Krawców Wierch - Krawcula

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

tknp
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 471
Rejestracja: 20 października 2007, 22:36

Krawców Wierch - Krawcula

Post autor: tknp » 01 czerwca 2009, 21:30

Krótka relacja co zapamiętałem to napisałem .
Jeden dzień z życia starej ,,kópy,, czyli wszyscy razem.
Aby przenieść się w czasie do młodszego o kilka chwil etapu kształtowania się rzeźby ,,kópy,, wcale nie trzeba korzystać z jakiegoś fantastycznego wehikułu czasu. Wystarczyło w tym celu zajechać do Ujsoł i wyjść czarnym szlakiem prowadzącym w stronę Rysianki . Nie muszę tu przypominać że jest to ocalały fragment poznanej na poprzednich zjazdach prastarej równiny wydźwigniętej w oligocenie i rozgrzebanej dolinami rzek. Minąwszy z lewej strony szczyt Zapolanki zauważamy zmianę , żółty szlak biegnie lasem i górskimi łąkami pachnącymi miętą , odurzającymi ziołami i żarnowcem. Dalej następuje bardzo długi okres tektonicznego spokoju, posiłku, odpoczynku i tak długi że dziś człowiekowi dech zapiera myśl o astronomicznych liczbach milionów lat które kształtowały ruch kópotwórczy . Nikt już nie pamięta Rysianki , kupa prze do przodu i chłonie wszystko po drodze.
Nie straszne jej bagna , rzeki i potoki które czasem dawały zamoczyć nogi i tak w miarę upływu tysięcy lat dawne kópo kształty zaczynają się wypiętrzać. Równolegle do tych zmian przekraczamy granice czasu. Teraz już kształt swój mamy i w dolinę zasuwamy , Bystre Wodospady , Wilcze Gronie , Hrube buczyny zostawiamy innym.
Późnym popołudniem , wspinając się i lawirując między płatami śniegu północnego zbocza Krawców dobijamy do naszej przystani , słońce już zachodzi jeszcze ostatnie światłości wieczoru obejmują zielone drzewa. Dobry humor nie pozwala nikomu na spokojny sen dopiero po tureckiej uczcie zapada cisza i błogość. A rano ……………trzeba nie tylko wyleźć z ciepłego śpiwora i bacówki , trzeba oprócz tego wrócić do normalnego świata. Zdrowy rozsądek wziął jednak górę , deszcz , mgła zmiana pogody nastraja wręcz pozytywnie do dalszej drogi , powroty mają to coś w sobie czego człowiek nie chce pamiętać , a jednak czas robi swoje, nie jest w ,, dobrym tonie ,, nie wymienić uczestników wyprawy co niniejszym czynię :: Bikmen ( admirał) , Ela ( żona Bikmena) , Elik , Tomek ( żon ) Elika , Beti , Gosiak , Tomko , Doris , Suonecznik , Templar 79, Heathcliff i autor tknp.
Ostatnio zmieniony 02 czerwca 2009, 9:41 przez tknp, łącznie zmieniany 1 raz.
jestem strażnikiem snów, błękitnego nieba i bezkresnej przestrzeni , słucham wiatru i odgłosów jesiennego deszczu (tknp),,
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 czerwca 2009, 21:59

Pięknie i oryginalnie ujęte tknp :)
Dobrze jest mieć świadomość, że taka kupa jest w pobliżu i że można liczyć na wspólne zatracenie się w górskiej otchłani.

"Tam na dole zostało,
Wszystko to co cię męczy.
Patrząc z góry wokoło,
Świat wydaje się lepszy"
KSU
Awatar użytkownika
Beti
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 573
Rejestracja: 14 marca 2008, 20:42

Post autor: Beti » 02 czerwca 2009, 10:18

mega oryginalnie tknp, dzięki za podsumowanie :D
tknp pisze:Dobry humor nie pozwala nikomu na spokojny sen dopiero po tureckiej uczcie zapada cisza i błogość
fakt, turecki specjał przywieziony przez mirka... paluszki lizać!! - zresztą 'łącki' też wporzo :D
zresztą... ciasteczka Gosiaka, ciasto suonecznika, rogaliki tknp miodowe pyszności i inne czaje Elikowego Tomka :D <mniam>
impossible is nothing
Mirek

Post autor: Mirek » 02 czerwca 2009, 12:25

Kurczę ja byłem z Wami? :twisted: Nie pamiętam. :shock:
Awatar użytkownika
Beti
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 573
Rejestracja: 14 marca 2008, 20:42

Post autor: Beti » 02 czerwca 2009, 12:38

mirka Bikmena :D
impossible is nothing
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 czerwca 2009, 17:08

Drużyna., miejsce , atmosfera, specjały kulinarne, relacja Grzesia. Nie dziwi nic. Tylko goni żal...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 czerwca 2009, 18:09

specjałów było sporo i każdy lekkostrawny :twisted:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 czerwca 2009, 19:19

Tylko jakoś szybko ten słoik opróżnili bez nas templar79 :D
Ale za to zachód był przedni ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 02 czerwca 2009, 23:54

suonecznik pisze:Tylko jakoś szybko ten słoik opróżnili bez nas
ja to był moment i odwróć się tu człowieku na chwile :) :twisted:
Awatar użytkownika
Bodzio
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 561
Rejestracja: 22 grudnia 2008, 11:58

Re: Krawców Wierch - Krawcula

Post autor: Bodzio » 03 czerwca 2009, 9:02

tknp pisze:Krótka relacja co zapamiętałem to napisałem .
Jeden dzień z życia starej ,,kópy,, czyli wszyscy razem.
Nie myśląłeś żeby zabrać sie do pisania przewodników turystycznych :lol:
Motto Legii Cudzoziemskiej "maszeruj albo giń"
Anonymous

Post autor: Anonymous » 05 czerwca 2009, 23:13

świetna relacja tknp: minimum słów-maksimum treści!! :hura:
najlepszy jest "ruch kópotwórczy" :lol:
Pozdrawiam,
Gosia
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 06 czerwca 2009, 1:28

wspomnienie pierwsza klasa tknp zapach tej wyprawy zaskakujacy aczykolwiek zostawiajacy glebokie slady w naszch sercach
... w pozytywnym znaczeniu
Ostatnio zmieniony 27 stycznia 2015, 23:13 przez heathcliff, łącznie zmieniany 1 raz.
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 czerwca 2009, 15:42

a mnie się jeszcze wspomina most którego nie było :zoboc: i w sumie nie wiem czy już pora zadać pytanie ;) co się z nim stało :?: :roll:
ODPOWIEDZ