07-08.2012 r. - Beskid Niski - Z górami w tle...

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

07-08.2012 r. - Beskid Niski - Z górami w tle...

Post autor: Dżola Ry » 17 października 2012, 23:42

Prawie na forum nie bywam, przestałam się odzywać, może mnie tu już nikt nie pamięta? :kukacz: ;)

Ciężki to czas w moim życiu, zawładnęły mną sprawy trudne i niechciane, pozbawiły czasu i mocy psychicznych, aby się tu udzielać, a i wyjście w góry przez ostatnie miesiące było prawie niemożliwe.

Całe wakacje spędziłam w Jaśliskach w Beskidzie Niskim - miejscu znanym wielu z Was z czerwcowego zjazdu. W ogrodzie schroniska zagnieździliśmy się na dobre od czerwca. Do końca sierpnia byłam tam prawie bez przerwy, a przyczepa nadal tam na nas czeka.

W tym czasie, niestety, zamiast nawiązywać bliskie kontakty z okolicznymi górami, nawiązywałam je intensywnie z polską służbą zdrowia (i - zdziwicie się! - nie mogę na nią powiedzieć złego słowa!).

Udało mi się pójść na jedyną dłuższą wycieczkę z Kubą i Iwonką na Pasikę, bardzo liczyłam na widoki z tamtejszej wieży - niestety zarosła drzewami i widoków brak :(



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Była też krótka, samotna wycieczka na Banię Szklarską, skąd przegoniła mnie burza



Obrazek

oraz kilka spacerów Traktem Węgierskim, gdy ktoś mnie odwiedzał

Obrazek

Podczas tych wakacji czułam się jakbym uczestniczyła w filmie Animal Planet, bo doświadczyłam najbliższego i najbardziej intensywnego kontaktu z dzikimi zwierzętami w swoim życiu. Codziennie odwiedzało mnie liczne stado kun domowych

Obrazek

lisy:

Obrazek

jeże:

Obrazek

I inna drobnica ;)
Nagraliśmy kilka fajnych filmików, ale to jeszcze potrwa, zanim będą gotowe do publikacji. Zamieszczę później.

Zazdroszczę Wam tych pięknych wypraw, o których nie miałam szans przeczytać, widziałam jedynie nazwy relacji i nieliczne zdjęcia. W tym tygodniu pojawia mi się szansa, że się gdzieś wyrwę, mam nadzieję, że nic mi znów nie przeszkodzi :)

Pozdrawiam wszystkich serdecznie, życzę wszystkim solenizantom, którzy przewinęli się w czasie mojej nieobecności wiele dobra i radości, witam tych, którzy przybyli na forum i... do zobaczenia na szlaku :D

A gdyby ktoś chciał obejrzeć zdjęcia - zapraszam, choć świadoma jestem ich marnej jakości i małej "górskości"

https://picasaweb.google.com/1151326283 ... 0731082012


I zdjęcia zwierzaków: https://picasaweb.google.com/1151326283 ... wierzyniec
Ostatnio zmieniony 28 grudnia 2012, 12:38 przez Dżola Ry, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 18 października 2012, 4:21

Twoje zdjęcia doskonale oddają klimat Beskidu Niskiego, a urzekające mgiełki na koniec to już czysta poezja.

Obrazek

Zdjęcie 'jaskółki' spokojnie mogło wystartować w konkursie 'Mistrzowie drugiego planu' :)

Wiele odwiedzonych przez Ciebie miejsc, jak np. trudny do znalezienia (choć położony niedaleko od drogi) wodospad w Iwli przywołują fajne wspomnienia.
A kontaktów z fauną po prostu zazdroszczę!

Życzę zdrowia i jak najmniej kontaktów z (choćby najlepszą) służbą zdrowia :)
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Awatar użytkownika
Maciej
Turysta
Turysta
Posty: 473
Rejestracja: 04 stycznia 2012, 14:22

Post autor: Maciej » 18 października 2012, 8:05

Oj brakowało, brakowało tu Twojego spojrzenia na Beskid Niski, które jak zawsze odkrywa dla nas jakieś nowe, ciekawe miejsce. Już nie długo trzeba będzie znów się wydziczyć :)

Dużo zdrowia, dużo słońca życzę!
Awatar użytkownika
Katarynka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 907
Rejestracja: 17 sierpnia 2010, 13:44

Post autor: Katarynka » 18 października 2012, 8:22

Dżola Ry pisze:Prawie na forum nie bywam, przestałam się odzywać, może mnie tu już nikt nie pamięta?
pamięta i wspomina :) piękne 7 tygodni, rozmarzyłam się wspominając zjazd i Beskid Niski, on ma swoją magię, przyciąga jak magnez, tyle miejsc jeszcze nie widziałam.

Wyciszyłam się czytając :> Ja też słoneczka życzę, zdrowia i mnóstwa ciepłych chwil :przytul:
Gosia
Turysta
Turysta
Posty: 403
Rejestracja: 02 stycznia 2010, 22:46

Post autor: Gosia » 18 października 2012, 8:50

Witaj Jolu. Świetnie,że już jesteś. Mam nadzieję, że już będzie dobrze.
:uscisk:
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Post autor: Han-Ka » 18 października 2012, 9:38

tidżej pisze:urzekające mgiełki na koniec to już czysta poezja
Podpisuję się pod tym komentarzem. A zwierzątka również urocze. :oki:
Musisz tu częściej zaglądać, Dżolu. :>
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
Awatar użytkownika
aaig
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 529
Rejestracja: 08 lutego 2012, 13:19

Post autor: aaig » 18 października 2012, 9:59

Dżola Ry pisze:A gdyby ktoś chciał obejrzeć zdjęcia - zapraszam, choć świadoma jestem ich marnej jakości i małej "górskości"
Z zaproszenia skorzystałam i nie żałuję - fotki są CUDOWNE (nie mnie oceniać, ale wbrew zapowiedziom nie znajduję w nich nic "marnego") :>
Deszcz nad Jaśliskami super ujęty i cerkiew w Świątkowej wśród bodziszków...ach! Boćki w locie (i w nielocie) są piękne, że o mgłach nawet już nie wspomnę :brawo:

A to tutaj warto podkreślić, jako że zazwyczaj bywa inaczej:
Dżola Ry pisze:nawiązywałam je intensywnie z polską służbą zdrowia (i - zdziwicie się! - nie mogę na nią powiedzieć złego słowa!).
ZDRÓWKA zatem życzę :)
Vision

Post autor: Vision » 18 października 2012, 10:36

Przypomniało się to co najlepsze z czerwcowego zjazdu...

Co tu dużo mówić: piękne klimatyczne zdjęcia i szkoda, że znów nie można tam być :)

No i dobrze, że o sobie przypomniałaś i wpadaj do nas częściej :spoko:

Pozdrawiam i dużo zdrowia życzę.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 18 października 2012, 14:26

Jolu zdjęcia urocze, zwierzątka prześliczne. Wakacje nie zmarnowane :) .
Najważniejsze, bardzo mało ludzi - cisza i spokój. Może w przyszłym roku wybierzemy się tam.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 18 października 2012, 15:46

Jolu,
bardzo ciekawa relacja i jakie wspaniałe miejsca, najbardziej zazdroszczę Ci winotruskawkowego wodospadu :) Beskid Niski zawsze kojarzy mi się z tym filmem (Wielu uważało go za gniot, ale mi bardzo się podobał).
Beskid Niski... idealny do odpoczynku, świeże powietrze i odcięcie się od cywilizacji, można skupić się na sobie.
Dużo pogody ducha Jolu! Wszystkiego dobrego!
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Awatar użytkownika
buba
Turysta
Turysta
Posty: 2216
Rejestracja: 05 lipca 2011, 11:35
Kontakt:

Post autor: buba » 18 października 2012, 15:49

Jakie kochane te kuny domowe!!! Nie wiem czemu ale uwielbiam te zwierzaki! Juz kilkakrotnie probowalam takowym pstryknac zdjecie ale zawsze mi nawialy :(

Zycze duzo zdrowia coby na kolejnych wakacjach sluzbe zdrowia omijac szerokim łukiem! :D
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 18 października 2012, 16:10

obejrzałam z dużą przyjemnością! To rzadki luksus zagnieździć się gdzieś na siedmiotygodniowy urlop! Mam nadzieję, że poratowaliście zdrowie i da trochę wytchnienia :) Pozdrawiam serdecznie
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 18 października 2012, 17:35

Mi również od razu przypomniał się czerwcowy zjazd. Ten klimat i dzikość jaką mają w sobie okolice Jaślisk to coś wspaniałego :) A na zlocie tylko "liznąłem" tamtych terenów.

Fajnie, że przybliżasz nam relacjami tamte rejony :spoko:
--->>>flickr<<<---
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2376
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 18 października 2012, 17:43

Cieszę się, że wróciłaś. Mam nadzieję, że znajdziesz co najmniej tyle samo czasu na górskie wędrówki i życie forumowe co wcześniej . Życzę wszystkiego dobrego. :)
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 18 października 2012, 19:25

Witaj Jolu,często Cię wspominałam bo przypuszczałam,że nie lekko masz :!: wiesz jak bardzo Cię rozumiem :!: przefajnie miałaś w tym Niskim,chociaż taka nagroda.dużo zdrówka dla Was wszystkich :!:
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
ODPOWIEDZ