Wyprawa wakacyjna

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 kwietnia 2007, 17:31

brutu i ja Ci coś doradzę. jak będziesz szedł przez Małą Babią Górę to uważaj na zarośnięty paprociami szlak. Wystają tak takie korzenie i jest takie błoto że nie trudno o skręcenie nogi. Pisze na mapie że przejdziesz ten odcinek w 45min a w rzeczywistości przechodzi się go w 1h 15min.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 kwietnia 2007, 21:47

a moim zdaniem najlepiej jak wcześniej podzielisz sobie całą wyprawę na w miarę równe odcinki. O to chodzi że będziesz wiedział czy możesz jeszcze pójść dalej kiedy będziesz miał siły (bliskość schroniska). I jeśli podzielisz sobie tą wyprawę na ileś dni to radzę Ci żebyś nie zapomniał dodać kilku dni bo pogoda nigdy nie jest wymarzona i zwykle wydłuża zamierzoną trasę.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 kwietnia 2007, 7:34

Coś mi się wydaje że będziesz miał dobrze zorganizowaną wyprawę brutu :D
Sara

Post autor: Sara » 24 kwietnia 2007, 8:12

Wiesz jak ja Ci zazdroszczę możliwości zrobienia takiej wyprawy!!! Ale masz się fajnie!!!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 kwietnia 2007, 22:56

Dzieki wszystkim za odpowiedzi, nie mam za bardzo czasu zeby na biezaco odpowiadac, ale zagladam w miare mozliwosci czesto :)

Po kolei:
Mosorczyk --> Dzieki za wszelkie wskazowki, widac bogate doswiadczenie :). Mysle ze mozemy sie kiedys spotkac, to na pewno daloby mi duzo wiecej,ale to jeszcze pomyslimy.
Plecak jak jakis na oku mam, to juz zalatwione. Namiot i spiwor-jestem w trakcie wybierania,ale mniej wiecej wiem czego chce.
Z forma to zobacze jak bedzie, gonic sie nie mam zamiaru wiec jak tylko wytrzymam wolne,ale stabilne tempo bedzie dobrze.

efelo --> A kto ma chodzic, jak nie mlodzi? Swiat podobno do mlodych nalezy, a ze gory to moja 3 milosc - po dziewczynie i aparacie :P - to jak najbardziej :). Z ciuchami moze faktycznie byc problem - nie za bardzo mam je gdzie po drodze zostawiac,wiec pozostaje wziac "zestaw na kazda okazje" i ew. pranie robic jak zajdzie potrzeba. Co sadzicie o bieliznie termoaktywnej? Nowy wynalazek, niby reklamowany i polecany,ale sam nie wiem co o tym myslec, czy warto wydawac pieniadze na takie ustrojstwo? Jestem tradycjonalista ;]
Jedzenie przy takich wycieczkach to temat rzeka - kazdy ma inny sposob na nie, ale sa pewnie jakies uniwersalne produkty ktore trzeba miec. Z taka dluga droga nie mialem do czynienia,wiec nie wiem jak to jest z psuciem itp. Co polecacie? Oprocz chleba i nutelli :D

Dilicio --> Zapiecia z boku? Co masz na mysli dokladniej? To,ze mozna plecak bardziej lub mniej usztywnic przez takie niby-troki dociagane do pasa biodrowego? Wiem,ze latwo nie bedzie-ale to jest to wyzwanie, adrenalina i chec sprawdzenia siebie!

Mosorczyk 2 ;) --> Kwestia jedzenie-nie wyobrazam sobie tygodnia na chlebie z czekolada ;). Inaczej-tydzien ok,ale 2? albo i 3? :) To wezme na pewno - w koncu energia. Ale co oprocz tego? Konserwy "turystyczne" wcale turystyczne nie sa, ani gabarytowo ani jesli chodzi o psucie sie...
Namiot - w moim przypadku 3ka,bo bede szedl prawdopodobnie w 2 osoby...jakos ten ciezar przezyje. Ciekawi mnie inna kwestia - jak wyglada spanie "na dziko"? To chyba nielegalne-straz zwija podobno. Wiec trzeba doczlapac do jakiegos schroniska,nawet jak zastanie nas zmrok?
Kondycje juz komentowalem wyzej:)
Schroniska-bede staral sie obleciec jak najtaniej,wiec wiekszosc noclegow planuje pod namiotem. Pytanie-czy przy wiekszosci schronisk [a moze wszystkich?] mozna rozbijac sie z namiotem?
Oczywiscie co jakis czas nocleg pod dachem tez ;)
Odradzane bede omijac - Stozek znam i ile razy bym tam nie byl,zawsze jest strasznie tloczno i malo turystycznie-za duzo "niedzielnych" turystow w klapkach przy piwie. Ktoryms z kolei.

a kazda rada,nawet daleka od tematu, jest ciekawa i moze sie przydac w zyciu ;)

MałeBee --> Jak bedzie cieplo,to jak najbardziej, przerabialem to jak bylem na łajbach - piekne jest niebo nad mazurami!

pedros --> Dzieki, wezme to pod uwage ;)

Indero3 --> Oczywiscie biore pod uwage awet znaczne wydluzenie terminow, to przeciez ma byc rekreacja a nie wyscig. I jak juz tylko nabede wszyskie odpowiednie mapy to dokladniej okresle co i jak, na razie opieram sie na informacjach znalezionych w internecie.

Magda --> No baa, z taka iloscia przyjaznych dusz to przyjemnosc robic takie plany!

Sara --> Kazdy ma taka mozliwosc! Kwestia tylko wakacji / urlopu w pracy...Pracujacy maja gorzej, bo terminy ich bardziej gonia, ale z drugiej strony maja mozliwosc odlozenia jakis pieniedzy. Sama wyprawa nie jest taka droga-gorzej ze sprzetem calym, bo to musze skompletowac...Ale jak ktos ma plecak, namiot, spiwor i buty to tylko chodzic! Do czego zachecam!
:)

Dzieki wszystkim za odpowiedzi i slowa zachety!
Dilivio

Post autor: Dilivio » 25 kwietnia 2007, 6:08

brutu pisze:Dilicio --> Zapiecia z boku? Co masz na mysli dokladniej? To,ze mozna plecak bardziej lub mniej usztywnic przez takie niby-troki dociagane do pasa biodrowego? Wiem,ze latwo nie bedzie-ale to jest to wyzwanie, adrenalina i chec sprawdzenia siebie!
Chodzi mi o to żeby mieć dodatkowe zapięcia na brzuchu i na poziomie klatki piersiowej. Nie zapinaj za mocno ich. One bardzo pomagają w przy stabilnym chodzeniu po górzystych terenach. Polecam!!!
MałaBee

Post autor: MałaBee » 25 kwietnia 2007, 7:53

brutu oj będziesz jeszcze chciał się wyspać pod gwiazdkami na szczycie jak spróbujesz - tego nigdy nie zapomnisz :D :D :D. Spróbuj bo naprawdę warto.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 kwietnia 2007, 8:03

Z tymi konserwami masz rację. Sprawiają one tyle problemu że lepiej ich wcale nie brać. Nie wiedziałam że chleb aż tyle wytrzymuje w górach!!!
MałaBee

Post autor: MałaBee » 25 kwietnia 2007, 8:21

Admin ma wszystkie mapy do tego szlaku więc się zapytaj jego (on ma chyba ich z 30 :shock: ). Na pewno Ci pomoże :D :D :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 kwietnia 2007, 17:43

brutu pisze:Indero3 --> Oczywiscie biore pod uwage awet znaczne wydluzenie terminow, to przeciez ma byc rekreacja a nie wyscig. I jak juz tylko nabede wszyskie odpowiednie mapy to dokladniej okresle co i jak, na razie opieram sie na informacjach znalezionych w internecie.
Ale weź to pod uwagę że wszędzie są błędy i w Internecie i na mapie. Mosorczyk już pisał o nich specjalnie dla mnie bo też planowałem coś takiego i przyznam, że różnice są nawet znaczne. Do mojej wyprawy nie doszło bo trochę mnie to przerosło....
Dilivio

Post autor: Dilivio » 25 kwietnia 2007, 18:23

brutu pisze:Dilicio --> Zapiecia z boku? Co masz na mysli dokladniej? To,ze mozna plecak bardziej lub mniej usztywnic przez takie niby-troki dociagane do pasa biodrowego? Wiem,ze latwo nie bedzie-ale to jest to wyzwanie, adrenalina i chec sprawdzenia siebie!
Chodzi mi o dodatkowe troczki które przechodzą przez brzuch lub klatkę piersiową. Podczas wędrówek 10 godzinnych i dłuższych naprawdę to pozwala odciążyć kręgosłup przed bocznym wyginaniem ciała od chwiejącego się plecaka na boki. Zobaczysz jak to jest idąc np. szlakami Babiej Góry i podejściem na kamieniste Pilsko. Bardzo przydatna rzecz.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 kwietnia 2007, 20:02

brutu pisze:Sara --> Kazdy ma taka mozliwosc! Kwestia tylko wakacji / urlopu w pracy...Pracujacy maja gorzej, bo terminy ich bardziej gonia, ale z drugiej strony maja mozliwosc odlozenia jakis pieniedzy. Sama wyprawa nie jest taka droga-gorzej ze sprzetem calym, bo to musze skompletowac...Ale jak ktos ma plecak, namiot, spiwor i buty to tylko chodzic! Do czego zachecam!
No ale kto w pracy da mi 30 dni wolnego :mrgreen:. Bardzo bym chciała i skoro ja nie mogę to życzę Ci wspaniałych przeżyć na szlaku i udanej wyprawy. ALE NAPISZESZ DLA NAS WSPANIAŁĄ RELACJĘ???? :D
Dilivio

Post autor: Dilivio » 26 kwietnia 2007, 7:52

No obowiązkowo brutu!!!! Tyle masz naszych porad to teraz je wykorzystaj :)
Sara

Post autor: Sara » 26 kwietnia 2007, 8:11

Brutu i nie zapomnij dać tu fotek z całej Twojej wyprawy :D bo będzie na co popatrzeć!!!!! :D
ODPOWIEDZ