20.08.2011 - 10.09.2011 Południowa Chorwacja

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
sprocket73
Turysta
Turysta
Posty: 1063
Rejestracja: 09 czerwca 2011, 15:06

Post autor: sprocket73 » 20 września 2011, 10:56

Justyś pisze:Może głupie pytanie ale czy Ty jakoś zdjęcia przerabiasz?
Już już wspominałem w niejednym miejscu - nie obrabiam zdjęć w żadnym programie graficznym. To są zdjęcia prosto z aparatu (Canon 450D), w formacie JPG. Na poziomie aparatu mam zwiększone nasycenie kolorów (własny picture style 5.0.2.2), dodatkowo bardzo dużo daje filtr polaryzacyjny na obiektywie oraz ważne jest poprawne ustawieniebalansu bieli. Ale przede wszyskim najważniejsza jest pogoda w momencie wykonywania zdjęcia.
Tauzen
Turysta
Turysta
Posty: 636
Rejestracja: 23 lutego 2010, 15:30

Post autor: Tauzen » 20 września 2011, 11:30

Ja będąc w tym roku w Orebiciu wszedłem na sv. Ilija. O ósmej rano byłem na szczycie, myślałem że będe pierwszy a tu zaskoczenie bo już trzy osoby były przede mną. Schodząc spotkałem jeszcze z 10 osób, więc jak na chorwackie warunki to tłumy.
Planuję wrzucić zdjęcia, ale jakoś nie umiem się zabrać do tego.
Awatar użytkownika
buba
Turysta
Turysta
Posty: 2227
Rejestracja: 05 lipca 2011, 11:35
Kontakt:

Post autor: buba » 20 września 2011, 12:53

sprocket73 pisze:
Justyś pisze:Może głupie pytanie ale czy Ty jakoś zdjęcia przerabiasz?
Już już wspominałem w niejednym miejscu - nie obrabiam zdjęć w żadnym programie graficznym. To są zdjęcia prosto z aparatu (Canon 450D), w formacie JPG. Na poziomie aparatu mam zwiększone nasycenie kolorów (własny picture style 5.0.2.2), dodatkowo bardzo dużo daje filtr polaryzacyjny na obiektywie oraz ważne jest poprawne ustawieniebalansu bieli. Ale przede wszyskim najważniejsza jest pogoda w momencie wykonywania zdjęcia.
no kolory masz zarabiste- strasznie mi sie podobaja.. Tez pamietam mialam kiedys tak fajnie ustawiony balans bieli ale kiedys cos poklikalam bez sensu i mi sie przestawil.. i juz nigdy nie udalo sie uzyskac takiego efektu.. :( pamietam ze wtedy balans byl ustawiany nie na biala kartke ale tak w sloneczne niebo i wyszedl tak super..
A to nasycenie kolorow da sie podciagnac w kazdym aparacie (canon A720)? Bo dotychczas myslalam ze tylko balansem bieli sie to reguluje
Awatar użytkownika
sprocket73
Turysta
Turysta
Posty: 1063
Rejestracja: 09 czerwca 2011, 15:06

Post autor: sprocket73 » 20 września 2011, 13:31

Właśnie poczytałem instrukcje A720 i w "efektach obrazowych" masz różne możliwości zabawy ze wzmacnianiem kolorów. Od ogólnej opcji "intensywne kolory", poprzez "korektę błękitu" i korektę "zieleni" - czyli coś co ma zrobić niebo bardziej niebieske, albo lasy bardziej zielone; aż do opcji "własne kolory", gdzie krokowo definiujesz najwięcej parametrów.
Metodą prób i błędów ustaw sobie tak, żeby się podobało :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 września 2011, 13:19

Twoje zdjęcia są tak piękne, że sciągnełam sobie parę i mam zamiar wywołać i powiesić nad łóżkiem. O ile nie masz nic przeciwko :D
Awatar użytkownika
sprocket73
Turysta
Turysta
Posty: 1063
Rejestracja: 09 czerwca 2011, 15:06

Post autor: sprocket73 » 21 września 2011, 13:43

Ależ oczywiście, że nie mam :)
Mogę Ci nawet podesłać wybrane zdjęcia w większej rozdzielczości, tylko napisz mi na PW ich numery i podaj maila :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 września 2011, 15:40

cudnie. Skorzystam z oferty :D
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3056
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 22 września 2011, 21:42

buba pisze:gdzie u podnoza duzo opuszczonych wsi i nie do konca rozminowanych sciezek...np. miedzy Plitvicami a Kninem
podejrzewam, że niewielu albo nawet nikt, własnie z racji niepełnego rozminowania tej dawnej granicy Republiki Serbskiej Krainy. Po zakończeniu wojny w Chorwacji wyleciało na minach kilkaset osób i raczej nikt rozsądny nie chce powiększyć tej listy, zwłaszcza, że ostatnio nie przybywało ofiar
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
ODPOWIEDZ