13-15.02.2013 r. - Norwegia - Aurora borealis, czyli spełnione marzenie

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Mike

Post autor: Mike » 23 lutego 2013, 21:16

Wreszcie znalazłem trochę czasu na poczytanie.
Muszę przyznać, że wypad pierwsza klasa. :brawo: :spoko:
Mam pytanie, z jakiej metody płatności korzystaliście przy rezerwacji biletów lotniczych?
Już kiedyś rozważaliśmy taki wypad, z tym, że z opcją jednego dużego bagażu, w którym zmieściłby się namiot.
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 23 lutego 2013, 21:25

Mike pisze:Mam pytanie, z jakiej metody płatności korzystaliście przy rezerwacji biletów lotniczych?
Z tego co wiem Kuba korzysta z usług pośredników, którzy płacą. O szczegółach może powiedzieć tylko on.
Mike pisze: że z opcją jednego dużego bagażu, w którym zmieściłby się namiot.
W tym wykupionym przez nas jednym większym bagażu (45 zł) niewielki namiot na pewno zmieściłby się.
Mike

Post autor: Mike » 23 lutego 2013, 21:30

Dżola Ry pisze:Z tego co wiem Kuba korzysta z usług pośredników, którzy płacą. O szczegółach może powiedzieć tylko on.
Tak podejrzewałem, bo niestety płatności kartami są obarczone dodatkowymi opłatami. Ale w sumie i tak nie wychodzi to źle.
Dżola Ry pisze:W tym wykupionym przez nas jednym większym bagażu (45 zł) niewielki namiot na pewno zmieściłby się
:spoko:
Awatar użytkownika
Lidka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 364
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 18:05

Post autor: Lidka » 23 lutego 2013, 22:15

Snufkin pisze: Z Gdańska i Katowic Wizzair lata dość często za takie kwoty jak 4zł. Sam chcę lecieć, ale jak się zrobi trochę cieplej ;)
Lokalizacyjnie bardziej pasuje mi jednak Gdańsk ;). 4 zł to jak za darmo. Teraz widzę, że najniższa kwota to 55 zł, ale pewnie zmienia się to z dnia na dzień?
a góry nade mną jak niebo...
Awatar użytkownika
pysiek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 363
Rejestracja: 07 października 2010, 8:22

Post autor: pysiek » 23 lutego 2013, 22:24

I niech ktoś jeszcze odważy się powiedzieć po przeczytaniu tej relacji ,że belfry to wapniaki :D
Bezczelnie sobie życzę tym razem ja,żeby kiedyś moje dzieci na Twój wzór Jolu proponowały mi wspólne wyjazdy a nie wykupywały mi indywidualne wczasy w Ciechocinku :twisted: Pozazdrościć nie tylko wyjazdu a głównie latorośli :spoko:
Po raz kolejny sprawdzają się słowa,że kto chce szuka sposobu ;)
Dżolu jak rozpoczniesz planowanie wyjazdu z udziałem przyczepy,to apropos promu z Gdyni do Karlskrony puść znaki dymne do mnie na PW ;)
ps.Jolu gdybyś i Ty zdecydowała się na transformację swojego nicka to ja proponuje Dżolus Nomadus :zoboc:
"Odwaga to nic innego jak strach,którego sie nie okazuje.."
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 23 lutego 2013, 22:55

pysiek pisze:Bezczelnie sobie życzę tym razem ja,żeby kiedyś moje dzieci na Twój wzór Jolu proponowały mi wspólne wyjazdy a nie wykupywały mi indywidualne wczasy w Ciechocinku
Bardzo Ci tego życzę, Kasiu :D

pysiek pisze:Dżolu jak rozpoczniesz planowanie wyjazdu z udziałem przyczepy,to apropos promu z Gdyni do Karlskrony puść znaki dymne do mnie na PW
Nie omieszkam :D :przytul:

pysiek pisze:Jolu gdybyś i Ty zdecydowała się na transformację swojego nicka to ja proponuje Dżolus Nomadus :zoboc:
:lol: :spoko:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 lutego 2013, 10:39

Mike pisze:z jakiej metody płatności korzystaliście przy rezerwacji biletów lotniczych?
Dżola Ry pisze:Z tego co wiem Kuba korzysta z usług pośredników
"Pośrednik" - brzmi bardzo negatywnie ;) To po prostu ludzie, którzy mają te wszystkie zniżkowe karty i opłaca im się kupować jak najwięcej biletów, bo mają z tego profity. Utarło się także, że dorzuca się im za fatygę piątaka na piwo, choć i to nie jest wymagane. Tych ludzi można znaleźć tu:
http://fly4free.pl/forum/viewforum.php?f=181
Lidka pisze:Teraz widzę, że najniższa kwota to 55 zł, ale pewnie zmienia się to z dnia na dzień?
www.esky.pl/promocje - polecam tę stronę. Oczywiście jedynie w celu wyszukiwania lotów, a nie kupowania, bo biorą sporą prowizję. Jak przyjdzie kupować to przez tych "pośredników" ze strony powyżej ;)
Awatar użytkownika
Wiolcia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 982
Rejestracja: 18 listopada 2011, 18:33

Post autor: Wiolcia » 24 lutego 2013, 13:58

Dżola Ry pisze:Kuba z Iwonką znów za 2 tygodnie, jeśli obowiązki im pozwolą, lecą do Oslo za cenę komunikacji miejskiej w niektórych miastach. Tym razem muzeum Kon-Tiki im się zamarzyło. :)
Tak przy okazji, właśnie zobaczyłam wczoraj dokument o tej wyprawie - bardzo ciekawy! Można za darmo zobaczyć na iplexie (tytuł "Kon-Tiki")
"Navigare necesse est, vivere non est necesse"
www.kuzniapodrozy.pl
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 lutego 2013, 14:15

Wiolcia pisze:Tak przy okazji, właśnie zobaczyłam wczoraj dokument o tej wyprawie - bardzo ciekawy! Można za darmo zobaczyć na iplexie (tytuł "Kon-Tiki")
O dzięki :)
Ja od siebie polecam pełnometrażowy film pt.: Kon-Tiki:
http://www.cda.pl/video/6605531/Kon-Tik ... -Napisy-PL
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3056
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 24 lutego 2013, 14:41

Snufkin pisze:To po prostu ludzie, którzy mają te wszystkie zniżkowe karty i opłaca im się kupować jak najwięcej biletów, bo mają z tego profity. Utarło się także, że dorzuca się im za fatygę piątaka na piwo, choć i to nie jest wymagane. Tych ludzi można znaleźć tu:
http://fly4free.pl/forum/viewforum.php?f=181
rozumiem, że przelewasz im kasę, a oni wykupują ze swojej zniżkowej karty bilety na twoje namiary? trzeba być zarejestrowanym na tym forum, czy można kontaktować się bezpośrednio?

a propos Kon-Tiki:
https://picasaweb.google.com/pudelek1/N ... 4621608914

:)

muzeum fajne, choć ciekawsze wydało mi się te naprzeciwko - statku "Fram" i Muzeum Łodzi Wikingów :)
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 lutego 2013, 14:47

Pudelek pisze:rozumiem, że przelewasz im kasę, a oni wykupują ze swojej zniżkowej karty bilety na twoje namiary? trzeba być zarejestrowanym na tym forum, czy można kontaktować się bezpośrednio?
Tak, oni mają w dodatku konta w większości popularnych banków, więc wszystko idzie bardzo sprawnie.
Karta klubowa Wizzair działa tak, że zapewnia tanie bilety, ale tylko dla członka tego klubu i jego współpasażerów. Tak było właśnie tym razem, z lotem do Norwegii. Kupowałem dwa bilety po 8zł, ale musiałem zapłacić dodatkowe 8zł za bilet gościa, który ma tę kartę klubową. Tylko wtedy bilety były tak tanie.
Nie trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem na forum ;)
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3056
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 24 lutego 2013, 14:49

Snufkin pisze:Tak było właśnie tym razem, z lotem do Norwegii. Kupowałem dwa bilety po 8zł, ale musiałem zapłacić dodatkowe 8zł za bilet gościa, który ma tę kartę klubową. Tylko wtedy bilety były tak tanie.
czyli do swojego biletu trzeba doliczyć jeden bilet więcej? i później, z przyczyn naturalnych, ten człowiek nie zgłasza się na lotnisku? nie ma problemów, że lecimy bez tego "zniżkowca"? :kukacz:
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 lutego 2013, 15:19

Pudelek pisze:czyli do swojego biletu trzeba doliczyć jeden bilet więcej?
Tak, ale to tylko w Wizzairze. Przy wyszukiwaniu lotów jest tam napisana kwota normalna, a pod spodem kwota dla członków Wizzclub,
Pudelek pisze:nie ma problemów, że lecimy bez tego "zniżkowca"?
Nie, bilet (kartę pokładową) i tak każdy ma potem osobną i nie pisze na niej z kim leci.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 lutego 2013, 22:23

Jolu gratuluje Ci tak niezwykłej wyprawy! :)
Brawo za realizacje marzeń! :brawo:
Awatar użytkownika
Beti
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 573
Rejestracja: 14 marca 2008, 20:42

Post autor: Beti » 26 lutego 2013, 9:23

Jolu fantastyczna, spontaniczna wyprawa! mnie to tylko utwierdza w przekonaniu, że chcieć to móc, wystarczy 'zadziałać', w tym kierunku...
Twoje autostopowe zdjęcie powaliło mnie na kolana, wyglądasz jakbyś podróżowała stopem całe życie ;)

Snufkin zdjęcia i blog pierwsza klasa, gratuluję odwagi w spełnianiu marzeń, zagłosowałam też na Waszą wyprawę, trzymam kciuki za realizację kolejnych pozycji z listy :spoko:
impossible is nothing
ODPOWIEDZ