Relacja: 24-25.03.2012 r. Spotkanie Klubowe w Roztoce. W poszukiwaniu wiosny:)

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1378
Rejestracja: 04 maja 2009, 19:27

Relacja: 24-25.03.2012 r. Spotkanie Klubowe w Roztoce. W pos

Post autor: Zrzęda » 26 marca 2012, 18:20

Uwaga!!! Zanim ktoś zacznie zrzędzić, dlaczego akurat ja piszę relację, zaznaczam, że nie pchałam się na ochotnika!
Zatem wszelkie ewentualne zażalenia proszę kierować do Pani Moderator HalinkiŚ. :DZe względu na ilość uczestników i typowo zjazdowe atrakcje wieczoru, spotkanie z powodzeniem mogłoby awansować do rangi Zjazdu... A zapowiadało się tak skromnie i kameralnie :)
Z kronikarskiego obowiązku przypomnę, że zaczęło się od mirkowego pomysłu kolejnego wyjazdowego "Rybnickiego Spotkania pod Zegarem" - tyle, że oczywiście od razu zaczęło być "pod górkę" (choć Roztoka to raczej "z górki" ;)).
Najpierw okazało się, że w Roztoce nie ma zegara, w związku z czym już na wstępie morale nam spadło. Potem, ze względów losowych, MirekSprawcaZamieszania - musiał wycofać się z organizacji.
Na szczęście zawsze czujna, zwarta i gotowa HalinkaŚ w odpowiednim momencie przechwyciła pałeczkę i ruszyyyyyłoooo....
Spotkanie z rybnickiego stało się więc nie tylko regionalne, ale ogólnopolskie, a lista obecności pęczniała z dnia na dzień, by wreszcie osiągnąć taki oto stan:

• HalinkaŚ
• Kamil (rat. med.)
• Zrzęda
• Paula
• Grochu
• Agnieszka
• Tomcio.
• Gaza
• Ninik + Marzena
• heathcliff
• ms998
• Vision
• gosia
• Pysiek
• Atria
• Ardaryk
• Daku, ania. + Antoś.
• GosiaB
• adamek
• nadi 184
• andzia
• Lidka
• Malgo2malgo
• ANG
• aniolekzbeskid
• Kasiek + Przemek
• Tknp
• Bikmen
• Sonia
• I84
• Kobi
• Atina
• Domi
• Zbychu + Teresa
• Panda + Adaś
• Katarynka
• tidżej + Monika
• Tatromaniak
• Limonka
• GórolJoCi

(jeśli coś/kogoś pokićkałam, proszę krzyczeć!)


Założeniem wyjazdu było lajtowe szukanie wiosny. Oczywiście szybko się okazało, że części GS-ów obce jest pojęcie lajtowego robienia czegokolwiek (:twisted:) , a i wiosna stwierdziła, że możemy się wypchać z szukaniem, bo ona w końcu sama wie najlepiej kiedy przyjść i łaskawie dać nam się znaleźć. No i to było na tyle, w kwestii naszych założeń :lol:

Jeśli ktoś nie ma czasu/ochoty/nerwów na brnięcie przez to, co dopiero mam zamiar napisać (a szczerze mówiąc, pisząc to, nie bardzo wiem jeszcze co takiego i w jakiej ilości napiszę dalej…), zapraszam do krótkiego „bryka” czy jak to się w wielkim świecie mówi, do „resume”:

„Przyjazd-wieczorne posiady schroniskowe-trudny poranek-wyjście w góry-szukanie wiosny- nieznalezienie tejże-powrót na wieczorne posiady schroniskowe -jeszcze trudniejszy poranek-ponowne wyjście w góry w ramach nieodpuszczania wiośnie-ponowne niestwierdzenie tejże-wyjazd”.
Koniec.


Dalej możecie nie czytać. No, chyba, że komuś się jakoś wyjątkowo nudzi ;)

ObrazekPiątek - zjeżdżania się GieeSów początek
O różnych porach, z różnych stron Polski, różnymi markami i kolorami samochodów, spora część GS-ów obrała cel na najbardziej klimatyczne tatrzańskie schronisko: Starą Roztokę.
Na miejscu jak zwykle: powitania, zakwaterowania, integracja… szczegółów Wam oszczędzę, bo kto był choć raz, ten sobie wyobrazi, a kto nie był, temu nawet najbardziej szczegółowy opis nie odda klimatu. Dość, że skończyliśmy późną nocą.


Sobota - na górskie spacery przyszła ochota
Rankiem - warto dodać, że zwrot "ranek" jest tutaj bardzo umowny i w tym konkretnym przypadku jego znaczenie rozciąga się gdzieś tak od około godz. 4.00 do 11.00...
Tak więc rankiem, poszczególne grupy gieesowców opanowują Tatry – bladym świtem odważni mkną na Rysy, ciut później ruszają wyprawy na Kozi Wierch i na Zawrat, w międzyczasie dociera do Roztoki kolejna grupa klubowego ludu, by po przegrupowaniu ruszyć dalej: nad Morskie Oko i do Doliny Pięciu Stawów.
Generalnie do dziś nie ogarniam do końca gdzie, kto, kiedy poszedł i czy doszedł, więc niech pochwalą się sami ;)

Jako przedstawicielka lajtowego odłamu wędrowców, z grupą sobie podobnych spacerowiczów zmierzaliśmy do Piątki. Nie powiem jednak, żeby nam było bardzo lajtowo ;/ Śniegu z półtora metra, ścieżka niby przedeptana, ale ciepło, więc zapadaliśmy się po(...) w miękkiej, murującej breji. W dodatku wybraliśmy trochę karkołomny trawers "na skróty" środkiem zbocza Niżnej Kopy (zamiast zimowym szlakiem, który obchodzi ją górą). Stromo, głęboko i niefajnie. W dodatku naprzeciw nas, z okolic Buczynowych i Wołoszyna raz po raz spadały malownicze lawinki...
Dobra, już nie dramatyzuję, inni mieli gorzej :P

Spotkanie ekip, które krążyły w okolicach DPSP, nastąpiło w porze obiadowej, na progu schroniska, co oczywiście uwiecznione zostało na kliszy (tak wiem, że to się teraz nazywa matryca :P) ogromnej ilości aparatów.
Tak prezentujemy się w obiektywie tidżeja:
(gdyby ktoś pytał o klubową flagę, to zostawiliśmy w ją Roztoce, żeby pilnowała schroniska :P)

Obrazek


Powrót z Piątki do Roztoki większość z nas - poważnych, dorosłych ludzi (sic!) przyspieszyła sobie efektownymi dupozjazdami:

Obrazek

Po powrocie, przygotowania do wieczorka integracyjnego: wielkie suszenie, kolejka do prysznica, a potem już tylko kolejka za kolejką... :D
Niee, wróć! Najpierw jeszcze był bardzo interesujący i ważny pokaz podstaw pierwszej pomocy przedmedycznej, w wykonaniu naszego gościa - Kamila, ratownika medycznego, którego spontanicznie wsparli dzielni strażacy: ms998 i Tomcio. Zupełnie nieoczekiwanie pojawiły się też dwa fantomy, które chłopakom udało się reanimować (:lol:) - zastanawiające, że fantomy były łudząco podobne do klubowiczek: Pauli i GosiB :mrgreen: :breakdance:

Niezastąpiona Halinka, postarała się by i innych (pozamedycznych) atrakcji nam nie zabrakło. Klubowe przedszkole miało swój konkurs rysunkowy, w którym udział wzięli: klubowicz- Antoś i przyszły klubowicz Panda-Junior, czyli Adaś.
Dorośli, płci szkaradnej też coś tam malowali, ale do koszyczka ze święconką chyba tego nie włożą :D

Obrazek

Były nagrody, pamiątki, a potem toasty i głośne śpiewy przy akompaniamencie Halinkowej gitary, dzierżonej przez tidżeja :gitara:

A zapowiadany konkurs na zdjęcie wiosenne? Cóż, jak już gdzieś tam wyżej napisałam (mistrzem budowania napięcia to raczej nie jestem :P) - wiosny nie stwierdzono. No chyba, że policzymy jedną niewyspaną wiewiórkę (chociaż to nie wina wiewiórek, że nie zasypiają na zimę), lampę prosto w oczy, kilka wiosennych lawinek i metrowe, brejowate zaspy.
Kwiatki z Kościeliskiej się nie liczą, bo oficjalne szukanie zaplanowane było w okolicach Roztoki :P

A reszta sobotniego wieczoru? Kurtyna..


Niedziela - powoli do domu czas się zbierać...
... nie tak od razu oczywiście. Zwłaszcza, że dla niektórych w ten niedzielny poranek zakończył się dopiero sobotni wieczór - zmiana warty nastąpiła około 5 nad ranem - resztki biesiadników udały się spać, by zwolnić miejsce zasiadającym do śniadania amatorom wczesnych wyjść w góry.

Oczywiście znowu nie ogarniam dokładnie kto, gdzie i o której - część do Morskiego Oka, część na Kozi Wierch, część na Rusinową Polanę. Pogoda wymarzona: słonecznie, ciepło i pięknie.
W Moku, jak to w Moku: tłumek, piwkowanie, lansowanie, spacery po zamarzniętym stawie… Leniwe popołudnie ożywiła akcja toprowskiego śmigła na szlaku nad Czarny Staw, którą papparzzi obserwowali z tarasu przed schronem.

Obrazek

Fakt - lekki stresik był, bo akurat w tym czasie nad Czarnym Stawem była nasza ekipa, w osobach Malgo2malgo, ANG i Tatromaniaka. Na szczęście nasi cali i zdrowi, byli tylko obserwatorami, a opis wypadku, zacytuję za stroną TOPR:
TOPR pisze:Tuż przed 12-tą powiadomiono TOPR, że z progu Czarnego Stawu zsunęła się po stromych , twardych śniegach w kierunku M. Oka turystka. Na miejsce wypadku ratownicy polecieli śmigłowcem. Po desancie udzielono rannej I pomocy. Poszkodowana skarżyła się na bóle kręgosłupa i uraz ręki. Po zaopatrzeniu włożoną ją na deskę ortopedyczną windą wciągnięto na pokład śmigłowca i przetransportowano do szpitala.
Taaa, no i po weekendzie :( Na finał miały być termy w Szaflarach, ale towarzystwo się rozpierzchło i ostatecznie nie wiem, czy ktokolwiek pojechał się popluskać.


Dziękuję wszystkim za wspaniały (jak zawsze przecież!), weekend.
Dziękuję za spacery, posiady, rozmowy, za podróż.
A tym którzy z czytaniem dotarli aż do tego miejsca, dziękuję za cierpliwość i wyrozumiałość dla grafomanki :8)


Fotorelacje:

Zrzęda:

sobota: https://picasaweb.google.com/lady.lucy7 ... eciuStawow#
niedziela: https://picasaweb.google.com/lady.lucy7 ... MorskieOko#

HalinkaŚ:
https://picasaweb.google.com/cisowicz.h ... directlink

gaza:
sobota: https://picasaweb.google.com/1046701672 ... directlink
niedziela: https://picasaweb.google.com/1046701672 ... directlink

Atria:
https://picasaweb.google.com/1132864414 ... 2425032012

aniolekzbeskid:
sobota: https://picasaweb.google.com/1129537785 ... 6089121714
niedziela: https://picasaweb.google.com/1129537785 ... 5640827650

ms998:
https://picasaweb.google.com/1009669728 ... 8n65L2isQE

Katarynka:
https://picasaweb.google.com/1031643500 ... 7090935794

ania.:
https://picasaweb.google.com/1146534616 ... 2325032012#

Kobi:
https://picasaweb.google.com/1009347255 ... 4v40ZPU-QE#

tatromaniak:
https://picasaweb.google.com/1159132040 ... GSWRoztoce#

goska:
https://picasaweb.google.com/1135202456 ... 6ma1sPNggE

tidżej:
https://picasaweb.google.com/1112055384 ... tryRoztoka#

i84:
https://picasaweb.google.com/1082872992 ... -L-24mV_QE

ninik:
https://picasaweb.google.com/doninik32/ ... 2425032012#

adamek:
https://picasaweb.google.com/1042360904 ... Marzec2012

Vision:
https://plus.google.com/photos/10911303 ... banner=pwa

Zbychu:
https://picasaweb.google.com/dzieciak74 ... SOwRoztoka#

GosiaB:
https://picasaweb.google.com/1029287325 ... wOyTn9PwTA#

Ardaryk:
https://picasaweb.google.com/1071663156 ... 2425032012
Ostatnio zmieniony 01 kwietnia 2012, 21:38 przez Zrzęda, łącznie zmieniany 30 razy.
"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło..." (R. Kapuściński)
Awatar użytkownika
Paula
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 149
Rejestracja: 07 stycznia 2010, 20:40

Post autor: Paula » 26 marca 2012, 18:37

Niech no tylko ktoś spróbuje pozrzędzić, że to Ty zostałaś nominowana do napisania relacji, to go zaraz skutecznie uciszymy. :zoboc:

Zrzęda- relacja suuuper-pierwsza klasa. :oki:
Czyta się jednym tchem, niedługa-więc automatycznie nieprzynudzająca, ale doskonale oddająca klimat naszego spotkania. :D

Było jak zawsze z GS-ami, czyli niesamowicie, nieprzewidywalnie i niespodziankowo. "Fantom" (:twisted:) dziękuje Wam wszystkim za to kolejne klubowe spotkanie. :piwo: Szczególnie dziękuję tym panom, którzy tak fachowo pokazali mi, jak się czuje poszkodowany po wypadku do góry nogami na desce ratowniczej.... :lol: :P
Ostatnio zmieniony 26 marca 2012, 18:42 przez Paula, łącznie zmieniany 1 raz.
"Każde marzenie dane jest nam wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia."
Mirek

Post autor: Mirek » 26 marca 2012, 18:40

Świetnie się czyta takie relacje.Tylko mała uwaga.Nie wycofałem się,tylko musiałem zrezygnować z udziału w spotkaniu.Selavi jak mawiają Francuzi czyli takie jest zycie
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4503
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 26 marca 2012, 18:58

Zrzęda pisze:Zatem wszelkie ewentualne zażalenia proszę kierować do Pani Moderator HalinkiŚ. :D
Pani Moderator bardzo podoba się relacja, wiedziała kogo demokratycznie wybrać :D ;) . Świetnie się czyta relację, a jeszcze lepiej wspomina.Szkoda tylko, ze dni są takie krótkie z Wami na spotkaniach.
Brawo Zrzęda :brawo: ,poniżej kilka moich zdjęć.

https://picasaweb.google.com/cisowicz.h ... directlink
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1198
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Post autor: Han-Ka » 26 marca 2012, 19:04

Zrzęda , na wesoło opisałaś tzw. całokształt tego niemal-zjazdowego spotkania. Jak zwykle w tym gronie, wszyscy dobrze się bawili.

Z niecierpliwością czekam na następne fotki i relacje z tras pozostałych "podgrupek".
https://get.google.com/albumarchive/101 ... source=pwa

"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6067
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 26 marca 2012, 19:20

Są różne gatunki relacji - Twój zrzędliwy gatunek ;), kwalifikuje się na najwyższych pozycjach w mojej skali :spoko: :brawo:

A spotkania żałuję tym bardziej, że wiele nowych, nieznanych mi twarzy zauważyłam :roll:
O tych znanych nie wspominając!

Pozdrawiam całą gromadę serdecznie! :)
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8079
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 26 marca 2012, 19:23

Wielce Wam zazroszczę tak fajnego spotkania :) . Relacja przednia :spoko: .
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
sonia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 222
Rejestracja: 02 lipca 2010, 13:06

Post autor: sonia » 26 marca 2012, 19:26

Zrzęda;-)
może jakbyś kiedyś zechciała napisać kiepską relację , to by było ciekawe, a tak jest przewidywalnie i jak zwykle na wysokim poziomie ( cholera niektórzy stali jednak w kolejce po talenta... ja fikałam w tym czasie koziołki;-)) tak mi zostało do dziś...
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"
Awatar użytkownika
Atria
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 486
Rejestracja: 20 września 2010, 21:37

Post autor: Atria » 26 marca 2012, 20:09

:brawo: dla Halinki za organizację i dla Zrzędy za relację :)

spotkanie jak zawsze super :jupi:

trochę moich zdjęć:
https://picasaweb.google.com/1132864414 ... 2425032012

mam nadzieję, że ktoś z sobotniej grupki hardcorowej coś napisze jak było na Waszej mini-trasie :twisted: :twisted:
"Historii nie da się przewidzieć, tyle wiem jako historyk..."
https://picasaweb.google.com/113286441417725252446
https://picasaweb.google.com/111113594221971045818
Awatar użytkownika
ms998
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 203
Rejestracja: 10 stycznia 2012, 22:19

Post autor: ms998 » 26 marca 2012, 20:11

Relacja zajefajna, pozazdrościć talentu:) a widzę że masz 666 postów, czyżby to nie przypadek???
:P
"Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale..."
Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1554
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Post autor: gaza » 26 marca 2012, 20:16

Zrzęda ale jesteś szybka :shock: z tą relacją :brawo: :brawo: :brawo:
Zrzęda pisze:Zupełnie nieoczekiwanie pojawiły się też dwa fantomy, które chłopakom udało się reanimować (:lol:) - zastanawiające, że fantomy były łudząco podobne do klubowiczek: Pauli i GosiB Mr Green
a jeden fantom ożył ok 1.00 w nocy i nie przypominał mi ani Pauli ani GosiB
Obrazek
Obrazek

Fotki z soboty;
https://picasaweb.google.com/1046701672 ... directlink
fotki z niedzieli:
https://picasaweb.google.com/1046701672 ... directlink
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 26 marca 2012, 20:30

Zrzęda musisz częściej pisać :spoko: i chadzać w rozpuszczonych włosach :D :!: . Mam nadzieje że następnym razem będę bardziej "społeczna" :zoboc: :) i się udziele w tak fajnym wieczorku :(i moje 3 grosze :)

sobota

Obrazek

https://picasaweb.google.com/1129537785 ... 6089121714

niedziela

Obrazek

https://picasaweb.google.com/1129537785 ... 5640827650
Ostatnio zmieniony 28 marca 2012, 20:44 przez aniołek, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 4823
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 26 marca 2012, 20:52

Zrzęda, dobra robota :spoko: i wykonana w terminie ;) :7:
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
Awatar użytkownika
ms998
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 203
Rejestracja: 10 stycznia 2012, 22:19

Post autor: ms998 » 26 marca 2012, 21:58

"Odważni nie żyją wiecznie, ostrożni nie żyją wcale..."
Awatar użytkownika
Katarynka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 907
Rejestracja: 17 sierpnia 2010, 13:44

Post autor: Katarynka » 26 marca 2012, 22:24

Super relacja :D znów się uśmiecham :lol:
Piękne zdjęcia, gratuluję zdobywcom Zawratu, Małego, "Dużego" Koziego Wierchu, Gęsiej Szyi i sobie Doliny 5 Stawów ;). Ale była radość wszystkich spotkać przed schroniskiem. I nad Morskim Okiem w niedzielę było cudnie :> Było suuuper :D :hura:

https://picasaweb.google.com/1031643500 ... 7090935794

:slo: :gora: :>
ODPOWIEDZ