01.01.2011-7.11.2014 r. - Forty Twierdzy Krakow

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
buba
Turysta
Turysta
Posty: 2216
Rejestracja: 05 lipca 2011, 11:35
Kontakt:

01.01.2011-7.11.2014 r. - Forty Twierdzy Krakow

Post autor: buba » 04 kwietnia 2013, 23:07

Do Krakowa jezdze od dziecka jako ze tam mieszka spora czesc mojej rodzinki. Ale forty odkrylam calkiem niedawno bo dopiero dwa lata temu. I zrobilam sobie postanowienie- kazdy wyjazd do krewnych = przynajmniej jeden nowy odwiedzony fort.
Zwiedzamy je wspolnie z rodzicami , ciotka i wujkiem, robimy sobie przy nich ogniska i pikniki.
Jako ze w ciagu ostatnich dwoch lat tak sie zlozylo, ze mialam sporo wolnego czasu to do Krakowa czesto zagladalam wiec i fortow troszke sie uzbieralo :-D (poki sie da skupiamy sie w wiekszosci przypadkow na tych obiektach ktore sa opuszczone, niezagospodarowane i w pelni dostepne dla "dzikich eksploratorow" ;-)


Fort "Łapianka"

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Fort „Borek”

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Fort „Prokocim”

Obrazek

Obrazek

Obrazek

https://picasaweb.google.com/1044556524 ... rdzyKrakow


fort Rajsko

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Fort Benedykt

Obrazek

Obrazek

Obrazek


https://picasaweb.google.com/1009065624 ... rdzyKrakow#


Fort "Kosciuszko"

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Fort "Kleparz"

Obrazek

Obrazek

https://picasaweb.google.com/kraciasty. ... owyKleparz



Fort Mistrzejowice


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek


fort Batowice

Obrazek

Obrazek

Obrazek

https://picasaweb.google.com/kraciasty. ... rdzyKrakow


fort Lasówka

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

https://picasaweb.google.com/1122023598 ... ow_Lasowka


fort Skotniki Poludnie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


fort Skotniki Polnoc

Obrazek


fort Mogiła

Obrazek

Obrazek

Obrazek

https://picasaweb.google.com/1122023598 ... dzy_Krakow



Forty sa rozsiane po calym Krakowie a glownie po jego obrzezach. Ich odszukiwanie jest wiec tez pretekstem do lepszego poznania miasta i do odnalezienia jego innego oblicza, zupelnie nie podobnego do wszystkim znanego Krakowa z turystycznych folderkow, z Wawelem, rynkiem ,Brama Florianska i stadem japonskich turystow.

To tez Kraków:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mam nadzieje ze ciąg dalszy nastapi :-D

A moze ktos z was ma do polecenia cos o podobnym klimacie do zwiedzenia w Krakowie?
Ostatnio zmieniony 07 listopada 2014, 22:18 przez buba, łącznie zmieniany 1 raz.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
buba
Turysta
Turysta
Posty: 2216
Rejestracja: 05 lipca 2011, 11:35
Kontakt:

Post autor: buba » 27 czerwca 2013, 11:24

Wracajac z innej wycieczki postanowilismy zajrzec na Fort Bodzów.

Marne resztki fortu polozone sa na sporym wzgorzu. Zostalo bardzo malo, nawet ciezko by sie bylo domyslic, trafiajac tu przypadkiem ze byl to fort...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wiemy ze atrakcja tego wzgorza i fortu sa wykute w skale kawerny, jednak nie udaje nam sie ich znalezc :( Chyba brakuje nam czasu i zapału.. No i toperz dostaje wscieklej kichawki po dwugodzinnym przedzieraniu sie przez takowe tereny

Obrazek

Ilosc zielonosci faktycznie nie sprzyja szukaniu skalnych dziur (zwlaszcza ze nie zadalismy sobie wczesniej trudu sprawdzenia gdzie ich szukac.. myslelismy ze "na czuja" sie uda.. Bo zwykle sie udaje.. Ale nie tym razem.. Trzeba bedzie wiec tu wrocic, moze latwiej pojdzie szukanie jakaś pozna jesienia/wczesna wiosna?

Brak kawern rekompensuja ładne widoczki na Kraków


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 27 czerwca 2013, 11:28

Na pewno przyda się bubo Twój przewodnik wielu tutaj Krakusom i Krakowianom :)
Gdybyś wybierała się do Twierdzy Modlin, daj znać :D
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Awatar użytkownika
buba
Turysta
Turysta
Posty: 2216
Rejestracja: 05 lipca 2011, 11:35
Kontakt:

Post autor: buba » 04 września 2013, 22:24

Udalo sie nam ostatnio odwiedzic fort Luneta Warszawska. Az nie chce wierzyc ze tak blisko dworcow, upiornych galerii handlowych i centrum miasta mozna znalezc takie ciche, dzikie miejsce, pelne spiewu ptakow, chlodnego oddechu splątanej roslinnosci. Tu nie dociera ryk samochodow, smrod detergentow i zapaszkow z klimatyznacji. Mozna sie poczuc jak w enklawie innego swiata- spokojniejszego, gdzie czas plynie wolniej... Bluszcze, dzikie wino, jak zielona dzungla :-) Fort niby zagospodarowany, ale nie spotkalismy w nim nikogo...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..
Krzysiek Sca
Turysta
Turysta
Posty: 216
Rejestracja: 16 listopada 2011, 10:11

Post autor: Krzysiek Sca » 05 września 2013, 16:20

Wszyscy poszli walczyć. :)
Awatar użytkownika
kefir
Turysta
Turysta
Posty: 174
Rejestracja: 13 grudnia 2012, 23:59
Kontakt:

Post autor: kefir » 05 września 2013, 17:37

Fort Kościuszkiego :lol:
http://summitate.wordpress.com/ "Kto w górach cierpiał i był szczęśliwy, ten z nimi się nie rozłączy." Jalu Kurek

https://www.facebook.com/summitateztgm - profil na facebooku
Awatar użytkownika
buba
Turysta
Turysta
Posty: 2216
Rejestracja: 05 lipca 2011, 11:35
Kontakt:

Post autor: buba » 16 kwietnia 2014, 17:24

Na pierwszym wyjezdzie sie nie udalo nic znalezc, ale na kolejnym udaje sie namierzyc czesc kawern w okolicy forty Bodzów

Pierwsza udaje sie namierzyc przy kapliczce na wzgorzu. Jedno wejscie jest zakratowane a drugie dosyc pionowe ale udaje sie je pokonac bez ofiar w ludziach.

Obrazek

Obrazek

Kolejna kawerna zwana "Wielkanocna" znajduje sie niedaleko.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zasiedla ją kilka sporych pająkow

Obrazek

Obrazek

Nastepna kawerna znajduje sie na fortowym wzgorzu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W srodku urosly ciekawe grzybki

Obrazek

Jeden z otworow kawerny wychodzi na kamieniolom.

Obrazek

Kostrze- z zachowana tablica budowniczych i sankami na wyposazeniu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na Pychowickiej Gorce, gdzie nie wolno smiecic a sciany pokrywaja ciekawe nacieki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

kawerne w Zakrzowku, zwana "Magazyn" ,gdzie w cieniu wysokiej bialej sciany gniezdza sie pająki, cmy i milosnicy jamajskich klimatow

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W jednej ze skalnych komnat ludzie wspominaja o jakims zmarlym- leza dwie biale roze i resztki zniczy

Obrazek
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 17 kwietnia 2014, 19:01

Ależ Wy macie tych tematycznych seriali wycieczkowych! :olaboga:

:)
Marshal23
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 568
Rejestracja: 20 stycznia 2014, 12:57

Post autor: Marshal23 » 19 kwietnia 2014, 10:10

Niezły kawałek historii ppkazujecie.Jak dla Mnie Super. Czy jest jakaś publikacja w tym temacie?Mam fajną książkę o Twierdzy Poznań wraz z mapą i Krakowska pasowałaby idealnie
Awatar użytkownika
buba
Turysta
Turysta
Posty: 2216
Rejestracja: 05 lipca 2011, 11:35
Kontakt:

Post autor: buba » 07 listopada 2014, 22:19

Fort Kosocice Zachód

Obecnie w forcie rezyduja jacys artysci zajmujacy sie metaloplastyka, tak nam powiedzial jeden z mieszkancow okolicznych domow. Glowne wejscie do fortu jest zamkniete, na furtce wisi klodka i pisze ze fort jest niedostepny. Nam udalo sie przejsc przez zarosla od strony cmentarza, zejsc zboczem (tzn zjechac na tylku z lawina wyrzuconych za obreb cmentarza zdechlych kwiatkow i polamanych zniczy). Potem kawalek przedzierania sie przez kolczasste zwoje jakis malinojezyn i naszym oczom ukazal sie fort. Widzielismy krecace sie przy nim kilka osob ubranych w powloczyste wyszywane szaty.
Z dachu fortu swiatu przyglada sie jakis krol. Niedaleko wsrod roznych rupieci lezy rowniez glowa Jagiełły oraz jakis metalowy jakby szkielet. Szkoda ze nie udalo mi sie nawiazac kontaktu z mieszkancami- moze byc sie udalo wnetrza zobaczyc i jakies ciekawe znajomosci poczynic :-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Fort Kosocice Wschod mozna sobie obejrzec tylko przez ogrodzenie- solidny plot z drutem kolczastym. Obeszlam go dookola, niestety nie mial zadnej dziury. Sam budynek tez wygladal na wyzamykany na cztery spusty wiec nie chcialo mi sie juz forsowac plotu, zwlaszcza ze z drutem kolczastym mam niemile doswiadczenia ;)
Z tabliczek na plocie wynika ze ktos tam sie szkoli ale nie wiem kto i po co i czemu to takie tajne ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..
ODPOWIEDZ