Wycieczka na Baranią Górę

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 stycznia 2007, 11:35

Zostało pół roku ale chętnie się piszę na to.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 stycznia 2007, 12:41

narazie klapa ze śniegiem. Zima się nie stara nic w tym roku :D.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 stycznia 2007, 20:25

No pytasz :). Jestem chętny. To już będzie mój 15 raz :D. Ja mam niedaleko bo mieszkam w Wiśle :P.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 stycznia 2007, 20:49

No to sie jeszcze załapiemy na ciepła herbatke w chacie u Deluxa ( a moze co nawet mocniejszego :D ). Jak tylko spadnie śnieg, ustalamy date wypadu.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 stycznia 2007, 8:10

Z Częstochowy mam blisko to może ja się zapiszę :). Narazie Delux sie nie odezwie bo w Wiśle mu prąd wyłąćzyli :).
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 stycznia 2007, 10:34

Jak dla mnie to trochę za daleko :). Bliżej mam do wyższej Tarnicy :D.
Pete

Post autor: Pete » 12 kwietnia 2007, 22:36

Trzeba zachęcić na tą Baranią - trasa trochę inna :)
Pozwolę sobie dodać moje fotki z Baraniej Góry o okolic
"Od Matyski po Baranią Górę" - czyli moja wyprawa z 31 marca... Na Matysce Msza w intencji papieża rozpoczynała się dopiero 19:30 więc postanowiłem wcześniej gdzieś się wybrać

Słyszałem wiele opinii, które chwalą Halę Radziechowską, na której dotąd jeszcze nie byłem. A będąc na Hali Radziechowskiej grzech nie zahaczyć o Baranią Górę .

Oto parę fotek:



Hala Radziechowska w śniegu. I racja ! Jest piękna. Nigdy nie powiedziałbym, że to Beskid Śląski .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Magurka Radziechowska i jej okolice

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Widoki z Magurki Radziechowkiej na Skrzyczne, Malinowską Skałę i okolice

Obrazek

Obrazek


Widok na Magurkę Wiślańską

Obrazek

Obrazek


W drodze z Magurki Radziechowskiej na Magurkę Wiślańską

Obrazek


Barania Góra

Obrazek

Obrazek

I widoczki z wieży na Baraniej:

Obrazek

Obrazek



Księżyc nad Radziechowami

Obrazek


Matyska

Obrazek

Widok z Matyski na Beskid Mały

Obrazek


Droga Krzyżowa pod Matyską

Obrazek

Obrazek


Krzyż na Matysce

Obrazek


Ta trasa była poświęcona ku czci JPII [*]
MałaBee

Post autor: MałaBee » 13 kwietnia 2007, 7:41

Też byliśmy z Adminem na Baraniej Górze i bardzo mi się podobało. W Wiśle nie było śniegu a na szczycie Baraniej 60cm. Było tak pięknie że planujemy następny taki wyjazd. To jest naprawdę świetna góra Pete
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 kwietnia 2007, 7:48

Pete Twojej aury to tylko pogratulować. Bardzo wyraziste fotki. Fajna ta Barania!!!!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 kwietnia 2007, 7:50

Jak na 15 wiosenek to masz dużo górskich wspomnień :D. Ps nigdy nie byłem na Matysce. Gdzie to jest???
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 kwietnia 2007, 13:13

Stary ale pikno ta Barania!!!!!!!!! No piknie!!!!!! Cóż tu dożo gadać!!!!!!!!!
Pete

Post autor: Pete » 13 kwietnia 2007, 13:38

Na Górze Matyska (609 m) w miejscowości Radziechowy stoi ogromny krzyż. Wykonany ze stali nierdzewnej widnieje z dala - lśni, zwłaszcza w blasku słońca. Kiedy po kilkudziesięciominutowym wspinaniu się na szczyt polną drogą, oznaczoną szlakiem niebieskim, znajdziemy się wreszcie u jego stóp, na kamiennym cokole znajdziemy tablicę z napisem, który informuje, że krzyż został wzniesiony przez miejscowych parafian dla uczczenia Roku Jubileuszowego.
* przypadającego na pontyfikat Ojca Świętego Jana Pawia II: Ku większej chwale Boga, na pożytek wiernych i przyszłych pokoleń, na drogę III-go Tysiąclecia Chrześcijaństwa wskazaną przez papieża Polaka, poświęcony przez I-go bpa diecezji bielsko-żywiec-kiej ks. Tadeusza Rakoczego w dniu 10.11.2000 RR w obecności syna ziemi radziechowskiej ks. bpa Tadeusza Pieronka i miejscowego proboszcza ks. prał Stanisława Gawlika oraz licznie zgromadzonego ludu Bożego.
Po 4 latach, w sierpniu 2004 roku obok milenijnego krzyża pojawiła się stacja XIV, Gorącemu orędownikowi budowy na Maty-sce - od podnóża po szczyt - stacji Drogi Krzyżowej jako trwałego dzieła rzeźbiarsko-kamieniarskiego, proboszczowi Stanisławowi Gawlikowi dane było doczekać realizacji swojego zamierzenia, w postaci skończonego dzieła, tylko tej ostatniej.
Miesiąc później wybudowano Stację XIII, która wraz z tą wcześniejszą, wspaniale wieńczy szczyt, z górującym nań Krzyżem Milenijnym.
Pozostałe są w fazie projektu w pracowni profesora Czesława Dźwigają, autora ponad trzydziestu pomników Ojca Świętego Jana Pawła II i licznych realizacji sakralnych - u którego zamówiono to wspaniałe dzieło, a realizację którego kontynuuje nowy proboszcz ks. Ryszard Kubasiak.
MałaBee

Post autor: MałaBee » 13 kwietnia 2007, 13:42

Piękne info!!!!!!!! Pete jestem pełna podziwu dla Twojego młodego wieku i takiej wiedzy o swoich górkach :D :D :D
Pete

Post autor: Pete » 13 kwietnia 2007, 13:49

MałaBee - to jest ze strony Matyski :)
ODPOWIEDZ