Magurka, Czupel, Żar - w poszukiwaniu zimy

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Pete

Magurka, Czupel, Żar - w poszukiwaniu zimy

Post autor: Pete » 20 kwietnia 2007, 12:57

3 grudnia zeszłego roku postanowiłem udać się ponownie w Beskid Mały, ponieważ jak się to mówiło ładną wiosnę mieliśmy tamtej zimy.

Dodam parę fotek z tej trasy:

Więc najpierw udaliśmy się żółtym szlakiem z Międzybrodzia na Magurkę Wilkowicką:

Bardzo mi się spodobała ta szronowa droga :) (miejscami zdarzał się lód, więc trzeba było uważać, nawet miałem bliski kontakt z ziemią :D)

Obrazek

Widok na Hrobaczą Łąkę

Obrazek

Na Magurce było o dziwo mało turystów oprócz sporej grupki turystów świętującej urodziny kogoś z nich. Kto przyszedł do schroniska to pytał się czy jest w schronisku telewizor. A dodam, że tego dnia grała finał w siatkówce Polska z Brazylią. Postanowiliśmy udać się w dalszą drogę, bo szkoda czasu, a fragment meczu obejrzymu najwyżej na dole w Międzybrodziu

A to już widok z Magurki na Czupel (w głębi Żar)

Obrazek

Trasa z Magurki na Czupel przebiegła bardzo przyjemnie.
Z Czupla od niedawna dzięki wiatrołomom rozchodzą się naprawdę wspaniałe widoki. Dopiero z wysokości można docenić piękno Jeziora Międzybrodzkiego i Soły.

Obrazek

W Międzybrodziu w barze obejrzeliśmy fragment meczu. Tak jak przypuszczałem - 3 set i Polska przegrywa 2:0 :( Ale srebro to przecież i tak wielkie osiągnięcie.

Żar był w tym dniu nieplanowamy, ale z racji tego, że mieliśmy dobry czas to postanowiliśmy go jeszcze w tym dniu zdobyć i naprawdę było warto mimo sporej rzeszy turystów.

Obrazek

Obrazek

I jeszcze paru amatorów lotnictwa :D

Obrazek

Obrazek

Pięknie wyglądało to Skrzyczne oświetlone zachodzącym słońcem

Obrazek
MałaBee

Post autor: MałaBee » 20 kwietnia 2007, 13:02

:shock: :shock: :shock: słabe!!!!!!!!!!!!!!! to znaczy PIĘKNE!!!!!!!!!! Ten spadochroniarz ale mu cykłeś fotę!!!!!!!!! Ale wyprawa Pete. BOSKO!!!!!!!!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 maja 2007, 7:18

Fajne widoczki tylko chyba zgodzisz się ze mną że za bardzo powiało na nich komerchą. Osobiście nie lubię tamtych rejonów ze względu na za dużą komercjalizację...
Pete

Post autor: Pete » 18 maja 2007, 14:59

Żar jest szczególnie skomercjalizowany i osobiście lubię część Beskidu Małego z Leskowcem i Łamaną Skałą na czele.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 maja 2007, 15:00

Pete pisze:Żar jest szczególnie skomercjalizowany i osobiście lubię część Beskidu Małego z Leskowcem i Łamaną Skałą na czele.
ja dlatego Żaru nie lubię bo ta kolejka jest jak wyciąg a wyciągi w górach są beeee :D. Nie lubimy ich przecież :D
ODPOWIEDZ