maćku?
Hmmm, nie wiem:)
Wygooglałem że:
Średnia temperatura lipca wynosi na wybrzeżu 22-24°C i 29-30°C w głębi kraju. Natomiast w styczniu temperatury wynoszą odpowiednio 12°C i 8-9°C.
Ale wiesz, w Atlasie w zimie normalnie pada śnieg i można iść na ski-tourach więc trzeba o tym pamiętać.


Dżola Ry pisze: I wysokości gratuluję!
Co było wcześniej najwyższe w Waszej kolekcji?
Dzięki Jolu. Wcześniej mieliśmy marny Mangart 2679 m, więc przeskok raczej dość spory. Tej poprzeczki już raczej długo nie przeskoczymy.
Ale co tam, serce i tak mam Beskidach :)
Awatar użytkownika
Monika
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 291
Rejestracja: 18 grudnia 2012, 23:15

Post autor: Monika » 05 lipca 2013, 11:57

Maćku, Gosiu...wspaniała wyprawa gratuluję :brawo: i zdjęcia jak zwykle pierwsza klasa :spoko:
To jaki macie w planach kolejny szczyt do zobycia, bo skoro aklimatyzujecie sie powyzej 4000m npm to pewnie Wasz wzrok siega trochę wyżej? :gora: :zoboc:
"I wciąż w pamięci miej te słowa, gdy tak niemrawo w pejzaż idziesz, że można wszystko zaplanować, ale nie można nic przewidzieć." - K.C.Buszman
Awatar użytkownika
Maciej
Turysta
Turysta
Posty: 473
Rejestracja: 04 stycznia 2012, 14:22

Post autor: Maciej » 12 lipca 2013, 23:34

Moniko, tak jak pisałem wcześniej, nie zależy nam na wysokości, nie mamy parcia na cyferki. Weszliśmy na Jebel i fajnie, ale specjalnej ochoty na wyższe szczyty nie mamy. Miejsce i wysokość są dla nas drugorzędne.
Na pierwszym miejscu jest bycie razem, wspólne wędrowanie i poznawanie nowych miejsc. Następne może być...np. Bukowe Berdo. I też będzie pięknie!
Awatar użytkownika
Monika
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 291
Rejestracja: 18 grudnia 2012, 23:15

Post autor: Monika » 12 lipca 2013, 23:44

Maciej pisze:Moniko, tak jak pisałem wcześniej, nie zależy nam na wysokości, nie mamy parcia na cyferki. Weszliśmy na Jebel i fajnie, ale specjalnej ochoty na wyższe szczyty nie mamy. Miejsce i wysokość są dla nas drugorzędne.
Na pierwszym miejscu jest bycie razem, wspólne wędrowanie i poznawanie nowych miejsc. Następne może być...np. Bukowe Berdo. I też będzie pięknie!
Prawdziwy Duch Gór :)

"Na pierwszym miejscu jest bycie razem, wspólne wędrowanie i poznawanie nowych miejsc. Następne może być...np. Bukowe Berdo. I też będzie pięknie!" - podpisuję sie pod tym obiema rękami :spoko:
"I wciąż w pamięci miej te słowa, gdy tak niemrawo w pejzaż idziesz, że można wszystko zaplanować, ale nie można nic przewidzieć." - K.C.Buszman
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Re:

Post autor: jck » 18 czerwca 2018, 10:18

PiotrekP pisze:
06 czerwca 2013, 10:52
Wielkie dzieki za cenne informacje, kopczyk ujety w plane na 2015 rok. :)
W zeszłym tygodniu wróciłem z Maroka. Przeczytałem posty z 2013 roku... Zrealizowanie planu 'Toubkal' zajęło mi zatem pięć lat. Średni wynik... :)

Maciej, po pięciu latach dziękuję zatem za 'Toubkalowe ABC' - wierz lub nie, ale skopiowałem je sobie do pliku Word w 2013 roku i teraz posłużyło. Gwoli aktualizacji: ceny się niewiele zmieniły: nocleg w Marrakechu w pokoju dwuosobowym ze śniadaniem około 200-240 dh (uwzględniając opłatę miejską). W samym Marrakechu zlokalizowaliśmy też dwa markety Carrefour (pewnie jest ich więcej), tam, przykładowo za 1,5 l Coca Colę płaci się około 8 dh. Taksówka z lotniska do centrum 100 dh (nie skorzystałem...). Reszta cen w Marrakechu zależna od umiejętności targowania się.
Za nocleg bez posiłków w Rifugio du Toubkal (rezerwacja internetowa) płaci się obecnie 13,5 euro, cena podwaja się przy wzięciu pełnego wyżywienia. Koce dodatkowo płatne (ja zabrałem cienki śpiwór, dość dobra praktyka).

Kolejki na szczyt jeszcze nie wybudowano ;)
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
ODPOWIEDZ