Wyprawa na Kłodzką Górę 2007

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Gaclan

Post autor: Gaclan » 08 października 2007, 13:12

Królik pisze:gaclan byłem na Kłodzkiej Górze 7 października. Tzn. byłem w tych obu miejscach o których piszesz: i przy miejscu z ogniskiem i w miejscu oznaczonym "Kłodzka Góra" czerwoną farbą. I powiem Ci, że tez nie wiem która z nich to faktycznie KG. Ponieważ blisko siebie leżą KG i Szeroka. Chyba napiszę do PTTK oddz. Ząbkowice Śl, prześlę im zdjęcia i niech się tym zajmą, bo okolica KG jest FATALNIE oznaczona :!:
A, na KG szedłem z Barda Śl. niebieskim przez przełęcz Łaszczowa. Nie wiem skąd Ty szedłeś gaclan, więc nie wiem czy "rzucić" relację, bo nie chce Cię dublować.
Więc pytanie do Admina, czy druga relacja z KG nie będzie niepotrzebnym dublem tematu gaclana

Cześć
Powiem w ten sposób, rozmawiałem z ludźmi ktorzy są przewodnikami sudeckimi i w istocie, ta gora ktora jest oznaczona czerwoną farbą na 99% jest Szeroką Górą. Trudno powiedzieć która z nich jest wyższa, oficjalnie Kłodzka Góra jest najwyższa, poza tym prowadzi na nią szlak i pewnie dla tego to ona jest w KGP.

PS. Ja w tę sobotę jadę zdobywać czeskeigo Smrka i Postawną, tam będzie dopiero rebelia. Nie ma tak naprawnę sprecyzowanej granicy między Górami Złotymi i Bialskimi. Czesi sobie z tym poradzili, nazwali je wspolnym pasmem: Rychlebské hory. Generalnie z tymi szczytami sudeckimi to jest masakra.
Gaclan

Re: Wyprawa na Kłodzką Górę 2007

Post autor: Gaclan » 08 października 2007, 13:15

Alf pisze: Możesz rozwinąć myśl ściana płaczu ? Czy aż tak stroma ?
Nie ma się czym przejmować, tak nazwała to początkowe podejście od Przełęczy Kłodzkiej moja dziewczyna. Jest stromo, ale dość krótko. Potem jest już tylko lepiej :D
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 08 października 2007, 13:53

gaclan pisze:Wyprawa na Kłodzką Górę zaczyna się od "ściany Płaczu"
Podobna "ściana płaczu" jest na podejściu na Ostrą Górę od strony przełęczy Łaszczowa. Jest ostro w górę. Na szczęście krótko. Już wiem czemu Ostra Góra nazywa się Ostra ;)
ODPOWIEDZ