1o.o4.2o11 - Wiosennozimowy Turbacz

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

1o.o4.2o11 - Wiosennozimowy Turbacz

Post autor: Anonymous » 16 kwietnia 2011, 20:15

Wiosennozimowy Turbacz - 10.o4.2o11

Poręba Górna Koninki - Polana Średnie - Czoło Turbacza - Turbacz Obidowiec - Suhora - Tobołów - Poręba Górna Koninki (~ 15 km)

Miała być to wyprawa po fiolet gorczańskich krokusów. Wyszło jak zawsze ;)

Rano wczesna pobudka i znaną prawie na wylot drogą pędzimy do Koninek. Tam spotkanie z grupą małobeskidzką i wpólne już dreptanie szlakiem niebieskim na Czoło Turbacza. Po drodze opowieści dziwnej treści, śmiechy i chichy ;) Do ok 1100m n.p.m gonimy wiosnę, wyżej
zastajemy warunki zimowe. Tak wyczekiwane krokusy pozwijane i pochowane w śniegu. Niski pułap szybko przemieszczających się chmur przez większość czasu zasłania skutecznie słońce. Dochodzi do tego zimny silny wiatr więc szybko uciekamy do schronu.

Tam jadło i napitek wszelkiego rodzaju. Dociera grupa urodzinowa ze Starych Wierchów. Robi się głośno, schroniskowa jadalnia wypełnia się wraz z biegiem czasu. Widoczne przez okna zaśnieżone tatrzańskie szczyty są szczelnie przykryte chmurami. Kwiecień plecień ...

Czas zmykać na dół. Przez szczyt Turbacza kierujemy się GSB na Obidowiec, gdzie odbijamy za zielonymi znakami. Mijamy Polanę Suhora i stokiem narciarskim na zboczu Tobołowa docieramy na parking.

Dziękuję za wspólną wędrówkę i spotkanie! Do następnego ;)

Kilka ujęć:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Reszta do zobaczenia tradycyjnie tutaj!
Ostatnio zmieniony 04 lipca 2011, 12:42 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 16 kwietnia 2011, 20:51

świetne zdjęcia!!!!!!!!! takie obrazy by mi na ścianach wisieć mogły!!!!!!!! Też miały być krokusy w Gorcach-pocieszyłeś mnie,tez takie same jak na Chochołowskiej :)
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 kwietnia 2011, 21:10

Ostatnio łysieję w przyspieszonym tempie, a jak przyglądam się tego typu widoczkom coście trafili na szlaku to podstresowanie powodowane tym, iż omijają mnie tak zacne rarytasiki powoduje jeszcze rychlejszy ubytek włosów...
Gratuluję kolejnego "podładowania baterii" w tak urokliwym miejscu jak Gorce :)
Gosia
Turysta
Turysta
Posty: 403
Rejestracja: 02 stycznia 2010, 22:46

Post autor: Gosia » 16 kwietnia 2011, 21:24

Otylia pisze:świetne zdjęcia!!!!!!!!! takie obrazy by mi na ścianach wisieć mogły!
Dokładnie to samo sobie pomyślałam ;)
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 16 kwietnia 2011, 22:07

taki1gość dawno nie oglądałam tak wspaniałych zdjęć. Mam wrażenie, że jak wejdę poza tą czarną ramkę na zdjęciu, to znajdę się w Gorcach, takie żywe te obrazy są :brawo: :brawo:
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 kwietnia 2011, 22:13

Są lekko "podciągnięte" programowo bo warunki pogodowe idealne do zdjęć nie były. Zdecydowanie wolę całkowicie naturalne obrazy ;) Ale cieszy, że zdjęcia się podobają ;)
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 16 kwietnia 2011, 22:30

To ja bym zamówił z 2 sztuki na ścianę bo SUPERANCKIE FOTO tak 1,5m x 1,00m...... :oki: Pogratulować :brawo:
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 17 kwietnia 2011, 13:22

taki1gość pisze:Tak wyczekiwane krokusy pozwijane i pochowane w śniegu
W pewnym sensie cieszę się (wylazła moja wredota :oops: ), że w tym roku krokusy niezbyt dopisały. Mniej mi przykro, że znów nie mogłam pojechać na ich wysyp :)

A właśnie na Turbacz chciałabym pojechać podziwić fioletowe łąki, bo jeszcze tam nie byłam :( , a po raz kolejny widzę na Twoich zdjęciach, że warto :). Tym sposobem będę miała 2 w 1 :D.
Ostatnio zmieniony 17 kwietnia 2011, 13:58 przez Dżola Ry, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 kwietnia 2011, 13:51

Tydzień wcześniej można było podziwiać krokusy w pełnej krasie. Niestety wahania pogody i opad śniegu spowodował, że szafrany się pochowały ;)

Ale ten tydzień zapowiadają słoneczny więc może nic straconego? :)
ODPOWIEDZ