Wiosenna Zawoja 23-25.03. 2007

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

Wiosenna Zawoja 23-25.03. 2007

Post autor: Anonymous » 26 marca 2007, 16:01

Relacja na szybko z wyjazdu - BG 23-25.03.2007, byłem w Zawoi (nie na Bg) od piątkowego popołudnia do niedzieli.
Tak się składa, że pomijając ze uwielbiam to cudne miejsce na ziemi to jeszcze tam również w celach zawodowych wykonując rózne badania w Babiogórskim Parku Narodowym. Piątek i sobotnie przedpołudnie upłynęło statecznie na kwaterce oraz w dyr. BgPNu na pierwszy spacerek wybrałem się popołudniu w sobotę. Na trasie: Zawoja Widły - Dolina Rybnego Potoku-Sulowa Cyrhla - Markowe Szcz. - Zawoja Markowa.
Zaś w niedzielę: Zawoja Centrum - Kiczorka - Hala Śmietanowa - Mosorny Groń (!! ha, ha przez to że wyciąg na Mosornym jest nieczynny - podobno bankrutuje) nie było NIKOGO!!! Zaś pogoda o ile w sobote było niezbyt, przelotny deszcz i mgła od ok1200m wyżej (Królwa skutecznie schowana), o tyle w niedziele aura była cudna - z Mosornego piękny widok na Bg, Pilsko, grzbiet graniczny od w/w przez Palenice, Munczolik, Lipowska, Rysianke, po Romankę, znacznie bliżej Medralowa, Kolisty (z Hala Kaminskiego, Czerniawa Sucha, JAłowiec, Solniska, Kiczora az po Magurkę nad Suchą, zaś za nimi na polnocy majaczył Beskid Mały - od LAmanej Skały przez Potrójną, po Leskowiec, Królewizne, i bliższą Żurawnice.
Niewątpliwie najpiękniejszy akcent to jak zwykle Królowa Beskidu przysypana - jak wiesci niosą ponad 1,5m warstwa sniegu (z pięknymi śladami po lawinach)!!! Naprawde polecam - o ile na Mosornym nie ma ludzi to isc i ogladać - widok naszej Góry jest stamtąd niesamowity - nto nawet nie są polskie Alpy, to jest polskie Kilimandżaro - zresztą znacznie bardziej białe!!!!! Widok cudowny - w skrócie polecam odwiedzić galerie.
Fotoreportaż z wyprawy również tutaj - pojawi się wkrótce!!!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 marca 2007, 17:28

A jakie Ty robisz badania jeśli można spytać???
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 marca 2007, 18:00

Of course jak sie dla BG robi wszystko to jako geograf własnie kończe pisac prace o Wpływie wiosennych płatów sniegu na tempo rozwoju roślinności wysokogórskiej, a w ogóle to na Orawie spędze najbliższe 4-5lat na przygotowaniu doktoratu - dokładniej rozwój doliny Czarnej Orawy. No cóż grunt to siedzieć zawodowo w ładnych miejscach, a cóż - Orawa - z jednej strony Babia i Pilsko, z drugiej Tatry, a jeszcze na horyzoncie Gorce i góry Słowacji (Wielkii Chocz, MałA Fatra)
MałaBee

Post autor: MałaBee » 26 marca 2007, 18:54

Też bym tak chciała. Pracować w górach. Tylko sobie mogę pomarzyć :D :D :D ale może to i dobrze bo z każdym dniem tęsknię za Małą Babią i Babią coraz bardziej :D :D :D
Minter

Post autor: Minter » 27 marca 2007, 7:40

Jaki fajny Babiogórski kwiatek :). Z chęcią też się dowiem to może i ja zapoluje na niego :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 marca 2007, 12:03

Mosorczyk pisze:
pawelk pisze:Of course jak sie dla BG robi wszystko to jako geograf własnie kończe pisac prace o Wpływie wiosennych płatów sniegu na tempo rozwoju roślinności wysokogórskiej
Dobrze się składa. Pewnie będziesz znał odpowiedź na moje pytanie.

Chodzi mi o tą roślinkę (Różeniec górski)

Obrazek

Gdzie, na jakiej wysokości i kiedy ją mogę spotkać bo mi się to udało 02.08.2006. Interesuje mnie szczególnie ile on kwitnie i do kiedy mogę go spotkać. Dziękuję.
Admin gdzie go znalazłeś???
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 marca 2007, 18:37

Ja tam wielkiej wiedzy o kwiatach nie ma, na pewno rośnie w Tatrach, na BG i w Sudetach, w piętrze kosodrzewiny i alpejskim - czasem w lesie i w piętrze turni ( w tatrach podobno nawet na szczytach Tatr Wysokich), sam go widziałćm w dol. 5 stawów, w dolinie Gąsienicowej - koło Zielonego Stawu oraz na Perci Akademików na naszej królowej
MałaBee

Post autor: MałaBee » 27 marca 2007, 18:49

Admin mi mówił że rośnie tylko w czterech miejscach w Polsce. Dlatego ta roślinka jest taka wyjątkowa....
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 marca 2007, 22:11

MałaBee pisze:Admin mi mówił że rośnie tylko w czterech miejscach w Polsce. Dlatego ta roślinka jest taka wyjątkowa....
:shock: :shock: :shock: aaaaaaaaa to ja się zabieram za jej szukanie :).
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 marca 2007, 7:42

Czytałem o tym kwiatuszku :P w relacji Mosornego ale nie wiedziałem że jest aż taki wyjątkowy. Więc i ja się przyłączam do poszukiwań nieznanego... :mrgreen:
MałaBee

Post autor: MałaBee » 28 marca 2007, 7:56

Nie widziałam go nigdzie ale jak już ktoś powiedział - pewnie ja :P - na MBG znajdziesz wszystko :D :D :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 marca 2007, 8:01

Ten kwiatek nadaje się do Magii Babiej Góry :D. Jest tajemniczy i nikt go nie widział. To jest dopiero magia!!!
Minter

Post autor: Minter » 28 marca 2007, 10:34

hmmm nie syszałem nic o nim :). ale przyznam że fajny chaszczyk :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 marca 2007, 15:56

tak na Małej BG jest wszystko, tylko nie WYCIĄG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 marca 2007, 17:59

pawelk pisze:tak na Małej BG jest wszystko, tylko nie WYCIĄG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
i niech tak będzie zawsze!!!!!!!
ODPOWIEDZ