Wyprawa na Kłodzką Górę 2007

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Gaclan

Wyprawa na Kłodzką Górę 2007

Post autor: Gaclan » 01 października 2007, 17:39

Wyprawa na Kłodzką Górę zaczyna się od "ściany Płaczu", następnie idąc różnymi szczytami i przełęczami doszliśmy do rozwidlenia szlaków, które wskazywało że do kłodzkiej góry zostało 15 minut idąc żółtym szlakiem. Na szczyt KG doszliśmy po 5 minutach, na nim samym znajdował się pień drzewa z wypalonym ogniskiem. Nie mogliśmy uwierzyć że to był szczyt, ale dalej szlak schodził niżej. Zainteresowało nas coś innego, mianowicie obok rozwidlenia szlaków, ktoś napisał czerwoną farbą na drzewach - "Kłodzka Góra - 10 min" A dalej prowadziły czerwone strzałki. Kierując się nimi dotarliśmy do KG 2. Z napisem na drzewie "Kłodzka Góra 765m."
Przyznam wam się szczerze, że zupełnie nie wiem jak to rozumieć. Albo ktoś sobie zrobił kawał i PTTK o tym nie wie, albo nie reaguje. Tak czy owak dla pewności byłem w obu miejscach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 01 października 2007, 23:09

Dzięki za relację. To już wiem, że jak będę na KG to muszę być w obu tych miejscach... :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 października 2007, 19:59

Szkoda tylko że te drzewa są tak poniszczone :(
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 października 2007, 14:52

No piknie, zbieram sie od dawna żeby odwiedzić tą górę a najbardziej rezerwat cisów który jest nieopodal KG.
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 03 października 2007, 16:09

Termit pisze:No piknie, zbieram sie od dawna żeby odwiedzić tą górę a najbardziej rezerwat cisów który jest nieopodal KG.
To może w tę sobotę wpadniesz na KG. Sie spotkamy sie, poznamy, pogadamy se...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 października 2007, 18:56

Kocham Kotline Kłodzką,Góry Sowie czyStołowejezdziłem tam przez 15 lat z rzedu po pare razy w roku ale na rajdy samochodowe,i zawsze podziwiałem te góry,i bardzo żałuje ze nigdy sie w nie nie wybrałem.pozdrawiam i gratuluje zdjec i super ze nam przedstawiasz własnie te piekne góry.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 października 2007, 21:24

Królik
To może w tę sobotę wpadniesz na KG. Sie spotkamy sie, poznamy, pogadamy se...
kurde nie pasi mi ta sobota no chyba że coś wykołuje :) a gdzie będziesz dokładnie i jak co to o której???
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 03 października 2007, 21:44

Termit pisze:a gdzie będziesz dokładnie i jak co to o której???
Jednak zdecydowaliśmy z żonką że pójdziemy na KG w niedzielę rano z Barda. W sobotę mam imprezę firmową miałbym mało czasu żeby wejść i zejść tak by zdążyć na impę. Tak więc wejście na KG w niedzielę z Barda Śl. ale o której to dokładnie nie wiem, bo nie wiem jeszcze o której będzie w niedzielę śniadanie. Napiszę na PW mój numer komórki to jak podasz swoją to się w sobotę spikniemy.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 października 2007, 6:56

U to niedziela odpada całkowicie :( :( :( :( :( :(
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 04 października 2007, 8:45

Termit pisze:U to niedziela odpada całkowicie
No szkoda, no. Ale pewnie jeszcze będzie okazja. :)
Gaclan

Post autor: Gaclan » 04 października 2007, 9:42

Niech moc będzie z wami.

Ps. Obok podobno jest Szeroka Góra. Z nieoficjalnych źródeł dowidziałem się że ona jest najwyższym szczytem gór Bardzkich. Ale nie prowadzi chyba na nią żaden szlak. Ja wręcz podejrzewam, że to jest właśnie góra na którą wchodziłem idąc czerwonymi strzałkami (namalowanymi ręcznie) doszedłem do góry z napisem "Kłodzka Góra 765 m.".
Gaclan

Post autor: Gaclan » 04 października 2007, 9:46

kips pisze:Kocham Kotline Kłodzką,Góry Sowie czyStołowejezdziłem tam przez 15 lat z rzedu po pare razy w roku ale na rajdy samochodowe,i zawsze podziwiałem te góry,i bardzo żałuje ze nigdy sie w nie nie wybrałem.pozdrawiam i gratuluje zdjec i super ze nam przedstawiasz własnie te piekne góry.
Ja rownież uwielbiam Kotlinę Kłodzką, tam spędziłem dużo fajnych chwil z mojego dzieciństwa, ponadto jest ona doskonałym miejscem wypadowym w inne pasma Sudetów:
- gory bialskie
- gory złote
- masyw śnieżnika
Trochę dalej:
- gory stołowe
- gory bystrzyckie
- góry orlickie
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 05 października 2007, 23:00

Jutro z rańca jadę do Barda. W niedziele atak na Kłodzką Górę. Już się doczekać nie mogę. Pewnie nie będę miał takiego szczęścia do pogody jak gaclan, ale jakieś fotki zrobię.
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 08 października 2007, 11:55

gaclan byłem na Kłodzkiej Górze 7 października. Tzn. byłem w tych obu miejscach o których piszesz: i przy miejscu z ogniskiem i w miejscu oznaczonym "Kłodzka Góra" czerwoną farbą. I powiem Ci, że tez nie wiem która z nich to faktycznie KG. Ponieważ blisko siebie leżą KG i Szeroka. Chyba napiszę do PTTK oddz. Ząbkowice Śl, prześlę im zdjęcia i niech się tym zajmą, bo okolica KG jest FATALNIE oznaczona :!:
A, na KG szedłem z Barda Śl. niebieskim przez przełęcz Łaszczowa. Nie wiem skąd Ty szedłeś gaclan, więc nie wiem czy "rzucić" relację, bo nie chce Cię dublować.
Więc pytanie do Admina, czy druga relacja z KG nie będzie niepotrzebnym dublem tematu gaclana
Alf

Re: Wyprawa na Kłodzką Górę 2007

Post autor: Alf » 08 października 2007, 12:31

gaclan pisze:Wyprawa na Kłodzką Górę zaczyna się od "ściany Płaczu
Możesz rozwinąć myśl ściana płaczu ? Czy aż tak stroma ?
ODPOWIEDZ