04.09.2010- Adršpašské Skalne Miasto

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Gosia
Turysta
Turysta
Posty: 403
Rejestracja: 02 stycznia 2010, 22:46

04.09.2010- Adršpašské Skalne Miasto

Post autor: Gosia » 06 września 2010, 19:18

Zastanawiałam się, czy pisać cokolwiek na ten temat, bo nie była to specjalnie wielka wyprawa, ale sobotnia, cudem "wykrojona" wycieczka.
W piątek wieczorem padły, jakże pięknie brzmiące dla uszu słowa- możemy jechać. Zaglądamy więc na pogodynki i decydujemy się na Adrszpachskie Skalne Miasto. Zaraz po przejściu przez kasę, psują nam się humory(ale tylko na chwilę), bo w Aleksandra aparacie wyładowana bateria i brak karty pamięci :zly: - wszystko przez ten pośpiech. Ale dobrze, że ja zabrałam aparat (chociaż gorszy, ale sprawny). Trasa jest łatwa i dostępna dla każdego. Przepiękne formy skalne naprawdę zachwycają i budzą dużo emocji.Zauroczenie zaraz przy Gotyckiej Bramie nie było jedyne, Kochankowie też nas oczarowali. Starosta i Starościna nas rozbawili.Ale najweselej nam było w Mysiej Dziurze :zoboc: no i ciasno. Na pewno kiedyś powtórzymy tę wycieczkę, ale z przejściem do Teplickiego Skalnego Miasto przez Wilczy Wąwóz, bo czujemy jakiś niedosyt. Zapraszam do obejrzenia tego, co się udało sfotografować i zapewniam, że foty nie oddają tego co widać na żywo. ;) http://picasaweb.google.pl/olektrocinsk ... alneMiasto#
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8710
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 06 września 2010, 20:32

Zawsza jak tam jestem to podziwiam te piękne formy skalne. Proponuje jak będziecie mieć jeszcze trochę czasu odwiedzić również Teplicke Skaly. Fajna wycieczka :) , ale widzę coś mało ludków.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 06 września 2010, 22:14

Piękne miejsce i zupełnie mi nie znane, zdjęcia tych fantastycznych form skalnych są świetne. :)
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 września 2010, 23:25

Pierwszy raz widzę coś takiego :)
Gosia
Turysta
Turysta
Posty: 403
Rejestracja: 02 stycznia 2010, 22:46

Post autor: Gosia » 07 września 2010, 8:37

PiotrekP pisze:Proponuje jak będziecie mieć jeszcze trochę czasu odwiedzić również Teplicke Skaly, ale widzę coś mało ludków.
Na pewno kiedyś zrobimy całość, od Adrszpachskiego do Teplickich.
Ludków było zatrzęsienie, ale staraliśmy się tak robić foty, żeby tego nie było widać :zoboc:
Kurrry- my też nie mieliśmy pojęcia o tym miejscu, ale od czego góry-szlaki? O Adrszpadach po raz pierwszy usłyszałam od Mirki. Resztę doczytałam na forum. Szkoda tylko, że ten czas tak nas ogranicza i odległości, bo jest tam jeszcze mnóstwo fajnych miejsc.
Doris

Post autor: Doris » 07 września 2010, 20:58

ja byłam w Aderszpachskim Skalnym Mieście, rok temu i powiem bawiłam się świetnie :D, takie formy skalne były dla mnie zupełną nowością, więc chętnie wsród nich obcowałam rozwiajając swoją wyobrażnię, co jeszcze widzę oprócz propozycji ogólnie przyjętej :) świetna wycieczka :spoko:
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 08 września 2010, 18:31

Byłam tam 2 razy, a przy okazji chętnie pójdę znowu. Nie dość, że takie ciekawe kształty mają te skały to jeszcze taki ładny, ciepły kolor!

A nad tym jeziorkiem w pobliżu opalało się mnóstwo golasów. O tej porze roku pozbawieni byliście zapewne tej atrakcji :D
Iw-ona
Turysta
Turysta
Posty: 477
Rejestracja: 09 sierpnia 2010, 9:39

Post autor: Iw-ona » 09 września 2010, 23:18

piękne miejsce jeszcze nigdy tego nie widziałam .
...
ODPOWIEDZ