20-21.10.2012 r. - Tatry Wysokie - Velka Śvistovka + Wrota Chałubińskiego

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Iwon

20-21.10.2012 r. - Tatry Wysokie - Velka Śvistovka + Wrota C

Post autor: Iwon » 24 października 2012, 21:59

Jak wielu z GS-ów wyruszamy ( DżolaR, HalinkaŚ i ja ) w weekend na "podbój" tatrzańskich szlaków.
Wybór pada na Rakuską Czubę od Zielonego Stawu Kieżmarskiego .
Rano na szlaku sporo turystów. Powietrze rześkie , trawa jeszcze oszroniona . Słoneczko rozświetla okoliczne szczyty , zapowiadając wspaniały ciepły dzień .
Po krótkim popasie w schronisku , niespiesznie zdobywamy Rakuską Przełączkę ( najwyższy punkt Magistrali ) i Rakuską Czubę. Przy podejściu jak i na szczycie delektujemy się wspaniałymi widokami. Focimy wszystko co się da - również siebie wzajemnie .
Po dojściu do Łomnickiego Stawu decydujemy się na zjazd kolejką , obawiając się o powrót do auta .
Na nocleg do Ośrodka NSZZ FSG na Łysej Polanie docieramy przed zmierzchem.
Oczekujemy na zapowiedzianych Anię i Michała (Dzwonki) , Mariusza (Panda), Marka (heathcliff) i PiotraM , powracających ze szlaków .
Niespodziankę robi nam Joasia i Adam (Joanka i Adamek) dołączając wieczorem do naszego grona .
Integracja trwa do przyzwoitych godzin nocnych ;) , wszak na drugi dzień też mamy plany.
Niedzielnego poranka dojeżdża do nas Tomek (Tommas) i Admin Grzegorz z rodzinką .
Dzwonki oraz Marek i Piotr mają inne plany.
Po czułym pożegnaniu dzielimy się na dwie ekipy. Jedna "atakuje" Wrota Chałubińskiego , druga (HalinkaŚ i Grzegorz z Familią) Dolinę Pięciu Stawów Polskich .
Halinka jednak zmienia plany i zmierza do Czarnego Stawu pod Rysami.
Nasza grupa po "wykonaniu zadania" melduje się w schronie i razem z Halinką , po krótkim odpoczynku i uzupełnieniu kalorii , rusza w kierunku Palenicy Białczańskiej. Nie ma z nami Joasi i Adama . Zdecydowali , że zaliczą jeszcze Szpiglasowy Wierch.
Muszę wspomnieć , że w schronisku spotykamy klubową Justyś ( miło było poznać w realu :)) i agitujemy do klubu Kasię z Krakowa , którą miałam przyjemność już wcześniej poznać na tatrzańskim szlaku ( pozdrawiam ;))
Dziękuję WSZYSTKIM - wędrującym i przybyłym ( choćby tylko na pogaduchy ) - miło było się znowu z Wami spotkać :)
Jolu , Halinko fajnie , że po długim czasie udało nam się razem spędzić tak piękny weekend.
Trochę moich zdjęć :
https://plus.google.com/photos/11031294 ... 5009?hl=pl
Ostatnio zmieniony 24 października 2012, 22:51 przez Iwon, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 24 października 2012, 22:25

Iwon pisze:Nie ma z nami Joasi i Adama . Zdecydowali , że zaliczą jeszcze Szpiglasowy Wierch.
I zaliczyliśmy :)
Piękne widoki Tatr w promieniach zachodzącego, ze szczytu, warte były tego aby się jeszcze trochę potrudzić.
Do schroniska w Pięciu Stawach dotarliśmy już prawie w zupełnych ciemnościach, a dalej to już przy czołówkach w dół Doliną Roztoki.

Dziękuję ekipie za wspólne wędrowanie. Cieszę się ze spotkania, tym bardziej, że z niektórymi dawno się nie widziałem.
Ostatnio zmieniony 24 października 2012, 22:37 przez adamek, łącznie zmieniany 1 raz.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 24 października 2012, 22:26

I trochę moich zdjęć z tego świetnego weekendu;
https://picasaweb.google.com/cisowicz.h ... directlink
Dziękuję WSZYSTKIM - wędrującym i przybyłym ( choćby tylko na pogaduchy ) - miło było się znowu z Wami spotkać
Czasami nawet nie trzeba iść gdzieś ambitnie, wystarczą Polaków nocne rozmowy i człowiek czuje, że żyje i to jest to coś ;) no dobra,,,,to taki mały dodatek do wędrowania z G-Sami. Było jak zwykle wspaniale.
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Vision

Post autor: Vision » 24 października 2012, 22:27

No ten link od Iwon coś nie działa... :zoboc:

A co do wycieczki, to super wyprawa i frekwencja duża Wam się zrobiła :)
Awatar użytkownika
Grzegorz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1677
Rejestracja: 08 maja 2007, 22:47
Kontakt:

Post autor: Grzegorz » 24 października 2012, 23:36

Dzięki wszystkim obecnym za miłe spotkanie na szlaku.
Ze względu na wielką wagę trasy dla Wojtusia naszą relację i fotki dałem w osobnym temacie:
viewtopic.php?t=7963
zdobyć świata szczyt...
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 24 października 2012, 23:51

Lepszego sobie wymarzyć nie mogłam tego weekendu i towarzysko, i górsko, i pogodowo. A perełką na torcie był poniedziałek w Pieninach :D

Bardzo, bardzo dziękuję wszystkim :)

Chyba jutro dodam link do swoich zdjęć i -mam nadzieję, że dam radę - relację z Sokolicy.

A na dziś - dobranoc :spioch:
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 25 października 2012, 8:38

Ale piękny, górski weekend. Po zjeździe w Tatrach Bielskich strasznie mi się tęskni za tymi widokami i tak mi się marzy, by jeszcze tam pojechać, tylko zawsze mi żal tych Tatr Polskich, ale na Słowacji mam jeszcze wiele niepoznanego. Ale cuda na tym świecie :aniolek:
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 25 października 2012, 8:55

Malgo pisze:na Słowacji mam jeszcze wiele niepoznanego
Malgo to spiesz się - został Ci już tylko tydzień :( a później to do czerwca tylko spacery pod górami :(
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Dzwonek

Post autor: Dzwonek » 25 października 2012, 10:20

My również dziękujemy wszystkim za miłe spotkanie i, dziewczyny zgodnie z Waszą obietnicą, liczymy na szybkie następne :spoko:
adamek pisze:a później to do czerwca tylko spacery pod górami :(
wtedy właśnie jest czas na Tatry Polskie :D
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 25 października 2012, 17:38

Super było się spotkać choć na chwilkę :) mięśnie brzucha(przepona) pracowały jak zwykle na wysokich obrotach.

Nam udało się urobić Kościelca

Obrazek

najtrudniej jednak było w słońcu na Orlej

Obrazek

:ha:
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 25 października 2012, 18:13

heathcliff pisze:najtrudniej jednak było w słońcu na Orlej
Widzę Marku, że i czekan był w użyciu :lol: na tej Twojej Orlej :zoboc: ale mam banana na twarzy z tego powodu :twisted: :lol: ;) :brawo: za pomysł.
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 października 2012, 19:25

Dziękuje za wspólnie spędzoną lajtową niedzielę, tak dla odmiany spokojny spacerek na "Wrota" :) Przy okazji spotkało się Justyś w MOku i powspominało troszkę ;) (w między czasie dziewczyny zdążyły zwerbować "znajomą" Iwon do klubu :D )
Do zobaczenia jak myślę już niedługo..

https://picasaweb.google.com/1032452328 ... krvltZKXCw#
bton1

Post autor: bton1 » 25 października 2012, 20:06

Świetna wycieczka! Dobre Wrota nie są złe i jeśli tylko wiatr człeka nie zwiewa w stronę Ciemnosmreczyńskich to rewelacja :)

Ewentualnie można trafić na spory kawałek szlaku zalany przez Staw Staszica:) :
https://picasaweb.google.com/matematyka ... 0736237826
Awatar użytkownika
GosiaB
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1411
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 20:11
Kontakt:

Post autor: GosiaB » 25 października 2012, 20:41

Świetny weekend górski :spoko:
heathcliff pisze:najtrudniej jednak było w słońcu na Orlej
nie wiedziałam, że tam jakiś hotel wybudowali :lol: - świetne zdjęcie :)
Nie możesz zatrzymać
żadnego dnia,
ale możesz go nie stracić.

https://picasaweb.google.com/102928732526243008580
goska
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 909
Rejestracja: 13 listopada 2011, 21:51

Post autor: goska » 25 października 2012, 21:18

No super , fotki cudne :brawo: góry ,słońce i wyborne towarzystwo czegóż chcieć więcej :>
Największa rzecz swego strachu mur obalić...
ODPOWIEDZ