15.01.2012 - Zagubieni na Pilsku

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 stycznia 2012, 18:29

mi sie podobało ;-)
fajna przygoda i troche nogi rozchodzilem - co by sie nie zastaly :P
Zrzęda pisze:Film to doskonaly pomysł. Kto zagra kogo?
Ja poprosze Schwarzenegera ;p
Vision

Post autor: Vision » 16 stycznia 2012, 18:31

Te wypinające się narty Narciarza to do końca życia będę pamiętał, miałem wrażenie, że więcej z nimi problemu niż pożytku jakiegokolwiek :D
aniolekzbeskid pisze:połączenie sokołowsko-visionowskie nie ma sobie równych :roll: :spoko:
Ale że niby o co chodzi :?: ;)

Nie chcę mówić kto nam widowisko dnia zaprezentował podczas przecierania szlaku, jak żeście się z Adamkiem zatorowali na amen :P A my mieliśmy ubaw po pachy :lol:

Konkurs skoków to był bardzo dobry pomysł i miejsce do tego jak znalazł mieliśmy :D
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 16 stycznia 2012, 18:34

moja rozmowa z GOPRowcem:

- GOPR: możecie iść dalej
- JA: tak, jeszcze mamy siły, tylko za dwie, trzy godziny już możemy nie dać rady schodzić w dół, za duży śnieg, idziemy mniej niż 1 km na godzinę
- GOPR: czekajcie na następny telefon

za kilka minut:

- GOPR: musicie iść z powrotem. Dacie radę?
- JA: bez problemu mamy przetartą drogę

za ok. 20 min. i przejściu co najmniej kilometra:

- GOPR: zatrzymajcie się i czekajcie na nas
- JA: możemy iść dalej na spotkanie, bez problemu dajemy radę
- GOPR: zatrzymajcie się i czekajcie na nas
- JA/narciarz: czekamy, ale wtedy możemy zmarznąć

(jakoś tak to wyglądało)
i wtedy była dyskusja - czemu mamy czekać, możemy iść, jeszcze damy radę ....
Jednak decyzja mogła być jedna - od momentu zadzwonienia do GOPR, oni rządzą i trzeba się im podporządkować

na "biwaku" było trochę chłodno (w końcu staliśmy na mrozie 40-50 min ale humory były świetne ) - patrz wypowiedź powyżej
vatteri pisze:Pamiętacie pomysł urządzenia skoków narciarskich z wykorzystaniem bezużytecznych nart Narciarza i miejsca w którym zabiwakowaliśmy?
a pamiętacie pytanie co zrobimy jak dotrą do nas po pierwszej turze skoków? "Każemy im poczekać na dokończenie zawodów" :lol:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Awatar użytkownika
Lidka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 364
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 18:05

Post autor: Lidka » 16 stycznia 2012, 18:37

Ufff... całe szczęście, że wszystko tak dobrze się zakończyło. Bardzo pouczająca relacja.

A TVN już mam włączony :zoboc:
Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Post autor: gaza » 16 stycznia 2012, 18:42

Lidka pisze:A TVN już mam włączony :zoboc:
ja też :)
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 16 stycznia 2012, 18:44

widać tego nie słyszeliście jak szliśmy :spoko: - fakt taki ze telefony od różnych ratowników i stacji GOPR-u którzy co jakiś czas właśnie mówili co innego.Skoro Pilsko jest w śląskim,to może z tego mieliśmy iść w dół :spoko: ;)


Visionek :P
Ostatnio zmieniony 16 stycznia 2012, 18:57 przez aniołek, łącznie zmieniany 7 razy.
Iwon

Post autor: Iwon » 16 stycznia 2012, 18:44

Co mogę dodać :roll: Prognozy nie były rewelacyjne na ten weekend :roll: Dobrze, że tak się to skończyło :)
turysta z Poronina
Turysta
Turysta
Posty: 33
Rejestracja: 13 grudnia 2007, 20:22

Post autor: turysta z Poronina » 16 stycznia 2012, 18:46

W Poroninie też sypneło.Kochani dajcieżesz sobie spokój z wyższymi górami aż odtajeje.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 stycznia 2012, 18:48

turysta z Poronina pisze:W Poroninie też sypneło.Kochani dajcieżesz sobie spokój z wyższymi górami aż odtajeje.
No właśnie daliśmy, dlatego pojechaliśmy na Pilsko :)
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 16 stycznia 2012, 18:49

turysta z Poronina pisze:Kochani dajcieżesz sobie spokój z wyższymi górami aż odtajeje
do maja :!: :?: :!: :?:

e tam za dwa, trzy tygodnie będzie już można chodzić :P
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Vision

Post autor: Vision » 16 stycznia 2012, 18:51

vatteri pisze:No właśnie daliśmy, dlatego pojechaliśmy na Pilsko :)
&
adamek pisze:e tam za dwa, trzy tygodnie będzie już można chodzić :P
Ej no co Wy... :) To nie idziemy na te Rysy w sobotę :( :?: :P
Awatar użytkownika
GosiaB
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1411
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 20:11
Kontakt:

Post autor: GosiaB » 16 stycznia 2012, 19:17

to będzie niezapomniana wyprawa dla Was - super że wróciliście cali i zdrowi!
fotki :spoko:
Nie możesz zatrzymać
żadnego dnia,
ale możesz go nie stracić.

https://picasaweb.google.com/102928732526243008580
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 16 stycznia 2012, 19:19

sokół :brawo: mam nagrane :D

narciarza GPS uratowało nam honor trochę w tym materiale ;)
Ostatnio zmieniony 16 stycznia 2012, 19:23 przez aniołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 16 stycznia 2012, 19:19

no to temat z dziennikarzami możemy zakończyć

sokół :spoko:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 16 stycznia 2012, 19:22

kto udzielał wywiatu tel w faktach TVN?;)
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
ODPOWIEDZ