Góry Stołowe - Skalne Miasto Adrszpaskie i Teplickie

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Gaclan

Post autor: Gaclan » 19 października 2007, 13:36

Ja też myślę że wybiorę się wprzyszłym roku. Podbno jest tam super. Mnie osobiscie powalił na kolana Szczeliniec, planuję jeszcze Skalnika.
Gaclan

Post autor: Gaclan » 19 października 2007, 13:54

no :oops:
Oscar

Post autor: Oscar » 20 października 2007, 14:42

Byłem w Teplickim i Andrszpaszskim skalnym mieście, a także na Skalniaku na którym znajdują się Błędne Skały, byłem także na Szczelińcu Wielkim i w Meteorze.

Jak dla mnie to najbardziej podobało mi się Teplickie Skalne Miasto. Chociaż wszystkie oczywiście mają swój urok i warto je odwiedzić. Meteora to obecnie bardzo komercyjne miejsce ale oczywiście tez robi wrażenie. Z ciekawostek dodam że w jednym z tych klasztorów kręcili jakiś film o Bondzie, nie wiem który gdyż nie jestem fanem 007.
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 06 stycznia 2008, 12:01

Oscar pisze:Byłem w Teplickim i Andrszpaszskim skalnym mieście, a także na Skalniaku na którym znajdują się Błędne Skały, byłem także na Szczelińcu Wielkim i w Meteorze.

Jak dla mnie to najbardziej podobało mi się Teplickie Skalne Miasto. Chociaż wszystkie oczywiście mają swój urok i warto je odwiedzić. Meteora to obecnie bardzo komercyjne miejsce ale oczywiście tez robi wrażenie.
Miałem okazję również odwiedzić te miejsca i muszę Ci przyznać 100% racji. Meteora jest bardzo monumentalna, ale większe wrażenie na mnie zrobiły Teplickie Skaly. Bardzo malowniczy jest też szlak łączący Teplickie z Adrszpaskimi.
A był ktoś w Broumovskich Stenach? To też te okolice, ale nie wiem jak to wygląda.
MałaBee pisze:ale te skały wysokie. Już widzę że tam jest nieziemsko fajnie.
Najwyższą skałą są Milence czyli Kochankowie- 100 metrów. To ta skała z flagą na szczycie.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 06 stycznia 2008, 17:11

Najwyższą skałą są Milence czyli Kochankowie- 100 metrów. To ta skała z flagą na szczycie.

Obrazek
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Oscar

Post autor: Oscar » 06 stycznia 2008, 18:37

Tak, tez mam fote w tym miejscu
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 06 stycznia 2008, 19:04

Nie, Milence są w Adrszpaskich. To wolno stojąca skała, dostępna tylko dla wspinaczy.
Ta skała ze zdjęcia jest w Teplickich, prawda?
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 06 stycznia 2008, 19:21

jck teraz powinno być dobre zdjęcie z flagą,ze wspinaczami i zrobione w Adrszpaskich skałach

Obrazek
Ostatnio zmieniony 06 stycznia 2008, 19:27 przez janek.n.p.m, łącznie zmieniany 1 raz.
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 06 stycznia 2008, 19:26

Tak, Milenci są symbolem tego parku, widnieją na bilecie o ile dobrze pamiętam.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 06 stycznia 2008, 19:31

Jak akurat miałem bilet z Teplic
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 06 stycznia 2008, 19:33

To tam napewno nie...
Z tym biletem to tak strzeliłem- tak mi się kojarzy, ale głowy nie dam.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 06 stycznia 2008, 19:39

jck pisze:Z tym biletem to tak strzeliłem- tak mi się kojarzy, ale głowy nie dam.
jak we wrześniu zeszłego roku byłem to wchodziłem od Adrszpach, ale biletu nie kupiłem, weszliśmy sobie że Tak powiem bokiem omijając kase ;)
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 06 stycznia 2008, 19:42

janek pisze:jak we wrześniu zeszłego roku byłem to wchodziłem od Adrszpach, ale biletu nie kupiłem, weszliśmy sobie że Tak powiem bokiem omijając kase
Polak potrafi! :brawo: ;)
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 06 stycznia 2008, 19:45

Tak, ale te zaoszczędzone pieniądze chyba 60-100 koron wydaliśmy na obiadek, także czeski rząd nie stracił :twisted:
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 06 stycznia 2008, 19:47

Ale mógł zyskać więcej :)
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
ODPOWIEDZ