9.9.12 - A mogliśmy zostać w schronisku ...

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

9.9.12 - A mogliśmy zostać w schronisku ...

Post autor: Anonymous » 10 września 2012, 9:00

Dzień dobry.

Wrzesień bywa piękny. Przejście z lata w jesień, nowe barwy w okolicy, człek jeszcze napędzany wakacyjnym chodzeniem. I plany ambitne ... Które zmieniły się w realistyczne pokonanie ( ale w miarę w dobrym stylu ) straszliwego Małego Kościelca i przerażającego Kasprowego. Nogami wlasnymi.

Wszystko zaczeło się w tygodniu gdy dowiedzialem się, że w Tatry ma zawitać mój znajomy - Don Biskup. Postać górska genialna. Tatry, Alpy, Kaukaz, Himalaje. Nie taki ( pozwolicie, że użyję określenia od pewnego użytkownika ) internetowy (Edit Królik: tu było słowo obraźliwe - ocenzurowano) jak viking tylko osobnik świadomy, doświadczony i przyszłościowy. Trochę się zdziwiłem, że jest w Tatrach ponieważ miał właśnie być na wyprawie na ...ośmiotysięcznik. W celu aklimatyzacji i przygotowań ogólnych był w tym roku 22 razy na czterotysięcznikach, przelazł setki kilometrów w Alpach. No i polityka Go osadziła w Polsce ... Chińczycy odmówili wydania pozwolenia. Koniec tematu. A początek tatrzańskich wojaży Dona. Zawitał w piątek - i zrobili Lodowego. Zresztą jak pierwszy raz ja byłem na Lodowym to też Don mnie tam zabrał. W sobotę z powodów pogodowych zajmował się czym innym. A ja i kolega Ali dotarlismy do Zakopanego w sobotę wieczorem. Powitania nadszedł czas. Witaliśmy się tak gdzieś do 2 w nocy. W wyniku tego witania nasze ambitne plany zostały odłożone na przyszłość. Realia nas zabiły ...

Wstajemy w niedzielę, udajemy się do Groty na śniadanie, planujemy - Skrajny Granat. No dobrze - raczej nie powinien nas zamęczyć i wyrzucić. W składzie czteroosobowym o godzinie 11.12 przekraczamy bramy Parku. Przy okazji jesteśmy świadkami jak jeden typ odmawia zapłacenia biletu ( CAŁE 4 zł ), twierdząc, że on jest tubylcem i nie zapłaci. Poproszony o dowód rzekł ( w sposób prymitywny, coś w rodzaju poczucia humoru Dariusza M ), że on w góry dowodu nie nosi. Nie wiem jak to się skończyło bo zdegustowani poszliśmy w otchłań Doliny Jaworzynki. A tam ... upał, brak chmur, wiatru ... Jak myśmy to przeżyli ... Nie wiem ... Po 80 minutach zasiadam w Murowańcu. Czas na zasłużony wypoczynek. I przemyślenie pewnych spraw. Czy aby ten Skrajny Granat nie zabije nas ? Dona na pewno nie bo wychodzi z niego kondycja uzyskana w Alpach. Ale jako, że demokracja to demokracja, to ustalamy, że zdobędziemy brzeg Czarnego Stawu Gąsienicowego. I zasiądziemy na Kamieniu Urodzinowym. Jest tam taki. I zdobyliśmy !!! Wszyscy !!!
Anonymous

Re: 9.9.12 - A mogliśmy zostać w schronisku ...

Post autor: Anonymous » 10 września 2012, 9:21

Dobromił pisze:(...) internetowy (Edit Królik: tu było słowo obraźliwe - ocenzurowano) jak viking(...)
a ja tak zapytam, kim ty jesteś że pozwalasz sobie obrażac innych użytkowników forum?
Awatar użytkownika
Panda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1691
Rejestracja: 08 maja 2010, 21:16

Post autor: Panda » 10 września 2012, 9:26

Dobromił pisze: Nie taki ( pozwolicie, że użyję określenia od pewnego użytkownika ) internetowy (Edit Królik: tu było słowo obraźliwe - ocenzurowano) jak viking
Dobromił pisze: ( w sposób prymitywny, coś w rodzaju poczucia humoru Dariusza M )
nawet jeśli jest w tym choć trochę prawdy, to smutne i niesmaczne co serwujesz...mam lekką ochotę ci dosrać, ale zachowam dystans do tych kąśliwych uwag. mam ochotę na odrobinę spokoju i go tu nie znajduję. pisz dalej - ja już nie czytam.

p.s. vikinga już trochę tu znamy,a ja osobiście go podziwiam za to jaki jest - spróbuj go poznać
I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.
W życiu nie trzeba wiele, żeby wy...dolić się na ryj. Wystarczy iść do przodu.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 września 2012, 9:26

piter87 pisze:kim ty jesteś że pozwalasz sobie obrażac innych użytkowników forum?
A kim jest viking, że takie określenie stale używa ? I nikt z moderacji nie zwraca mu na to uwagi.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 września 2012, 9:32

Panda pisze:mam lekką ochotę ci dosrać
Nie krępuj się.

No i siedzimy na tym Kamieniu, wspominamy, rozmawiamy o tragicznym wypadku na Granatch ( Don osobiście znał zmarłego ), i myślimy co dalej. Mieliśmy wracać do schroniska. Ale pod wpływem slońca Don się rozkręca - "Chodźmy na Karb, przejdziemy obok stawów i wrócimy do schroniska". Dobrze, Donie. No i ruszamy. Na szczęście na zboczu Małego był cień. Idę jako ostani, robię zdjęcia. Docieram na Karb - "A wiesz, pójdziemy jeszcze na Kasprowy". Starszemu się nie odmawia. Docieramy do rozstaju szlaków na Liliowe i Kasprowe i w prawo. Przez całą drogę ze słońcem w oczy ... Nie było to miłe. Skorzystalismy z kolejki ( pamiętajcie o 10 % zniżce na kartę PTTK ).

Czas się żegnać. Jedno auto na Poznań, drugie na Tychy.

P.s. Jesień wychodzi. Np taki Beskid już jest rudawy z oblicza.
Ostatnio zmieniony 10 września 2012, 9:37 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 września 2012, 9:36

Panda pisze:vikinga już trochę tu znamy,a ja osobiście go podziwiam za to jaki jest - spróbuj go poznać
Czyli jak się kogoś zna, to wtedy ta osoba może wszystkich obrażać?
Dobromił pisze:I nikt z moderacji nie zwraca mu na to uwagi.
Niestety ale to prawda. Zresztą kiedyś w jednej relacji, jednej osoby, która opuściła forum było podobnie...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 września 2012, 9:38

laynn masz rację. Ja raz za czas próbuję przemycać aluzję na ten temat ale jakoś brak odezwu. Więc czas napisać to prosto z mostu.
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2379
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 10 września 2012, 9:57

Dobromił pisze:...przekraczamy bramy Parku. Przy okazji jesteśmy świadkami jak jeden typ odmawia zapłacenia biletu ( CAŁE 4 zł ), twierdząc, że on jest tubylcem i nie zapłaci. Poproszony o dowód rzekł ( w sposób prymitywny..... ), że on w góry dowodu nie nosi. Nie wiem jak to się skończyło bo zdegustowani poszliśmy ...
Park jako dobro narodowe powinien być dostępny bez opłat za wstęp.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 września 2012, 10:01

Ale nie jest więc pewne zasady powinny wszystkich obowiązywać.
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2379
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 10 września 2012, 10:08

Dobromił pisze:Ale nie jest
Powinno to zostać zmienione.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 września 2012, 11:09

włodarz pisze:Powinno to zostać zmienione.
Tak więc walczcie o to.

Czas na zdjęcia.
Załączniki
DSCI4187.JPG
(68.9 KiB) Pobrany 1346 razy
DSCI4185.JPG
(83.48 KiB) Pobrany 1346 razy
DSCI4179.JPG
(80.04 KiB) Pobrany 1346 razy
DSCI4161.JPG
(81.7 KiB) Pobrany 1346 razy
DSCI4156.JPG
(83.29 KiB) Pobrany 1346 razy
DSCI4152.JPG
(83.73 KiB) Pobrany 1346 razy
DSCI4146.JPG
(89.92 KiB) Pobrany 1346 razy
DSCI4145.JPG
(82.06 KiB) Pobrany 1346 razy
DSCI4142.JPG
DSCI4142.JPG (46.34 KiB) Przejrzano 2064 razy
DSCI4138.JPG
DSCI4138.JPG (47.42 KiB) Przejrzano 2064 razy
DSCI4136.JPG
(87.63 KiB) Pobrany 1346 razy
DSCI4135.JPG
(74.2 KiB) Pobrany 1346 razy
DSCI4130.JPG
(83.67 KiB) Pobrany 1346 razy
DSCI4128.JPG
(85.38 KiB) Pobrany 1346 razy
DSCI4125.JPG
(74.41 KiB) Pobrany 1346 razy
DSCI4122.JPG
(72.65 KiB) Pobrany 1346 razy
DSCI4116.JPG
(79.05 KiB) Pobrany 1346 razy
DSCI4112.JPG
(85.85 KiB) Pobrany 1346 razy
DSCI4108.JPG
(82.79 KiB) Pobrany 1346 razy
DSCI4105.JPG
(79.25 KiB) Pobrany 1346 razy
DSCI4096.JPG
(73.97 KiB) Pobrany 1346 razy
DSCI4091.JPG
DSCI4091.JPG (48.42 KiB) Przejrzano 2065 razy
DSCI4087.JPG
(76.62 KiB) Pobrany 1347 razy
DSCI4071.JPG
(83.89 KiB) Pobrany 1347 razy
DSCI4068.JPG
DSCI4068.JPG (52.71 KiB) Przejrzano 2065 razy
DSCI4050.JPG
DSCI4050.JPG (51.64 KiB) Przejrzano 2065 razy
DSCI4048.JPG
(82.25 KiB) Pobrany 1347 razy
DSCI4039.JPG
(94.62 KiB) Pobrany 1347 razy
DSCI4034.JPG
(75.35 KiB) Pobrany 1347 razy
DSCI4027.JPG
(71.43 KiB) Pobrany 1347 razy
DSCI4024.JPG
(82.08 KiB) Pobrany 1348 razy
DSCI4021.JPG
(76.48 KiB) Pobrany 1348 razy
DSCI4017.JPG
(80.65 KiB) Pobrany 1348 razy
DSCI4010.JPG
(81.37 KiB) Pobrany 1348 razy
DSCI3998.JPG
(75.28 KiB) Pobrany 1348 razy
Zbychu

Post autor: Zbychu » 10 września 2012, 12:17

Dobromił pisze:No i siedzimy na tym Kamieniu [...] i myślimy co dalej.
Że też się Wam chciało przy tak pięknej pogodzie ruszyć dalej!? Podziwiam! Dla mnie to najpiękniejsze miejsce na wrześniowe leżakowanie. Wyjść. Zalegnąć. Zdrzemnąć się. Nic nie musieć ... ech i jak tu dziś pracować? Idę na wagary jutro :twisted:
bluejeans

Post autor: bluejeans » 10 września 2012, 12:54

Dobromił pisze:P.s. Jesień wychodzi. Np taki Beskid już jest rudawy z oblicza.
jak ten czas leci. Wypadałoby odkurzyć plecak i ruszyć zad, nim zapadnę w zimowy sen..


PS. widzę, że masz słabość do duchownych ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 września 2012, 13:54

włodarz pisze:
Dobromił pisze:...przekraczamy bramy Parku. Przy okazji jesteśmy świadkami jak jeden typ odmawia zapłacenia biletu ( CAŁE 4 zł ), twierdząc, że on jest tubylcem i nie zapłaci. Poproszony o dowód rzekł ( w sposób prymitywny..... ), że on w góry dowodu nie nosi. Nie wiem jak to się skończyło bo zdegustowani poszliśmy ...
Park jako dobro narodowe powinien być dostępny bez opłat za wstęp.
Wejdziesz bez opłat przed otwarciem kas jak i po ich zamknięciu, na stronie TPN w tej kwestii odpowiadał admin na forum, także kto rano wstaje .... ten nie płaci za wstęp do praku :)
Tempy dyszel

Post autor: Tempy dyszel » 10 września 2012, 17:00

piter87 pisze:a ja tak zapytam, kim ty jesteś że pozwalasz sobie obrażac innych użytkowników forum?
Kilka wybranych postów vikinga-oczywiście bez reakcji administracji i mode bo swój swojego broni
viking pisze:skoro pozwalasz "na swoim terenie" rządzić się nieudacznikom
viking pisze:nie powinienem odpowiadać na bzdury, jednak dla Noela zrobię wyjątek.
viking pisze:To upoważnia cie do pisania bzdur
viking pisze:Mistrzu "Mokrego Podkoszulka"
polemika z tobą to jak: Kopanie się z Koniem.
viking pisze:Wolność słowa nie oznacza, że internetowi (forumowi) "śmieciarze"
nie mający nic konkretnego do dodania w danym temacie.
viking pisze:to właśnie "nieudacznicy", boją się podać na forum swoje miejsce zamieszkania.
Jak widać są lepsi a co niektórzy mają problem ze zrozumieniem, może nieco sarkastycznej, ale celnej uwagi Dobromiła.

Jeśli viking może to dlaczego Dobromił nie?

To że ktoś ma wielkie dokonania górskie nie upoważnia nikogo do tekstów o ,,internetowych śmieciarzach", ,,nieudacznikach" itp.

Ale czego się spodziewać, skoro jeden z moderatorów jest święcie oburzony, że jeden z jego tematów został negatywnie skomentowany (to po co go zakładał?)

Forum jest ,,przelukrowane" do granic możliwości - widać to szczególnie w dziale relacje gdzie komentarze typu świetne foty, ekstra galeria w sytuacji gdy foty się nie ładują albo link nie działa nie są przypadkiem odosobnionym.....albo pochwały gdy na forum publicznym są linki z rezerwatów (nie mam na myśli tylko prezesa74)

Obyście się nie udławili wzajemną słodkością......
Zablokowany