22.02.2010 - Świt na Babiej Górze

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1945
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

22.02.2010 - Świt na Babiej Górze

Post autor: zbig9 » 22 lutego 2010, 22:14

Zamiast weekendowych Tatr wybrałem się w poniedziałek na Babia Górę. Długo czekałem na odpowiednią pogodę i trafiłem w 100%. Noc i poranek miały być piękne i były. Silny wiatr tylko dodał smaku wyprawie. Ale od początku… W ostatniej chwili do wyprawy dołączył Zimekk, młody góral spod Babiej Góry. Wyjechałem 10 minut przed pierwszą z Częstochowy, kilka minut po czwartej wyruszamy z Zawoi Markowej. Niewiele śniegu, trasa dobra. Próbujemy iść szybko, by zdążyć przed świtem na Diablak. Jest ciepło, miły wiosenny wietrzyk nie zapowiada atrakcji na szczycie. Po prawie dwumiesięcznej przerwie w trekkingu i bieganiu wychodzą braki. Podejście na Bronę wykańcza. Potem już lepiej, ale co jakiś czas zapadamy się po kolana w śniegu, czasami głębiej. Nawiało śniegu i nie widać szlaku. Na Diablaku jesteśmy o siódmej. Dwadzieścia minut po świcie, niestety. Ale w końcu planowałem świt na Babiej (Diablak to Diablak, a Babia Góra to Babia Góra). Zimekk był na szczycie pierwszy, ale trzeba uczciwie stwierdzić, że też pierwszy z niego zszedł. Widoki były piękne, ale zimno i wiatr nie do wytrzymania. Nie ma mowy odpoczynku, popijaniu herbaty i robieniu zdjęć. Strzelam aparatem na oślep i uciekam na dół. Może to i lepiej, że nie przyszliśmy przed świtem. Nie byłoby łatwo doczekać. Potem Mała Babia Góra i powrót tą samą drogą. Gdzieś w lesie spotykamy pierwszych turystów – na górze byliśmy sami. W eleganckim schronisku kawa – niestety podła. Nie ma mowy o szarlotce. Kilka minut po jedenastej jesteśmy na parkingu. Ciepło i wiosennie. A na górze poczuliśmy się jak polarnicy…

Fotorelacja:
http://picasaweb.google.pl/zbigniew523/ ... ej22022010#
Ostatnio zmieniony 24 lutego 2010, 18:44 przez zbig9, łącznie zmieniany 2 razy.
instagram: @zbigniewzbig984
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 22 lutego 2010, 22:24

Zbig super fotki i rewelacyjny przedsmak weekendowych Tatr :) Gratuluję :)
Awatar użytkownika
zagatka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 266
Rejestracja: 26 sierpnia 2009, 10:59

Post autor: zagatka » 22 lutego 2010, 22:25

wow świetne zdjęcia, wszystko takie zmrożone, szczególnie przy końcowych fotkach ;) daliście rade, w taką pogodę nie jest łatwo ;-) gratuluję :)
Bieszczadzkie Anioły, Anioły Bieszczadzkie...
...gdy skrzydłem cię dotkną, już jesteś ich bratem.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 lutego 2010, 22:42

No trening przed weekendem w sam raz :) Fotki super, troszkę Wam wiało, ale i tak było warto.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 lutego 2010, 22:43

Łooo się nie dziwię, że poczuliście się jak polarnicy. Gdzie nie spojrzeć- biało... Pięknie :) Aż sama mam ochotę i chyba wpiszę zimową Babią na moją listę "things to do" :)
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 22 lutego 2010, 22:55

:brawo: :brawo: :brawo: za piękne zdjęcia.Zimowa Babia Góra jest chyba najpiękniejsza,jedyna w swoim rodzaju.Gratuluję wyprawy,nie było na pewno łatwo przy takim wietrze wychodzić na szczyt.
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 lutego 2010, 23:36

Super :spoko: Pięknie wszystko ośnieżone. Aż człowiek się rozmarzył by też tam być
Awatar użytkownika
Mariusz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 623
Rejestracja: 28 lutego 2009, 16:58

Post autor: Mariusz » 23 lutego 2010, 9:48

zbig9 fajne zdjęcia, szczególnie te na których widać jak dmuchało gratuluje :)
Tu króluje zeszłoroczny czas
Na posłaniu z liści buczynowych
Stąd do ziemi dalej niż do gwiazd
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 23 lutego 2010, 9:49

Super fotki, gratuluje wspaniałej wycieczki. Macie zdrowie :) .
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 lutego 2010, 10:37

Gratuluję Zbyszek, piękne foty. Ja w ferie jeżdżę na biegóweczkach ;)
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 23 lutego 2010, 10:48

ładnie :brawo:
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Iwon

Post autor: Iwon » 23 lutego 2010, 15:49

Brawo Panowie :brawo:
zbig9 foty :spoko: pierwsza klasa .
robson
Turysta
Turysta
Posty: 795
Rejestracja: 12 stycznia 2010, 23:07

Post autor: robson » 23 lutego 2010, 17:32

pełen szacun za wyprawe i zdjecia :spoko:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 lutego 2010, 21:56

zbig9 pisze:Wyjechałem 10 minut przed pierwszą z Częstochowy, kilka minut po czwartej wyruszamy z Zawoi Markowej
Niezły czad, masz chłopie zdrowie i fantazję ułańską :)
zbig9 pisze:W eleganckim schronisku kawa – niestety podła. Nie ma mowy o szarlotce.
Ale za to w barze jest przemiła barmanka i wiszą dziaby kupione pod Everestem ;)
Choć żeby oddać sprawiedliwość, duży plus dla ajenta, za kącik himalajski - lożę szyderców ;)
ODPOWIEDZ