Góry Stołowe - Skalne Miasto Adrszpaskie i Teplickie

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Góry Stołowe - Skalne Miasto Adrszpaskie i Teplickie

Post autor: janek.n.p.m » 10 października 2007, 20:14

Witam, a o to kolejne cudowne miejsce w Górach Stołowych - Skalne Miasto w Czechach, które warto zobaczyć, polecam serdecznie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 10 października 2007, 21:09

janek Słyszałem o tym Mieście od znajomych. Też se chwalili. To jest gdzieś w okolicach Jesenika, jeśli dobrze pamiętam. A w Jeseniku pierwsze sanatorium leczenia narządów ruchu zabiegami wodnymi otworzył nie kto inny tylko dr.Prischnitz /po naszymu Prysznic/, ten sam który wynalazł bardzo przydatne urządzenie do codziennej higieny, znany wszystkim prysznic. Tak, tak.
To takie tylko wtrącenie z historii janek, bo mi się przypomiało...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 października 2007, 19:13

janek to rzeczywiście cudne miejsce tylko dlaczego są 3 fotki
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 12 października 2007, 19:31

ponieważ więcej jak 3 fotki nie chce mi przyjąć komputer
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 października 2007, 19:34

uuuu to pooglądaj moje kiedyś już prezentowane na tej stronie

http://www.nagrzyby.pl/galeria/v/users/ ... erwiec/14/
Gaclan

Post autor: Gaclan » 12 października 2007, 20:17

Królik pisze:janek Słyszałem o tym Mieście od znajomych. Też se chwalili. To jest gdzieś w okolicach Jesenika, jeśli dobrze pamiętam. A w Jeseniku pierwsze sanatorium leczenia narządów ruchu zabiegami wodnymi otworzył nie kto inny tylko dr.Prischnitz /po naszymu Prysznic/, ten sam który wynalazł bardzo przydatne urządzenie do codziennej higieny, znany wszystkim prysznic. Tak, tak.
To takie tylko wtrącenie z historii janek, bo mi się przypomiało...
Oj chyba nie, wydaję mi się to o czym pisze janek jest w okolicach Teplice - Adrspah. Słyszalem że to super miejsce, chcialbym się tam kiedyś wybrać.
Oscar

Post autor: Oscar » 12 października 2007, 20:33

Dokładnie, Jesenik leży w Jesionikach (niedaleko Głuchołazów), gdzie najwyszym szczytem jest Pradziad ze słynną wieża TV
http://i16.tinypic.com/5z6jrt0.jpg
http://tinypic.com/view.php?pic=4l78adf

Skalne Miasta leżą kawałek za Wałbrzychem (przejśćie graniczne Golińsk - Mezimesti). Najbliższe miasteczko to Teplice nad Metuji.
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 12 października 2007, 23:25

No to teraz wiem że się myliłem. Dzięki gaclanOscar za oświecenie umysłu mego. :spoko:
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 13 października 2007, 11:48

No właśnie zapomniałem dodać że chodziło mi o te Teplice nad Metuji
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
MałaBee

Post autor: MałaBee » 14 października 2007, 9:34

Obrazek

:shock: ale te skały wysokie. Już widzę że tam jest nieziemsko fajnie. Gratulacje!!!!
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 14 października 2007, 11:10

taki mały raj dla tych co się lubią wspinać

Obrazek
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 października 2007, 11:16

Przepiękne :spoko: .Przypomina mi to trochę Meteory w Grecji :) .Tam na szczytach tych skał są klasztory,coś wspaniałego :shock:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 października 2007, 23:12

Byłem i ja tu, jest pięknie szczególnie w słoneczne letnie dni. Moja wizyta odbyła się w maju 2006.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Look

Post autor: Look » 19 października 2007, 8:15

swietnie to wyglada:)
Gaclan

Post autor: Gaclan » 19 października 2007, 8:43

Śliczne zdjęcia. Po prostu tylko pozadrościć.
ODPOWIEDZ