28.04-03.05 - majówkowe łazikowanie i zamkowanie- Moszna i Karkonosze

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Barbórka
Turysta
Turysta
Posty: 949
Rejestracja: 02 stycznia 2011, 21:12

28.04-03.05 - majówkowe łazikowanie i zamkowanie- Moszna i K

Post autor: Barbórka » 08 maja 2012, 11:58

Stało się! znowuuu w górach - dla niektórych to codzienność, a dla niektórych niepowtarzalna i tym bardziej doceniana rzadkość:)

1 część wycieczki - mój rodzinny Śląsk - czyli Radlin, a niedziela (29.04) - witaj przygodo: w drodze do Jagniątkowa, wizyta w zjawiskowym miejscu - zamek Moszna:)) miejsce zabawne nie tylko dzięki nazwie:) ale również funkcjonalności tego zamku - mieści się tam bowiem Centrum Terapii Nerwic:)) polecam wszystkim - oaza spokoju i na pewno każdy znajdzie tam coś dla siebie:))
http://www.moszna-zamek.pl/

2. część wycieczki - Karkonoskie szlaki:
dzień 1 - Jagniątków (dzielnica Jeleniej Góry) - Karpacz (podjazd samochodem zajmuje ok. 25 minut), stamtąd Świątynia Wang (niebieski szlak) do schroniska Samotnia, potem do Strzechy Akademickiej - czerwonym na Śnieżkę, powrót przez Strzechę (bez Samotni) do Świątyni Wang.

dzień 2 - Jagniątków - niebieski szlak na Czarną Przełęcz - dalej na Wielkiego Szyszaka czerwonym (nie każdy mógł sobie poradzić z zapamiętaniem tej nazwy - tak więc ochrzczono go Wielkim...."Siusiakiem" - przepraszam, jeżeli kogoś to dotknęło:)) -
:shock: :hura:
Powrót przez Trzy Jawory niebieskim szlakiem (nie zawsze jednak po szlaku, ciągle dużo śniegu na trasie;)) a potem czarnym do Jagniątkowa:)


dzień 3 - Jagniątkowo - przejazd samochodem do Szklarskiej Poręby (ok.15 minut) - stamtąd - wodospad Kamieńczyk, czerwonym szlakiem na Halę Szrenicką (ależ się tam porobiło - nowe ubikacje - jak w hotelu Mariott -
:shock:
dalej czerwonym na Szrenicę - piękne widoki na "Siusiaka" z drugiej strony, co dnia poprzedniego, a ponieważ sił przybywało (ha!), no to w stronę Łabskiego Szczytu powędrowaliśmy dalej czerwonym. Sesja na Łabskim, znowu zachwyt nad Siusiakiem, powrót przez schronisko pod łabskim szczytem (żółty szlak wciąż zamknięty, chociaż ludzie tamtędy wędrowali...) - a my tą samą drogą w stronę Szrenicy, odbijamy jednak na zielony szlak w stronę schroniska pod łabskim i żółtym szlakiem schodzimy do szklarskiej. znowu pętelka:)

pogoda cudna, wszyscy opaleni, śniegu też nie zabrakło;))
oby tak dalej! ekipa: barbórka & company
fotki:
https://picasaweb.google.com/1165457065 ... 8cu3w-7TGQ
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Re: 28.04-03.05 - majówkowe łazikowanie i zamkowanie- Moszna

Post autor: malgosiadg » 08 maja 2012, 13:08

Barbórka pisze:zamek Moszna:)) miejsce zabawne
Barbórka pisze:piękne widoki na "Siusiaka"
Barbórka pisze:znowu zachwyt nad Siusiakiem
A to była jakaś wycieczka tematyczna...? Coś w stylu "Dolnośląski szlak śladami..." :D
Barbórka pisze:Centrum Terapii Nerwic:)) polecam wszystkim - oaza spokoju
Barbórko dzięki za namiar - muszę tam pojechać, najlepiej natychmiast
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
Awatar użytkownika
Barbórka
Turysta
Turysta
Posty: 949
Rejestracja: 02 stycznia 2011, 21:12

Post autor: Barbórka » 08 maja 2012, 15:22

Małgosiu, ależ proszę:)
mnie też się tam podobało!!!!
a co siusiaka...no cóż nie planowane to było, a jednak...:))
Awatar użytkownika
eska
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 390
Rejestracja: 10 marca 2011, 12:32

Post autor: eska » 08 maja 2012, 16:35

hej
Barbi
zmiany, nowy fryz, okularki, oj to mi mówi jak już dawno się widziałyśmy. Super zdjęcia :D Zamek w Mosznej to u nas miejsce sesji zdjęciowych prawie każdej pary nowożeńców/do obrzydzenia/.
Pozdrawiaj całą załogę ode mnie. Całuski dla wszystkich :ona:
"..błogosławieni, którzy poznali smak przygody, albowiem oni wiedzą co to wolność, i co to radość życia..."
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 08 maja 2012, 16:46

Barbórka pisze: zamek Moszna:
Zamek jak z bajki o księżniczce :D
Jak tam byliśmy 3 lata temu był w remoncie - prawie cały w rusztowaniach :( Bez nich się lepiej prezentuje ;) :)
Barbórka pisze: polecam wszystkim - oaza spokoju
nie ma tłumów? :oczynoela:


Karkonosze są super! :D
Ostatnio zmieniony 09 maja 2012, 5:58 przez Dżola Ry, łącznie zmieniany 1 raz.
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2376
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 08 maja 2012, 17:24

Karkonosze są super! :D

Sudety są super! :D
Awatar użytkownika
Barbórka
Turysta
Turysta
Posty: 949
Rejestracja: 02 stycznia 2011, 21:12

Post autor: Barbórka » 08 maja 2012, 21:57

zgadzam się!!!! sudety są boskie!!! mniej tłumów niż w obleganych Tatrach:))
Eska - jaka tam ze mnie barbie:))) do Ciebie mi jeszcze daleko!!!
zbieraj tyłek na niżne - musimy się koniecznie zobaczyć:))
Paweld

Post autor: Paweld » 08 maja 2012, 23:16

Basiu zdjęcia super. Ja też dawno w Sudetach nie byłem. Ostatnio w ogóle jakoś się opuściłem. Ale od wakacji zacznę nadrabiać zaległości :spoko:
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3055
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Re: 28.04-03.05 - majówkowe łazikowanie i zamkowanie- Moszna

Post autor: Pudelek » 09 maja 2012, 0:08

malgosiadg pisze:muszę tam pojechać, najlepiej natychmiast
lepiej jechać teraz, bo pałac (wbrew nazwie www nie jest to żaden zamek tylko pałac) może pójść pod młotek i zostać zamieniony na hotel (tak chcieliby niektórzy politycy). Parę lat temu można było skorzystać z oprowadzania przez przewodnika po wnętrzach - przewodnik na pytania o pacjentów z problemami nerwowymi tak się zdenerwował, ze prawie zaczął krzyczeć ;) podejrzewam, że to były pacjent, dlatego tak dobrze znał zakamarki

niedaleko pałacu, w lasku, jest jeszcze zaniedbany cmentarz rodowy dawnych właścicieli
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Awatar użytkownika
Barbórka
Turysta
Turysta
Posty: 949
Rejestracja: 02 stycznia 2011, 21:12

Post autor: Barbórka » 09 maja 2012, 8:38

Paweld pisze:Basiu zdjęcia super. Ja też dawno w Sudetach nie byłem. Ostatnio w ogóle jakoś się opuściłem. Ale od wakacji zacznę nadrabiać zaległości :spoko:
Pablo,
no koniecznie!!!! nie widziałam Cię kopę lat:))) ślubuj i wracaj w góry:)
Awatar użytkownika
Barbórka
Turysta
Turysta
Posty: 949
Rejestracja: 02 stycznia 2011, 21:12

Re: 28.04-03.05 - majówkowe łazikowanie i zamkowanie- Moszna

Post autor: Barbórka » 09 maja 2012, 8:40

[ zostać zamieniony na hotel

tam już jest hotel, pytanie czy tylko to z niego zostanie.... :kukacz:
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 09 maja 2012, 8:58

Ja jestem zainteresowana jako pacjent - jak się będę dalej tak wszystkim przejmować, to przyjdzie mi spędzać urlopy w takich centrach. Ale na razie może wystarczy zaszyć się na 2 tygodnie w jakiejś głuszy...
A tak poważnie, to chyba powszechna praktyka udostępniania prywatnych zamków czy pałaców-hoteli do zwiedzania. Pamiętam, że w Czosze też była część hotelowa.
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3055
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 09 maja 2012, 12:32

Barbórka pisze:tam już jest hotel, pytanie czy tylko to z niego zostanie....
pałac ma zostać sprzedany (bo obecnie należy do województwa) i w całości przeznaczony na hotel. Takie są plany, realizacja daleko, ale są

malgosiadg pisze:A tak poważnie, to chyba powszechna praktyka udostępniania prywatnych zamków czy pałaców-hoteli do zwiedzania.
zależy od właściciela. Moszna jest popularna, więc pewno by chcieli na turystach coś zarobić, ale nie wiadomo, czy będą sobie mogli tak łazić jak teraz i przeszkadzać nocującym...
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Awatar użytkownika
Barbórka
Turysta
Turysta
Posty: 949
Rejestracja: 02 stycznia 2011, 21:12

Post autor: Barbórka » 09 maja 2012, 13:56

dzięki Pudelku za info:)) tym bardziej spieszcie się go oglądać:)
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1945
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 09 maja 2012, 21:03

To chyba dobra pora na Karkonosze, wyglądają ciekawiej niź zimą. I tłoku nie widać.
instagram: @zbigniewzbig984
ODPOWIEDZ