G.Łużyckie , Szwajcaria Czeska i Zach. Karkonosze 08.08 - 14.08

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 sierpnia 2012, 14:41

Gratuluję wyprawy! Wybraliście się w rejony które planuję na tegoroczny urlop.
Wież widokowych trochę pozwiedzaliście :)
W mapy zaopatrzyliście się drogą zakupów internetowych, na miejscu bądź wydrukowaliście je z odpowiednich stron?
Orientujecie się do kiedy flisacy kursują?
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8710
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 19 sierpnia 2012, 16:37

ecowarrior pisze:Orientujecie się do kiedy flisacy kursują?
Nie wiem, żadnego pisma tam nie bylo.
ecowarrior pisze:W mapy zaopatrzyliście się drogą zakupów internetowych
Tak, można posiłkować się mapami drukowanymi z mapy.cz.
My zwiedziliśmy tylko troszkę po czeskiej stronie, niemiecka jeszcze czeka na swoją kolej, tam jest więcej miejsc do odwiedzenie. Zastała ujęta w grafiku na przyszły rok - 6 dni powinno wystarczyć.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Iwon

Post autor: Iwon » 19 sierpnia 2012, 16:56

PiotrekP pisze:Zapraszamy :) .
robson pisze:ano zapraszamy w nasze kochane karkonosze, i w całe sudety, są one po prostu niesamowite
Dziękuję :)
Może uda się w przyszłym roku , ale pierwsza będzie zimowa Samotnia :)
mariuszg
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1422
Rejestracja: 11 marca 2010, 13:11

Post autor: mariuszg » 19 sierpnia 2012, 20:25

ecowarrior pisze:Orientujecie się do kiedy flisacy kursują?
Płyną jak zbierze się komplet chętnych chyba . Bo jak Piotr zauwarzył nie ma rozkładu jazdy. Ale trzeba wiedzieć , że ostatni kurs o godz. 18.00. To ważne , bo jak sie nie zdąży to trzeba wracać tym samym szlakiem.
ecowarrior pisze:W mapy zaopatrzyliście się drogą zakupów internetowych, na miejscu bądź wydrukowaliście je z odpowiednich stron?
Ja swoją kupiłem na miejscu , w informacji turystycznej pod Panską Skałą. Skala 1:35000 , 89 KCz , obejmuje też część Szwajcarii Saksońskiej. Ale Piotr miał dokładniejszą.
" Na życiu trzeba się znać..." Feliks Raptus
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 sierpnia 2012, 21:43

Dzięki chłopaki za info.
Mariusz G. pisze:Np. schronisko na Jedlowej to koszt 350 koron ze śniadaniem.
Nocleg w tym miejscu średnio się opłaca. W praktyce koszt wychodzi trochę drożej. Na stronie internetowej widnieje informacja, że te 350 ze śniadaniem to oferta dla dzieci do 10 lat, natomiast wszystko co powyżej opiewa na 470 koron :|
Awatar użytkownika
Tomek.P
Turysta
Turysta
Posty: 507
Rejestracja: 01 maja 2010, 15:01

Post autor: Tomek.P » 20 sierpnia 2012, 23:48

Fajnie poogladać zdjęcia z miejsc, które zna się tylko z mapy.
Piękne te skalne ściany!
"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed." Theodore Roosevelt

http://tomaszplaszczyk.pl/
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 05 września 2012, 17:23

pozwolę sobie troszkę odkurzyć tę relację, bo przeoczyłam a tereny bardzo ciekawe. Niemieckie Sudety mieliśmy w planach w ubiegłym roku, ale jak zwykle zasiedzieliśmy się w polskich i czasu brakło. Dużo ludzi na szlakach po niemieckiej stronie?
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
Awatar użytkownika
Manek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 73
Rejestracja: 09 grudnia 2011, 15:48

Post autor: Manek » 05 września 2012, 17:29

Ty, patrz, a jo cołkie zycie żech myśloł, że Szwajcorio to jest we Szwajcarii, a jom pierony do Czechów przeniyśli.
Kurde, no trza pojechać i łoboczyć trza :)
Podpis:
To je JO :-)
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8710
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 05 września 2012, 19:50

malgosiadg pisze:Dużo ludzi na szlakach po niemieckiej stronie?
To żależy od szlaku. Jest ja u nas, są szlaki oblegane i te gdzie pustką wieje. My byliśmy w kurorcie to ludzi było masę. Ale ja poszliśmy troszkę w górę to ludzi jakby mniej.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 września 2012, 22:18

Mariusz, Piotrek, jeszcze jedno pytanie. Czy wieża na Studencu została wyremontowana, czy może nadal znajduje się w stanie uniemożliwiającym spokojne wejście na nią?
mariuszg
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1422
Rejestracja: 11 marca 2010, 13:11

Post autor: mariuszg » 12 września 2012, 17:47

malgosiadg pisze:Dużo ludzi na szlakach po niemieckiej stronie?
Rejon "po niemieckiej stronie " , który odwiedziliśmy to tylko niewielki ułamek G.Łużyckich po pn. stronie granicy , leżący dodatkowo w pobliżu Oybin , które jest niewątpliwie atrakcją turystyczną z "górnej półki". Poza tym była niedziela. Tak więc turystów było dużo. Nie tylko Niemców ,ale też Czechów i Polaków. Jak jest w innym rejonie PN Sachsische Schweiz na codzień , to nie wiem. Mam nadzieję , że sprawdzimy to w przyszłym roku.
ecowarrior pisze:Czy wieża na Studencu została wyremontowana, czy może nadal znajduje się w stanie uniemożliwiającym spokojne wejście na nią?
Na wieżę wejść można . Za opłatą oczywiście.
Manek pisze:Ty, patrz, a jo cołkie zycie żech myśloł, że Szwajcorio to jest we Szwajcarii, a jom pierony do Czechów przeniyśli.
Kurde, no trza pojechać i łoboczyć trza
No i więcej FUN'u, więcej FUN'u

Manek , to taki FUN miał być ... ?
" Na życiu trzeba się znać..." Feliks Raptus
ODPOWIEDZ