13-15.02.2013 r. - Norwegia - Aurora borealis, czyli spełnione marzenie

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

13-15.02.2013 r. - Norwegia - Aurora borealis, czyli spełnio

Post autor: Dżola Ry » 22 lutego 2013, 0:45

Tydzień przed Bożym Narodzeniem siedzieliśmy na kanapie, a w TV leciał program o zorzy polarnej. Jak to miałam w zwyczaju od ok. 15 lat westchnęłam wtedy - ciekawe, czy uda mi się ją kiedyś zobaczyć na żywo...

Po 10 min. Kuba siedzący z kompem na kolanach pyta - kiedy masz ferie?
- Od połowy lutego.
- No to lecimy do Trondheim 13-15 lutego za 12 zł w obie strony.:oczynoela:

Niepewna sytuacji domowej nie decyduję się jednak na zakup biletu. Ale gdy wieczorem mówię mężowi o takiej możliwości mówi - jedź! Dam sobie radę te kilka dni! I tak nigdy nie chciałem jechać do tego zimnego kraju ;)

Następnego dnia bilety już nie są jednak tak tanie :/ Przepłacam 4 zł ;), czyli lecę za 16 zł :D
I tak rozpoczyna się moja wytęskniona od wielu, wielu lat podróż po zorzę polarną :jupi:

Do przeczytania relacji z tej podróży zapraszam tu: http://www.rydkodym.blogspot.com/2013/0 ... rwszy.html

Dodam tylko - dziękuję Ci Kuba! Że zaproponowałeś mi tę przygodę, że nie wstydziłeś się mnie zabrać ze sobą, że zaakceptowaliście z Iwonką to, że wpitoliłam się Wam w Walentynki jak ciotka-przyzwoitka :lol:

Bawiłam się z Wami świetnie! No i ta zorza! :jupi:

Co prawda "nasza" zorza to nie to, co widział i pokazywał Bodzio, ale nas od koła podbiegunowego, gdzie zorze są najbardziej spektakularne, ale gdzie nie latają tanie linie lotnicze, dzieliło ok. 700 km.

My jednak bardzo cieszymy się tym, co widzieliśmy, bo nie zawsze jest to w okolicach Trondheim możliwe.

Moje zdjęcia: https://picasaweb.google.com/1151326283 ... 1315022013

Snufkina: https://picasaweb.google.com/1158345660 ... azPierwszy

Kilka zdjęć na zachętę:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 20 marca 2013, 15:41 przez Dżola Ry, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 22 lutego 2013, 7:13

Jola!!! Ale czad, zaraz zabieram się za czytanie bloga i oglądanie zdjęć, a już teraz jestem zachwycona samym pomysłem i odwagą (no bo to przecież taki spontan). :brawo:
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 22 lutego 2013, 7:25

Przeczytałam i obejrzałam z zapartym tchem, ale przyznam, że jestem zaskoczona, iż ta zorza trwa kilkanaście minut, ja sobie wyobrażałam, że to sobie tam "po prostu jest" i jeszcze na dodatek zdziwiło mnie, że "to się rusza". Tym bardziej cieszę się, że udało się Tobie - Jolu i Kubie z Iwonką zobaczyć ten spektakl. :jupi:
Szkoda, że nie udało nam się spotkać w Warszawie, ten weekend jednak miałam zaplanowany i szykowałam się w Góry Stołowe, tak samo Barbórka.
Poza tym: w imieniu Oliwci bardzo dziękuję za głosy na fb :)
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
czerem

Post autor: czerem » 22 lutego 2013, 7:52

Niesamowita historia :!: :!: :!: :!: :!: :spoko: :spoko: :spoko:
To jest do zrobienia :!: :!: Pięknie to wszystko opisane na blogu, a wszystkie szczegóły organizacyjne i tabelka z rozliczeniem "krzyczą" : DO DZIEŁA :!: :!: :!: TO jest możliwe :D :D
Wspaniałe zdjęcia, wspaniała przygoda......chyba zacznę drążyć temat pt. Islandia :D :D :D ale tu już chyba nie byłoby tak słodko :)
bton1

Post autor: bton1 » 22 lutego 2013, 7:59

To mi się podoba. Uwielbiam takie akcje i chylę czoła po sam pas :) Szkoda tylko tych 4 zł w bilecie.. jednak czas to pieniądz :)
Awatar użytkownika
Lidka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 364
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 18:05

Post autor: Lidka » 22 lutego 2013, 8:15

czyli marzenia są do spełnienia :) gratulacje Jolu!
a góry nade mną jak niebo...
Awatar użytkownika
Bodzio
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 561
Rejestracja: 22 grudnia 2008, 11:58

Re: 13-15.02.2013 r. - Norwegia - Aurora borealis, czyli spe

Post autor: Bodzio » 22 lutego 2013, 8:25

Dżola Ry pisze: Co prawda "nasza" zorza to nie to, co widział i pokazywał Bodzio, ale nas od koła podbiegunowego, gdzie zorze są najbardziej spektakularne, ale gdzie nie latają tanie linie lotnicze, dzieliło ok. 700 km.

My jednak bardzo cieszymy się tym, co widzieliśmy, bo nie zawsze jest to w okolicach Trondheim możliwe.

Obrazek
Fajny pomysł, gratuluje szaleństwa.
Odżyły moje wspomnienia
Masz problem - zorza wciąga
Nastęnym razem będziesz chciała ją mieć wysoko na niebie.
Pozdrawiam
Motto Legii Cudzoziemskiej "maszeruj albo giń"
Awatar użytkownika
Katarynka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 907
Rejestracja: 17 sierpnia 2010, 13:44

Post autor: Katarynka » 22 lutego 2013, 9:12

Jolu, to było genialne :D :hura: bardzo Ci zazdroszczę, wspaniała przygoda :brawo: :brawo:

zorza cudna :>
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 22 lutego 2013, 9:29

Pięknie,zorza cudna :brawo:
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
Barbórka
Turysta
Turysta
Posty: 949
Rejestracja: 02 stycznia 2011, 21:12

Post autor: Barbórka » 22 lutego 2013, 9:49

super!!spontany i zorze- cóż lepszego można wymarzyć?:))
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 22 lutego 2013, 9:57

wow :D
super wycieczka, pozazdrościć

może ja zmienię plany i przerzucę się na krótkie wypady w różne miejsca
ale Norwegia bardzo bardzo kusi i to z dotarciem na sam koniec :zoboc:

jeszcze raz :brawo:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 22 lutego 2013, 10:22

Warto mieć marzenia i dążyć do ich realizacji. Jak widać na załączonym obrazku czasem, wbrew pozorom, nie jest to takie trudne :) :brawo:
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 lutego 2013, 10:31

czerem pisze:chyba zacznę drążyć temat pt. Islandia ale tu już chyba nie byłoby tak słodko
Czasami, choć rzadko Islandia trafia się np. za 400zł w dwie strony. To co prawda nie 8zł, ale jak na ten kierunek to tanio. Polecam śledzić www.fly4free.pl ;)
Awatar użytkownika
Maciej
Turysta
Turysta
Posty: 473
Rejestracja: 04 stycznia 2012, 14:22

Post autor: Maciej » 22 lutego 2013, 12:37

Orzesz, spontan roku ! Wielkie brawa :brawo:

Ach, żeby tak człek mógł z dnia na dzień wyrwać się na parę dni z pracy :cry: Cały świat na wyciągnięcie ręki, a życie przelatuje przez palce...
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 22 lutego 2013, 13:03

Dżola Ry pisze:o przeczytania relacji z tej podróży zapraszam tu: http://www.rydkodym.blogspot.com/2013/0 ... rwszy.html
Już wczoraj z zapartym tchem śledziłam ten temat :D. Jestem pełna podziwu dla Waszych wyczynów i wielkie brawa za spełnienie marzenia Jolu.
Bomba, czad, ale jazda tak można pokrótce, a po dłuższym namyśle to powiem tak,,,,ALE WAM ZAZDROSZCZĘ :brawo: :brawo: :brawo:
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
ODPOWIEDZ