19-20 III czyli moje łojenie po pas w śniegu.

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Mirek

19-20 III czyli moje łojenie po pas w śniegu.

Post autor: Mirek » 20 marca 2009, 22:57

Jak już zapodawałem, mam urlop do 22 marca.Miałem zamiar przejść trasą;Salmopol-Trzy Kopce Wiślane-Wisła.Miałem zanocować w Telesforówce.Jak to bywa, turysta planuje a zima te plany koryguje. :zoboc: Po wizycie w Wiślańskim PTTK i rozmowie telefonicznej z panem Teleszyńskim (właścicielem schroniska) dałem sobie na luz i zmodyfikowałem plany.Zanocowałem w Wiśle.Moja trasa ;Ustroń Polana-Czantoria-hata pod Czantorią-Czantoria-Bacówka Światowid (nie wchodziłem, ceny zabójcze)-Przełęcz Beskidek-Jawornik.Po wjeździe kolejką na Stokłosicę wyrwałem na szczyt pełen entuzjazmu.Zastanowiłem się czy warto ubrać stuptuty.Po przejściu kilkuset metrów stuptuty znalazły się tam gdzie być powinny.Kątem oka widzę dwóch turystów korzystających z moich trudów.Dochodząc do wieży coraz bardziej zapadam się w śnieg.Dojście do wieży dało mi przedsmak tego co mnie czeka.Usiłuję przypomieć sobie jak uzbroić foto-czas w aparacie, ale nić z tego.Walę więc na czeską stronę myśląc o Radegaście z pianką.W chacie spotykam tych którzy korzystali z moich trudów.Okazali się turystami z Gdyni.Widząc że z barmanką rozmawiam po czesku,szybko wyprowadzam ich z błędu (pewnie myśleli że jestem czechem).Rozmawiamy, pijemy napój czeskich turystów i po chwili wracam na szlak.Mimo ostrzeżeń owych turystów, którzy dzień wcześniej przetarli ten szlak i o ilości śniegu(ach ta moja rogata dusza) walę na przełęcz Beskidek.Idąc,a raczej zapadając się co 3 kroki mijam bacówkę Światowid.Wreszcie jest szlak przetarty, a raczej przejeżdżony.Pod bacówką stoi Matiz.Ciekawe kiedy tu wjechał?No i sprint do Jawornika i za 10 min, mam autobus do Wisły.Wpadam do baru Na Harpuciu ,łykam kawę i idę do pensjonatu.Po drodze wzbudzam małe zainteresowanie mając stuptuty na nogach.Kąpiel w pensjonacie,wychodzę na spacer( w podtekściu smak na przysmak Moczygęby).Wchodzędo karcmy i spotykam znajomych i innego forum.Resztę tego przemilczmy.Nie nadaje się dopublikacji.Summa sumarum? Warto było.A to moje fotki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ZJAWA
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 422
Rejestracja: 10 czerwca 2008, 18:53

Post autor: ZJAWA » 20 marca 2009, 23:34

prawdziwa zima fajnie Mirek gratulacje
KOCHAJ ŚNIEG UNIKAJ LAWIN
http://www.firebirds.pl/
Awatar użytkownika
Norbert124
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 469
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 21:58

Post autor: Norbert124 » 21 marca 2009, 6:04

Super wypadzik Mirku. Gratulacje.
PZD
Norbert124

Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy. Prawa Murphy`ego
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 marca 2009, 9:16

Bardzo ładnie. Zima na całego.
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 21 marca 2009, 21:39

Mirku,zdjęcia super!Jak tam jest teraz pięknie!
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 marca 2009, 22:02

Mirku, widzę że wyjazd był udany :)
Mirek

Post autor: Mirek » 22 marca 2009, 7:51

Otylia pisze:Mirku,zdjęcia super!Jak tam jest teraz pięknie!
Otylia ,pięknie i pusto jak to w tygodniu.Spotkałem tylko dwóch turystów z Gdyni. :D
Mirek

Post autor: Mirek » 22 marca 2009, 20:38

Otylia pisze:Mirku,zdjęcia super!Jak tam jest teraz pięknie!
Otylia , a co powiesz na nocleg na Trzech Kopcach w Telesforówce w kwietniu?Będzie nas tam kilka osób. :twisted:
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 22 marca 2009, 20:55

I skusiłeś tymi zdjeciami i dzieki za to.. dzisiaj tam się wybrałam i chociaż jeszcze nogi bolą to już myślę o przyszłej niedzieli.Też nie spotkałyśmy wielu piechurów..dwie młode pary-na śniegu pozostały serduszka:) fajnego turystę z Raciborza i przy wieży widokowej kuracjusza z Ustronia w drodze na Małą już nikogo.
Góry zimą są nieziemskie,boskie-brak słów.
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 29 marca 2009, 13:59

mirek pisze:
Otylia pisze:Mirku,zdjęcia super!Jak tam jest teraz pięknie!
Otylia , a co powiesz na nocleg na Trzech Kopcach w Telesforówce w kwietniu?Będzie nas tam kilka osób. :twisted:
pisałam na gg ale może nie doszło..marzy mi się parodniowa eskapada ale moja współtowarzyszka preferuje wypady jednodniowe.Będę sledzic temat i dam znać co i jak!
ODPOWIEDZ