05.04.2011-02.05.2011 - Wycieczka objazdowa - Szkocja

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
RafalS
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1002
Rejestracja: 01 listopada 2007, 23:53

05.04.2011-02.05.2011 - Wycieczka objazdowa - Szkocja

Post autor: RafalS » 05 czerwca 2011, 14:24

Uczestnicy:
Siostra,Dominik,Daniel,Tomek,Ja.

Wyruszyliśmy na dziesięciodniową wycieczkę objazdową po Szkocji.Lece samolotem do Londynu.Tam odbierają mnie z lotniska i ruszamy.W Szkocji można rozbijać się wszędzie, jeśli to nie jest teren prywatny.Spaliśmy w namiocie.Codziennie w innym miejscu gdzie nam się spodobało miejsce.Nad jeziorkami,na plaży,w lesie, nad oceanem.Rozpalaliśmy prawie codziennie ogniska Jedzenie kupowaliśmy w miastach w dużych sklepach.Zobaczyliśmy wspaniałe krajobrazy.Podróżowaliśmy wzdłuż wybrzeża.Zobaczyliśmy wiele zamków(min najsłynniejszy Eilean Donan), mostów, latarni, jaskinie, było wiele punktów widokowych szczególnie przy klifach i wodospadach,pomnik Wiliama Wallac'a.Widzieliśmy skansen.3dni spędziliśmy w górach.Weszliśmy na najwyższy szczyt na wyspach BenNevis(1344m).Spełniłem moje marzenie.Jedno z wielu :).Szlak łatwy,ale nieco kondycyjny startuje się z ok 30m n.p.m.W gablotce na starcie wisi prognoza pogody na najbliższe dni.Szlak nie oznakowany,ale ścieżka ewidentna.Jedynie na wierzchołku trzeba uważać zwłaszcza we mgle.Benk jest podcięty od północy 700m ścianą.Najsłynniejsza ściana wspinaczkowa w Szkocji.Odwiedziliśmy miejsce zwane"Old man of store".Tam też są ewidentne ścieżki.Szlak wiedzie pod 50m Iglice.Krajobrazy są piękne.No i wreszcie byliśmy na wyspie "Sky".Znajdują się tam bardzo piękne góry podobne trochę do Tatr
zwane "Cuillin Hills".Jest to podwórko dla Szkockich wspinaczy. Widzieliśmy parę zespołów wspinających się.Znajdują się tam najtrudniej dostępne "Munrosy".Idąc po grani widzi się góry i ocean.Coś pięknego.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Reszta zdjęć tutaj.

https://picasaweb.google.com/rafalszyma ... 11Szkocja#
I want to fly so high
I want to reach the sky
I want to little pice of heaven
As soon as possible :)
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 05 czerwca 2011, 15:31

Rafał super :) wycieczka, tylko mi brakuje "starej szkodzkiej", bez tego tam się nie da. Jeszcze jedno - kild sobie przywiozłeś ?
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 05 czerwca 2011, 16:40

Rafał, ale jesteś szczęściarzem, nie dość, że spełniłeś marzenia to jeszcze doświadczyłeś cudownych widoków. Te zameczki, latarnie, góry takie inne niż nasze, po prostu bajka. Zazdroszczę, ale tak pozytywnie. :brawo:
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 czerwca 2011, 20:09

Rewelacja.Gratuluję spełnienia jednego z marzeń
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 czerwca 2011, 20:12

Pięknie. Tak trzymać :oki:
Awatar użytkownika
RafalS
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1002
Rejestracja: 01 listopada 2007, 23:53

Post autor: RafalS » 05 czerwca 2011, 21:57

PiotrekP pisze:Rafał super :) wycieczka, tylko mi brakuje "starej szkodzkiej"
Piliśmy jakiegoś "wiskacza",ale nie wiem czy to była szkocka :).
PiotrekP pisze:Jeszcze jedno - kild sobie przywiozłeś ?
Kolega pytał.I taki codzienny kilt kosztuje 50 funtów.Natomiast taki odświętny oryginalny jest szyty tylko na miarę i na gościa 170 trzeba ok 12 m materiału,strasznie dużo tam zakładek i kosztuje ok 250 funtów.
HalinkaŚ pisze:Rafał, ale jesteś szczęściarzem, nie dość, że spełniłeś marzenia to jeszcze doświadczyłeś cudownych widoków. Te zameczki, latarnie, góry takie inne niż nasze, po prostu bajka. Zazdroszczę, ale tak pozytywnie. :brawo:
To był naprawdę fajny wyjazd i taki inny.

kasia1357 pisze:Super wycieczka, śliczne zdjęcia i......najważniejsze że marzenia się spełniają :) :brawo: :brawo: :brawo:
Ben Nevis od tej strony nie jest trudna,ale jest to góra która zawsze mnie ciągnęła. Chciałem tam po prostu wejść :).
I want to fly so high
I want to reach the sky
I want to little pice of heaven
As soon as possible :)
Pati

Post autor: Pati » 05 czerwca 2011, 22:11

RafalS pisze:Benk
Gruby Benek? :D
I jak już mówiłam - fajne foty ;)
Awatar użytkownika
RafalS
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1002
Rejestracja: 01 listopada 2007, 23:53

Post autor: RafalS » 05 czerwca 2011, 22:22

Patrycja pisze:Gruby Benek? :D
Na pizzy nie byliśmy,tylko na kebabach.
I want to fly so high
I want to reach the sky
I want to little pice of heaven
As soon as possible :)
Pati

Post autor: Pati » 05 czerwca 2011, 22:28

RafalS pisze:pizzy
Zboczenie (nie)zawodowe ;)
Iw-ona
Turysta
Turysta
Posty: 477
Rejestracja: 09 sierpnia 2010, 9:39

Post autor: Iw-ona » 06 czerwca 2011, 9:35

Rafał super wycieczka ,gratuluję wycieczki-nawet nie wiedziałam że tam takie bajeczne widoki.
ODPOWIEDZ