3.10.2010 słoneczne Pieniny

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Inga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 839
Rejestracja: 20 marca 2010, 0:48

3.10.2010 słoneczne Pieniny

Post autor: Inga » 03 października 2010, 21:45

Na Pieniny miałam chrapkę od dawna. Postanowiłam więc wykorzystać być może ostatnie ciepłe dni w tym roku i odwiedzić tamte strony. Zaproszenie na forum wrzuciłam dosyć późno, ale o dziwo chętni się znaleźli :) Ekipa w składzie ja (i84), Atria, Andrzej83, Pemek oraz dwie koleżanki spoza forum-Dominika i Basia.
Wszyscy spotkamy się w Szczawnicy ok 9. Po kilkuminutowej przeprawie przez Dunajec, wyruszyliśmy niebieskim szlakiem. Cel: Sokolica. Pogoda- marzenie. Początkowo szlak biegnie przez las, dopiero po dotarciu do punktu widokowego na Sokolicy (747 n.p.m.) zaczynają się ciekawe widoczki. Po zakupieniu biletów docieramy na otoczony metalową poręczą wierzchołek. Przed nami rozpościera się piękny widok na Przełom Pieniński, Potok Pieniński, Małe Pieniny oraz... Tatry :) Zatrzymujemy się na krótki popas i oczywiście focenie a następnie kierujemy się w dalszym ciągu niebieskim szlakiem. Mijamy przedsiębiorczą babcię handlującą kompotem i czymś tam jeszcze ale trochę się obawiamy o jakość tychże wyrobów, jakby nie było stojących cały dzień na słońcu ;) i idziemy dalej. Docieramy na Górę Zamkową i tam za nawową bardzo sympatycznego Pana ja, Atria oraz Andrzej83 postanawiamy nieco zboczyć ze szlaku i podejść wyżej do nieczynnego już punktu widokowego. Podejście jest bardzo strome. Trzeba bardzo uważać, gdyż ścieżka jest nieprzechodzona i pełno świeżych liści, na których łatwo wywinąć orła. Kiedyś wiódł tam szlak, obecnie na szczycie pozostały jedynie ślady po barierkach.Rzeczywiście watro było. Przed nami naprawdę cudowny widok. Gdyby nie to, że reszta czeka na dole (Pemek, Basia i Dominika- żałujcie) zostalibyśmy dłużej. Wracamy więc do reszty grupy. Stąd już niedaleko na Trzy Korony- po drodze ponownie spotykamy Pana Sympatycznego, który opowiada nam co nieco na temat Pienin i strasznie się przy tym rozgaduje, aż musimy mu grzecznie "uciec" chcąc dotrzeć przed zmrokiem na górę ;)Na Trzech Koronach obowiązkowa sesja i schodzimy w dół, bo ciasno jak diabli. Następnie docieramy z powrotem do babci, ale już krótszą drogą i schodzimy żółtym szlakiem do Krościenka. Jeszcze tylko busem do Szczawnicy gdzie czekają samochody i rozjeżdżamy się w dwie strony.
Chłopaki- dzięki za transport
A wszystkim- za miłe towarzystwo
:uscisk: :uscisk: :uscisk:
link do moich fotek: http://picasaweb.google.pl/inga84b/SOnecznePieniny#
"Szalony kto sądzi, że ludzkiego szczęścia trzeba szukać w zaspokajaniu pragnień,
przekonany, że dla idących liczy się przede wszystkim dojść do kresu.
A kresu przecież nigdy nie ma."
Antoine de Saint-Exupéry
Paweld

Post autor: Paweld » 03 października 2010, 22:00

Bravo bravo :brawo: Super wyprawa widzę.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 października 2010, 22:27

Jak nie jak tak :!: Git wycieczka :D
Do wszystkich niezdecydowanych: bierzcie ze mnie przykład - tydzień na forum i już pierwsza wspólna wyprawa ;)
Było super. Podziękowania i pozdrowienia dla wszystkich towarzyszy wędrówki :8)
PS. Do wszystkich studentów: olejcie studia, kupcie tratwę i długi kij :lol:
Ostatnio zmieniony 03 października 2010, 22:30 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Iw-ona
Turysta
Turysta
Posty: 477
Rejestracja: 09 sierpnia 2010, 9:39

Post autor: Iw-ona » 03 października 2010, 22:29

Super czytałam to wszystko i tak jakbym to ja opowiadała byłam tą trasą 07.09.taki urodzinowy prezent sobie zrobiłam tyle tylko ,że ja zeszłam do Sromowców Niżnych przepięknym Wąwozem Szopczańskim .
...
Awatar użytkownika
Atria
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 495
Rejestracja: 20 września 2010, 21:37

Post autor: Atria » 03 października 2010, 23:27

Wszystkim bardzo dziękuję za wycieczkę! :) :)

Moje zdjęcia tutaj
http://picasaweb.google.com/Atria86/Sok ... ny03102010#

Fanów botaniki zapraszam :twisted:
Załączniki
widokkk.JPG
(40.6 KiB) Pobrany 799 razy
tatry.JPG
(36.02 KiB) Pobrany 799 razy
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 października 2010, 8:10

Świetna pogoda, kapitalne widoki i sympatyczna ekipa to gwarancja udanego wypadu. Super fotki.
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Re: 3.10.2010 słoneczne Pieniny

Post autor: malgosiadg » 04 października 2010, 8:17

Ale mieliście piękną widoczność, albo taki dobry aparat fotograficzny :) - Atria zdjęcia miodzio - dużo drzew i kwiatów, tak jak lubię ;)
i84 pisze:Mijamy przedsiębiorczą babcię handlującą kompotem i czymś tam jeszcze ale trochę się obawiamy o jakość tychże wyrobów, jakby nie było stojących cały dzień na słońcu ;)
Ta Babcia to przecież żywy pomnik tego szlaku :) W ubiegłym roku w lipcu skusiła nas maślanką i kozim serem - nasze żołądki zniosły to całkiem dobrze, gorzej z portfelem ;)
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 04 października 2010, 10:45

Piękne fotki i super wykorzystany czas. Pogoda dopisała. Gratulacje. Mam nadzieję, że w Bieszczadach będzie podobnie.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Atria
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 495
Rejestracja: 20 września 2010, 21:37

Post autor: Atria » 04 października 2010, 15:21

malgosiadg pisze:Ale mieliście piękną widoczność, albo taki dobry aparat fotograficzny
w moim przypadku wyłącznie to pierwsze :D
malgosiadg pisze:W ubiegłym roku w lipcu skusiła nas maślanką i kozim serem - nasze żołądki zniosły to całkiem dobrze, gorzej z portfelem
i84 pisze:Mijamy przedsiębiorczą babcię
czyli wszystko się zgadza :lol:
"Historii nie da się przewidzieć, tyle wiem jako historyk..."
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 października 2010, 16:04

W sumie to nawet nie wiemy, jaki miała cennik. Ale za to jaka kondycja w takim wieku :shock:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 października 2010, 16:41

Ale mieliście świetną pogodę, no tylko moge pożałować, że sie nie wybrałam z Wami:-)
Awatar użytkownika
Inga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 839
Rejestracja: 20 marca 2010, 0:48

Re: 3.10.2010 słoneczne Pieniny

Post autor: Inga » 04 października 2010, 18:19

Pemek pisze:Do wszystkich studentów: olejcie studia, kupcie tratwę i długi kij :lol:
w bonusie pół roku urlopu ;)
malgosiadg pisze:Atria zdjęcia miodzio
Atrii oku nic nie umknęło :lol:
"Szalony kto sądzi, że ludzkiego szczęścia trzeba szukać w zaspokajaniu pragnień,
przekonany, że dla idących liczy się przede wszystkim dojść do kresu.
A kresu przecież nigdy nie ma."
Antoine de Saint-Exupéry
spacerowicz
Turysta
Turysta
Posty: 547
Rejestracja: 24 lipca 2010, 21:38
Kontakt:

Post autor: spacerowicz » 05 października 2010, 23:20

Trafiliście naprawdę dobrze! Dzień wcześniej było o wiele gorzej o tak piękną pogodę a tym samym o widoczność. My w tym dniu spoglądaliśmy w kierunku "Trzech Koron" i "Sokolicy" z "Wysokiej". Szkoda że nie mogłem obserwować zaproszeń na bieżąco (brak dostępu do sieci mimo zapewnień właściciela agroturystyki gdzie nocowaliśmy) - dołączylibyśmy do tak dobrego grona.
A Pani Babcia to część historii szlaków nie tylko pienińskich...
Pozdrawiam i do zobaczenia w górach.
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 05 października 2010, 23:30

Bardzo lubię Pieniny, a widok z Sokolicy uważam za jaden z najpiękniejszych w Polsce, pomimo tego, że nie miałąm tak pięknego widoku jak Wy (była mała przejrzystość powietrza)!

Świetną wycieczkę mieliście!! :)
ODPOWIEDZ