30.05.2011 Wołowiec-marzenia się spełniają!

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Tempy dyszel

30.05.2011 Wołowiec-marzenia się spełniają!

Post autor: Tempy dyszel » 31 maja 2011, 13:06

Trasa: Siwa Polana – Polana Chochołowska – Bobrovecke sedlo – Grześ – Rakoń – Wołowiec – Rakoń – Wyżnia Dolina Chochołowska – Polana Chochołowska – Siwa Polana

Długość trasy: 24,5 km,
Maksymalne przewyższenie: ok.1120 m,
Suma wzniesień: ok. 1260 m,
GOT: 37 pkt

Wreszcie! Odliczałem ten moment od połowy października. W końcu wybiła godzina ,,0” :jupi:.

Na Siwej Polanie pojawiam się o 7.20. Zgodnie z przewidywaniami, na wcześnie za rower, więc nie pozostaje mi nic innego, jak ,,dreptać z lacia” do schroniska.
Droga delikatnie mówiąc, nie jest zbyt ciekawa :( , jednak pod koniec widok z polany Trzydniówka wynagrodził mi chwilę znużenia :spoko: .
Obrazek
Pojawia się też groźnie piętrzący się Wołowiec
Obrazek
Po półtorej godzinie od wyjścia docieram do niemal ,,wymarłego” schroniska na Chochołowskiej. Krótki popas i wraz ze świeżo zakupionym ,,towarzyszem”
Obrazek
wyruszam w kierunku Grzesia.
Przedtem ,,wpadam” na przełęcz Bobrowiecką, aby bliżej przyjrzeć się Bobrowcowi, na którego nie ukrywam-mam wielką ochotę.
Obrazek
Do znaków już nie wracam, idąc l***, tj. nieoznakowaną drogą wzdłuż granicy. Podejście krótkie ale ,,masakryczne” strome.
Jednak nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, Grześ padł raptem po godzince w małym kawałkiem-za to widoki z niego po prostu magiczne!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Miejsce w którym chciało by się pozostać na zawsze!
Niestety, tak dobrze nie jest-ruszam już bezpośrednio na ,,Wołka” przez Rakoń. Podejście do Rakonia bardzo przyjemne, przy kapitalnej pogodzie a widoki na 4 strony świata. Jak na talerzu podana m.in. Babia i Pilsko
Obrazek
Im bliżej szczytu, tym pewność mniejsza, czy faktycznie jestem w Zachodnich (Łopata)
Obrazek
W końcu pojawia się w pełnej krasie on…Wołek
Obrazek
Podejście z Rakonia kosztowało mnie nadspodziewanie dużo wysiłku ale widok ze szczytu jest tego wart!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie mogło się obyć oczywiście bez autopromocji na szczycie
Obrazek
Łopata i Jarząbczy są na tyle ciekawe, że postanawiam poświęcić na nie osobną wycieczkę, dlatego schodzę z Wołka przez Dolinę Chochołowską Wyżnią. Droga wygodna a dolina bardzo interesująca-przypomina swym charakterem drogę z Dziumbira do Lucek przez Dolinę Szeroką.
Tu Łopata od dołu
Obrazek
Na Wołku było fajnie, pod nim też ciekawie
Obrazek
Jest też Trzydniowiański z Kończystą oraz Kominiarski
Obrazek
Nie mogło też zabraknąć ,,mojego” Bobrowca
Obrazek
Po półtorej godzinie od Rakonia jestem z powrotem na Polanie Chochołowskiej delektując się ,,pysznym” widokiem na Kominiarski, który też wpadł mi o w oko
Obrazek
Zostało mi jeszcze ,,tylko” zejść do Siwej Polany. Co prawda, rowery już są ale mimo tego, nie korzystam bo nóźki jeszcze niosą. Następnym razem z pewnością skorzystam!

No cóż: kapitalna pogoda, szerokie widoki od Beskidów, Gorców, Niżnych na Wysokich kończąc, do tego ,, cisza, spokój, nic się nie dzieje”.
Moja druga wyprawa w Polskie Zachodnie, pierwsza w tym roku w Tatrach. Więcej do szczęścia nie trzeba.

Przekręcając kluczyk, już miałem żal, że nie ma mnie na górze- wtedy wiem, że było ,,magicznie”
:6:

Zdjęcia:
https://picasaweb.google.com/1183213738 ... 71/WoOwiec#
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 maja 2011, 13:14

:spoko:

Warunki wymarzone na Tatry! Co czeka następne w tatrzańskiej kolejce? :8)
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1946
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 31 maja 2011, 13:15

Piękna zieleń i to słońce.... tak pięknie może być tylko w poniedziałek.
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Post autor: Han-Ka » 31 maja 2011, 14:09

Tempy dyszel pisze:kapitalna pogoda, szerokie widoki
Masz dużo szczęścia, zdjęcia fantastyczne. Teren znam w zimowej szacie, ale ta wiosenna, zielona chyba jeszcze ładniejsza.

zbig9 pisze:tak pięknie może być tylko w poniedziałek
Jestem optymistką, w końcu trafi się nam słoneczny weekend, zobaczysz Zbyszku.
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
Awatar użytkownika
andrzej83
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 30
Rejestracja: 14 czerwca 2010, 11:31

Post autor: andrzej83 » 31 maja 2011, 14:27

Pogoda Żyleta. Gratuluję zdobycia szczytu.
Nie narzekaj, że masz pod górkę, kiedy idziesz na szczyt.
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 31 maja 2011, 14:51

Tempy dyszel, żeby mi to było ostatni raz. Jechałeś przez Nowy Targ i nie dałeś znać :no: :no: :no:
Oczywiście żartowałam, ale jeśli coś takiego spontanicznego wymyślisz drugim razom to się wpraszam. Zdjęcia jak zwykle świetne. wycieczka to moje jak dotychczas niespełnione marzenie , :>
Ostatnio zmieniony 31 maja 2011, 16:02 przez HalinkaŚ, łącznie zmieniany 1 raz.
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 31 maja 2011, 15:43

No nie pogoda iście bajeczna, jak by się chciało mieć taką to nigdy się nie utrafi. Gratulacje
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1391
Rejestracja: 04 maja 2009, 19:27

Post autor: Zrzęda » 31 maja 2011, 16:51

Ale Ci się pogoda trafiła!!
Świetna wycieczka, chętnie bym się w taką wybrała... ale cóż... pomarzyć, piękna rzecz.
"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło..."
(R. Kapuściński)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 maja 2011, 16:55

Rewelacja.Gratuluje wycieczki,doznań.Zdjęcia niesamowite
Iwon

Post autor: Iwon » 31 maja 2011, 17:13

Znam tę trasę z różnych wariantów i pór roku , ale zawsze z chęcią tam wracam :)
Wstrzeliłeś się w piękną pogodę , brak tłumów na szlaku - czego więcej chcieć :D
Awatar użytkownika
Kovik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2118
Rejestracja: 18 maja 2010, 22:59
Kontakt:

Post autor: Kovik » 31 maja 2011, 18:06

Tempy dyszel pokazałeś mi jak puisto (chodzi mi o snieg jest w zachodnich) - dzieki. Tylko przypadkiem za bardzo nie zapatruj sie na ten Komiiniarski aby tam wdrepnąć bo tam ścisły rezerwat jest!
http://gorolotni.blogspot.com

Życie zaczyna się po trzydziestce
Tempy dyszel

Post autor: Tempy dyszel » 31 maja 2011, 18:37

taki1gość pisze:Co czeka następne w tatrzańskiej kolejce?
Nie mam zielonego pojęcia-coś się wymyśli- w końcu oznakowanych Taterek mam na kilka ładnych lat :hura:
zbig9 pisze:Piękna zieleń i to słońce.... tak pięknie może być tylko w poniedziałek.
Coś wiem na ten temat-jak trzeba gnić w robocie to lampa a jakimś ,,zbiegiem okoliczności" w piątkowe popołudnie wszystko szlag trafia :zly: , stąd niekiedy staram się coś ,,wysupłać" w tygodniu
HalinkaŚ pisze:Jechałeś przez Nowy Targ i nie dałeś znać
Nie jechałem przez Nowy Targ,Wołek wpadł mi do głowy na postoju w Jabłonce
Zrzęda pisze:Ale Ci się pogoda trafiła!!
Ślepej kurze też czasem trafi się ziarno :lol:
Kovik pisze:Tempy dyszel pokazałeś mi jak puisto (chodzi mi o snieg jest w zachodnich) - dzieki.
Po Zachodnich śmiało można śmigać :hura: .Obczaiłem też Rohacze-są na szlaku 2 pola śnieżne ale nieduże-całkiem możliwe jest przejście bez sprzętu (oczywiście po 15.06 :twisted: ).
Kovik pisze:Tylko przypadkiem za bardzo nie zapatruj sie na ten Komiiniarski aby tam wdrepnąć bo tam ścisły rezerwat jest!
Wiem Kovik -zamknięty od 1989 pod pretekstem ochrony orła przedniego. Zakazać jest najłatwiej i to ,,rozwiązuje" problem.Zresztą od czasów zamknięcia, populacja orła przedniego jakoś znacząco się nie zwiększyła co dowodzi że ruch turystyczny (i tak w tym miejscu stosunkowo niewielki) nie miał tu większego znaczenia.
Zresztą idąc tym tokim, powinni zamknąć całe otoczenie Gąsienicowej-a tam paradoksalnie np.kolonie świstacze mimo dużego ruchu,zwiększają się. Tak samo z kozicami w rejonie Czerwonych Wierchów i Doliny Rybiego Potoku.
Zwierzęta jak ludzie- też przystosowują się do zmieniających warunków.

A już totalnym nieporozumieniem jest dla mnie zamknięcie pięknej Tomanowej Przełęczy,ale t już z winy Słowaków.Myśleli, że zadeptamy im Dolinę Cichą.Dobrze że szlak z Kasprowego do Cichej jest póki co utrzymany, bo Słowacy swego czasy też chcieli go zamknąć. Ale już raczej tego nie zrobią-odwrót przez Tomanową do Polski zamknięty a klapkowicz z kolejki, na bank nie zejdzie do Cichej bo to nielogiczne
Awatar użytkownika
Kovik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2118
Rejestracja: 18 maja 2010, 22:59
Kontakt:

Post autor: Kovik » 31 maja 2011, 18:56

Rób jak chcesz. Tylko Ty jako przewodnik (bo kiedys tak pisałeś) nie przystoi
http://gorolotni.blogspot.com

Życie zaczyna się po trzydziestce
Tempy dyszel

Post autor: Tempy dyszel » 31 maja 2011, 19:35

Bobrowiec i Kominiarski są dla mnie ciekawe-na pewno chciałbym na nie wejść, co nie oznacza,że tam będe. Kovik- tylko nie mów, że nie chciałbys ,,pyknąć" jakieś nieoznakowanej górki-na pewno ,,nie jedna wpadła Ci w oko" Ale chcieć, móc a zrobić to zupełnie inne rzeczy.
Póki co mam gdzie chodzić a pomarzyć zawsze można
Anonymous

Post autor: Anonymous » 31 maja 2011, 19:43

Tempy dyszel pisze:
taki1gość pisze:Co czeka następne w tatrzańskiej kolejce?
Nie mam zielonego pojęcia-coś się wymyśli- w końcu oznakowanych Taterek mam na kilka ładnych lat :hura:
Jak będziesz coś planował daj znać. W miarę możliwości podłączyłbym się ;) Nadzwyczaj dobrze udaje Ci się wstrzelić w pogodę :lol:
ODPOWIEDZ