21.10.2012 r. - Beskid Mały - Czyli niech żyje jesień!!! (Leskowiec)

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Inga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 839
Rejestracja: 20 marca 2010, 0:48

21.10.2012 r. - Beskid Mały - Czyli niech żyje jesień!!! (L

Post autor: Inga » 24 października 2012, 23:34

Jakoś nikt się nie pali do pisania relacji, więc co tam, skrobnę parę słów i wrzucę bodajże 20tą ;) relację w tym tygodniu z wypadu, na którym… właściwie w ogóle miało mnie nie być. Weekend zapowiadał mi się całkowicie niegórsko, ale jak tu wysiedzieć na tyłku przy TAKIEJ pogodzie?! I tak oto jadąc w busie do Krakowa z nosem przylepionym do szyby obserwowałam kolorowy szał za oknem i zaczęłam się powoli łamać. Ostatecznie złamałam się wieczorem, by po 3 godzinach snu, zwlec resztami woli swoje zwłoki z łóżka i doczłapać na busa, do którego po chwili wsiadła Ania. W Żywcu wpakowałyśmy się (razem z Kasią) Łukaszowi do samochodu a stamtąd jeszcze kawałek do Przełęczy Kocierskiej, gdzie czekał już Adrian z drugim Łukaszem. Szybkie rozlokowanie samochodów i o 7 ruszyliśmy czerwonym szlakiem w stronę Potrójnej.

Obrazek

Co prawda nie jestem jakąś zagorzałą fanką Beskidów, ale jedno muszę przyznać- w taki piękny jesienny dzień jak ubiegła niedziela jest to według mnie dużo lepszy wybór niż Tatry.
I tak oto wędrowaliśmy sobie niespiesznie kolorowym lasem, szurając liśćmi pod stopami. Temperatura wręcz letnia, więc śmiało można było pomykać w krótkim rękawku i krótkich spodenkach :) Na Potrójnej fajne widoczki. Tylko ostre słońce wiszące tuż nad Tatrami przeszkadzało w zrobieniu dobrych zdjęć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wstąpiliśmy na chwilę do chatki i zrobiliśmy sobie popas na werandzie a następnie ruszyliśmy dalej.

Obrazek

O Chatkę pod Potrójną zahaczyłam tylko ja z Adrianem i gazą- fajne miejsce- tylko widoków tym razem zero, bo ulokowane jest w środku lasu. Ale z całą pewnością trzeba przyznać, że zarówno sama chatka jak i jej otoczenie ma swój klimat.
Czerwony szlak poprowadził nas dalej ku Łamanej Skale, gdzie postanowiliśmy poszukać (z sukcesem) Wodospadu oraz groty, znajdujących się w okolicy.

Obrazek

A następnie prosto na Leskowiec, gdzie spotkaliśmy Małą Iwkę z córkami. Ludu taka masa, że o miejsce było ciężko. Ale w sumie nawet jakoś specjalnie mi to nie przeszkadzało, gdy tak leżałam sobie i wygrzewałam się na słońcu czekając na resztę, która pomaszerowała do schronu coś zjeść. A potem jeszcze kolejną godzinę :)

Obrazek

Ciężko się było zebrać, ale w końcu trzeba było. Tym razem wybraliśmy szlak zielony. Przy Gibasówce zastał nas zachód słońca. Tzn. Aniołek z Kasią podziwiały zachód, my trafiliśmy już na resztki.

Obrazek

Wkrótce zapadł zmrok, więc dalszą drogę pokonaliśmy w całkowitych ciemnościach. I tak oto mimo że wybraliśmy inny szlak powrotny, by nie powielać tej samej drogi widzieliśmy figę.

Obrazek

Wypad jak najbardziej udany i co tu dużo pisać- załapaliśmy się na ostatni dzwonek, patrząc na to, co się dzieje za oknem i jeśli wierzyć zapowiadanym na następne kilka dni prognozom…

więcej fotek:
moje
https://picasaweb.google.com/1082872992 ... 1473508850

aniołka:
https://picasaweb.google.com/1009243588 ... oyCu6CvtAE#

Adriana:
https://picasaweb.google.com/1091508489 ... redirect=1

gazy:
https://picasaweb.google.com/1030915209 ... directlink
Ostatnio zmieniony 25 października 2012, 20:32 przez Inga, łącznie zmieniany 4 razy.
"Szalony kto sądzi, że ludzkiego szczęścia trzeba szukać w zaspokajaniu pragnień,
przekonany, że dla idących liczy się przede wszystkim dojść do kresu.
A kresu przecież nigdy nie ma."
Antoine de Saint-Exupéry
Awatar użytkownika
Grzegorz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1677
Rejestracja: 08 maja 2007, 22:47
Kontakt:

Post autor: Grzegorz » 24 października 2012, 23:41

Fajna wycieczka. Widzę w Beskidzie Małym jeszcze piękne kolory jesieni. W Tatrach już niestety zrobiło się bardziej ponuro.
zdobyć świata szczyt...
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 25 października 2012, 0:05

Inga pisze:jakoś nikt się nie pali do pisania relacji
fajnie że Ci się chciało :brawo: :spoko: . Było super lajtwo :8) - szybkobiegacze okazali "miłosierdzie" :D . Szkoda tylko , tej trasy przez Gibasówkę już po zmroku , choć też zbyło ciekawie :twisted: .
Inga pisze: z drugim Łukaszem
przyczajony jeszcze :kukacz: - LukE83 ;)


i kilka moich fotek - więcej tutaj: https://picasaweb.google.com/1009243588 ... oyCu6CvtAE#

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 25 października 2012, 9:53 przez aniołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lidka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 364
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 18:05

Post autor: Lidka » 25 października 2012, 7:20

Inga relacja bardzo fajna :) Piękna polska złota jesień w pełni :) faktycznie o tej porze roku Beskidy pokazują swoją urodę i przewagę nad Tatrami
90% GSów chodziło w ostatni weekend po górach a pozostali, w tym i ja, mogli tylko pozazdrościć

Aniołek a propos tego zdjęcia na okładkę klubowego kalendarza, to można by było pokusić się nawet o stworzenie konkurencyjnego kalendarza ( ku uciesze klubowiczek) :D Podejrzewam, że więcej tego typu zdjęć by się znalazło ( np. patrz ostatnia wycieczka Szkota i Górola na Gerlach :twisted: )
a góry nade mną jak niebo...
bton1

Post autor: bton1 » 25 października 2012, 7:57

Coraz bardziej mnie kuszą te rejony jak przeglądam Wasze relacje. Gratuluję udanego łikendu i widoków!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 października 2012, 8:02

Inga pisze:Na Potrójnej fajne widoczki.
Szuru - buru.

A kto teraz gospodarzy na Potrójnej ?

P.s. W odróżnieniu od pozostałych zdjęć z weekenda, Wasze mi się ... podobają :spoko: ... ... :zoboc:
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 25 października 2012, 8:11

--->>>flickr<<<---
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 października 2012, 8:30

Dzięki Wam i jeszcze kilku osobom dałem się przekonać do Beskidu Malego i chyba na ostatnią tegoroczną wyprawę (jak tylko pogoda pozwoli) wybiorę się właśnie w okolice Leskowca i Potrójnej. Gorce poczekają.
Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Post autor: gaza » 25 października 2012, 9:43

Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
Iw-ona
Turysta
Turysta
Posty: 477
Rejestracja: 09 sierpnia 2010, 9:39

Post autor: Iw-ona » 25 października 2012, 10:32

Inga :brawo: za relacje zdjecia no cóż ja to wszystko no prawie wszystko widziałam na własne oczy :hura: .
Piękny Beskid Mały w ten weekend był.
Miło było poznać Kasię i Łukasza(LuKE83)i zobaczyć sie z innymi uczestnikami wyprawy.
...
Awatar użytkownika
buba
Turysta
Turysta
Posty: 2226
Rejestracja: 05 lipca 2011, 11:35
Kontakt:

Post autor: buba » 25 października 2012, 11:11

I mnie bardzo milo sie bylo spotkac na zywo z kolejna forumowiczka!! :hura:
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Post autor: gaza » 25 października 2012, 16:25

Inga pisze:Tzn. Aniołek z Kasią podziwiały zachód
Anioła po roku treningów nie szło dogonić :8p:
buba pisze:I mnie bardzo milo sie bylo spotkac na zywo z kolejna forumowiczka!! :hura:
_________________
a nam nic nie powiedziała :kukacz: że kogoś spotkała oprócz Małej MI ;)
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 25 października 2012, 17:17

Lidka pisze:to można by było pokusić się nawet o stworzenie konkurencyjnego kalendarza ( ku uciesze klubowiczek) :D Podejrzewam, że więcej tego typu zdjęć by się znalazło


:8) jeśli tylko władze udzielą nam "akredytacji" :8p: - coby rozpisać konkurs - to się chętnie podejmę organizacji, oceny fotek :twisted: :8p: i stworzenia kalendarza :lol:
Lidka pisze:( np. patrz ostatnia wycieczka Szkota i Górola na Gerlach :twisted: )
chłopaki na "lato są" - na "jesień" też :P ... niewiele brakuje :8)
gaza pisze:Anioła po roku treningów nie szło dogonić :8p:
nooo właśnie...gaza zmienił chyba gaz :P na jakiś olej rzepakowy czy cuś , bo iście geriatryczne tępo miał :D :zoboc: - skadal :zly: , żeby Blankowca holować pod górę :lol: . Co innym :tup: dolega , to nie wiem :D :zoboc: .
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 października 2012, 18:37

To też był powód, żeśmy na Leskowiec nie pojechali - zbyt szybki skład. Anioł ćwiczył zaparcie na rowerze no i są tego efekty.
Teraz, po czasie, nieco żałuję, bo mnie ta Wisła nieco zdrażniła, ale skoro Wy kończyliście po zachodzie, to my kończylibyśmy grubo po południu kolejnego dnia....
Awatar użytkownika
Robert J
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2285
Rejestracja: 25 grudnia 2011, 20:35

Post autor: Robert J » 25 października 2012, 19:03

aniołek pisze:żeby Blankowca holować pod górę :lol:
A moje pierwsze skojarzenie"gaza wyprowadza aniołka na spacer" :oczynoela: :D, a tu taki zonk :P
ODPOWIEDZ