17.07.2011 Tatry Wysokie - Rysy

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
sprocket73
Turysta
Turysta
Posty: 1055
Rejestracja: 09 czerwca 2011, 15:06

17.07.2011 Tatry Wysokie - Rysy

Post autor: sprocket73 » 19 lipca 2011, 12:06

Serdecznie zapraszam do obejrzenia i przeczytania fotorelacji z Rysów.
Pogoda dopisała, więc mam nadzieję, że fotki wyszły przyjemne dla oka :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1391
Rejestracja: 04 maja 2009, 19:27

Post autor: Zrzęda » 19 lipca 2011, 13:10

Przy takiej pogodzie i takich widokach to chyba nawet ja bym się skusiła na Rysy... no może nie na całe :D

Nawiązując do fotek - niezmiennie fascynują mnie te panienki w klapeczkach i sandałkach... ale tak sobie myślę, że przecież zamiast się z nich śmiać, powinniśmy podziwiać, bo jednak dają radę, chociaż im znacznie trudniej niż nam, solidnie i markowo obutym :twisted:
"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło..."
(R. Kapuściński)
Awatar użytkownika
sprocket73
Turysta
Turysta
Posty: 1055
Rejestracja: 09 czerwca 2011, 15:06

Post autor: sprocket73 » 20 lipca 2011, 9:22

Zrzęda pisze:Nawiązując do fotek - niezmiennie fascynują mnie te panienki w klapeczkach i sandałkach...
pod tym zdjęciem wywiązała się mała dyskusja i wynika z niej, że teza o słuszności jedynie wysokich butów na Rysy ma swoich przeciwników... no to ja już sam nie wiem, może to ja jestem dziwny...
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 20 lipca 2011, 18:24

Zrzęda pisze:Przy takiej pogodzie i takich widokach to chyba nawet ja bym się skusiła na Rysy...
nic dodać, nic ująć.
Fotorelacja świetna, w ten dzień warto było iść w Tatry :)
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 20 lipca 2011, 18:39

Coś cudownego! I Twoja fotorelacja sprawiła, że przynajmniej odnoszę wrażenie, że tam się da wejść :)
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 21 lipca 2011, 8:43

Czemu, jak ja wchodzę na jakiś szczyt Tatrzański to musi też tam być jakaś chmura, a inni mają takie piękne widoki!
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 21 lipca 2011, 19:59

cudo!!!!!!!! się popłakałam aż :cry:
gratulacje!
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 31 lipca 2011, 15:07

sprocket73  :brawo:
piękne te stawy :spoko:
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
Awatar użytkownika
buba
Turysta
Turysta
Posty: 2216
Rejestracja: 05 lipca 2011, 11:35
Kontakt:

Post autor: buba » 31 lipca 2011, 19:52

ja kiedys tez probowalam wejsc na rysy...w dlugi weekend sierpniowy, 15 lat temu... nie udalo sie... taki byl tlum na szczycie ze zabraklo miejsca... trzeba bylo czekac az ktos zejdzie by nastepni mogli wejsc.. po pol godzinie czekania szlag nas trafil i zawrocilismy... do szczytu braklo z 20 m.. :roll:

fajnie ze miales wiecej szczescia!

https://picasaweb.google.com/sprocket19 ... 7602212610
lubie takie gorskie jeziorka- a najbardziej jak mozna sie w nich kapac w upalny letni dzien! ciekawe jak szybko by w tatrach odlowili pluskajacego sie turyste ;)

https://picasaweb.google.com/sprocket19 ... 3358594274
o kurde!! ale ujecie! wyglada jak jakis folderek z Chorwacji!!

https://picasaweb.google.com/sprocket19 ... 0656608722
podziwiam i zazdroszcze podejscia... ja idac tlumem, i to jeszcze takich ludzi jak napisales pod poprzednim zdjeciem, nie potrafie sie oderwac, widoki , nawet najpiekniejsze mnie nie ciesza, tylko zbiera niesmak.. Fajnie, ze potrafisz tez rzeczy rozdzielic , czerpac radosc i napawac sie przyroda! :D
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
sprocket73
Turysta
Turysta
Posty: 1055
Rejestracja: 09 czerwca 2011, 15:06

Post autor: sprocket73 » 31 lipca 2011, 22:02

Buba, kolorystycznie równiez mi się z Chorwacją kojarzą te zdjęcia. Najbardziej z jeziorami Plitwickimi:
Obrazek
Jeżeli chodzi o kąpiele w Tatrach, to myślę, że w Czarnym Stawie mogłoby się udać o ile nie byłoby w pobliżu strażnika. Tylko widzę dwa minusy - w końcu to rezerwat, więc wypadałoby uszanować, bo jakby co drugi turysta chciał tam wchodzić, to miejsce byłoby zwyczajnie zniszczone, a po drugie lodowata woda... nie zimna - lodowata.

Zdecydowanie wolę jak jestem z górami sam na sam. Najlepsze szlaki to takie, gdzie trawa jest tylko lekko przydeptana. Najlepiej wspominam pod tym względem o dziwo Włochy (nie Ukrainę), gdzie wyszliśmy na parę górek w okolicach Belluno, na skraju Dolomitów. Na dole pełna cywilizacja, a w górach całkowite pustki - taki kontrast.
Obrazek
Ale prawdą jest, że czasem kiedy przychodzi wędrować wśród tłumów np. na Babią, czy w Tatrach, potrafię się z tym pogodzić i cieszyć się otaczającą przyrodą. Często jest tak, że część dnia spędzam wśród tłumów, a potem ci ludzie gdzieś znikają, wracają, a ja wciąż będąc w górach mogę doświadczyć tej różnicy, jaki inaczej się robi, kiedy ich już nie ma.
Najbardziej odczułem to zjawisko w zeszłym roku w listopadzie. Najpierw był Giewont, gdzie mimo lodu i śniegu, były tłumy, część oczywiście w adidaskach - ogólnie męczący ludzki zgiełk. Ale oni wszyscy zeszli do Zakopca, a myśmy mieli plan schodzić do Kir przez Małołączniak. Na Małołączniaku spotkał nas zimowy zachód słońca, na grani, na 2 tys. metrów. Choć wiał dosć mocny wiatr, to miałem wrażenie takiej wszechogarniającej ciszy. Czułem się taki malutki jakbym był drobinką lodu, którą wiatr mógłby zmieść, gdyby tylko miał ochotę... taki mój mały prywatny "touching the void"... a to wszystko zaledwie półtorej godziny od pielgrzymki na Giewoncie.
Obrazek
Kurcze, ale piszę głupoty ;)
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 31 lipca 2011, 22:19

wcale nie głupoty-potęga gór,przy nich jesteśmy wiele razy mniejsi niż ta drobinka lodu!!!!!
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 lipca 2011, 22:28

Na tłumy jest jeden prosty sposób. Być o 5 na szlaku.
Przekonałem się ostatnio. Wychodząc o 5.00 z Palenicy idąc w miare szybko od Czarnego Stawu na Rysy nie spotkałem żywej duszy, bedąc oczywiście sam na wierzchołku.
https://picasaweb.google.com/1124987491 ... 1277793666
Dopiero schodząc spotkałem pielgrzymkę atakującą łańcuchy.

Podobnie zresztą było na Kościelcu. Wychodząc z Kuźnic ok. 6.00 na wierzchołku również byłem sam. Nawet jeden z forumowiczów mnie wyczaił z Koziego;
https://picasaweb.google.com/1027028129 ... 4004473650
http://images47.fotosik.pl/953/cafaf087cbfb7c00.jpg

Jak widać na dwóch popularnych szczytach można cieszyć sie widokami w samotności, nawet w środku lata:)
Awatar użytkownika
buba
Turysta
Turysta
Posty: 2216
Rejestracja: 05 lipca 2011, 11:35
Kontakt:

Post autor: buba » 31 lipca 2011, 23:28

sprocket73 pisze:Najbardziej odczułem to zjawisko w zeszłym roku w listopadzie. Najpierw był Giewont, gdzie mimo lodu i śniegu, były tłumy, część oczywiście w adidaskach - ogólnie męczący ludzki zgiełk. Ale oni wszyscy zeszli do Zakopca, a myśmy mieli plan schodzić do Kir przez Małołączniak. Na Małołączniaku spotkał nas zimowy zachód słońca, na grani, na 2 tys. metrów. Choć wiał dosć mocny wiatr, to miałem wrażenie takiej wszechogarniającej ciszy. Czułem się taki malutki jakbym był drobinką lodu, którą wiatr mógłby zmieść, gdyby tylko miał ochotę... taki mój mały prywatny "touching the void"... a to wszystko zaledwie półtorej godziny od pielgrzymki na Giewoncie.

Kurcze, ale piszę głupoty
)
czemu glupoty? wrecz przeciwnie!! pieknie to napisales... mozna sie poczuc tak jakby sie tam z toba bylo, czulo lodowaty wiatr niosacy drobinki lodu i czulo ta dzwoniaca w uszach cisze!
sprocket73 pisze:Jeżeli chodzi o kąpiele w Tatrach, to myślę, że w Czarnym Stawie mogłoby się udać o ile nie byłoby w pobliżu strażnika. Tylko widzę dwa minusy - w końcu to rezerwat, więc wypadałoby uszanować, bo jakby co drugi turysta chciał tam wchodzić, to miejsce byłoby zwyczajnie zniszczone, a po drugie lodowata woda... nie zimna - lodowata.)
wiem ze obecne tatry sie do tego nie nadaja.. i gdyby sie tam wszyscy kapali to by zostala blotnista kaluza pelna smieci o zapachu tojtoja... wiem ze tak jest... ale zawsze mozna sobie pomarzyc ze jest inaczej...
Ze mozna i w naszym kraju poplywac wsrod gor tak jak niegdys nam sie to udalo zrobic na swidowcu, w jeziorku pod bliznica.. nie ukrywajac sie i nie lamiac prawa.. ale zimne tez bylo jak szlag!
:twisted:
https://picasaweb.google.com/buba.dawno ... 7758248370
https://picasaweb.google.com/buba.dawno ... 1865930608
Na tłumy jest jeden prosty sposób. Być o 5 na szlaku.
gorzej jak sie jest spiochem i lubi sie wylegiwac w cieplym spiworku do 9 ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 sierpnia 2011, 15:28

Gratuluję wyprawy! :D
Przypomniało mi się jak niecałe 2 lata temu sama się tam wydrapałam i jakby nie patrzeć był to początek moich taterskich wędrówek.
Przerażona jestem tą kobietą w japonkach! Głupota i brak szacunku do gór. Wstydzili by się.

Zdjęcia i relacja na bardzo wysokim poziomie :)
ODPOWIEDZ