wzgórza strzelińko - niemczyckie: gromnik 393 ;)

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
maga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 914
Rejestracja: 29 września 2007, 20:20

wzgórza strzelińko - niemczyckie: gromnik 393 ;)

Post autor: maga » 15 lipca 2008, 14:35

Już kiedyś zobaczyłam na mapie szlak czerwony za Strzelina do Ziębic. Co może być ciekawego 50 km do mojego domu?
Okazało się że szlak ciekawy i łatwy tylko miejscami trzeba uważać, bo ścieżek brak a znaki ledwo widoczne. Ze Strzalina pks idzie się za czerwonymi znakami przez miasto (stare kamienice, brukowe ulice) i park miejski do dzielnicy zwanej Gęsiniec. Potem kawałek polną drogą do Kolejnych zabudowań Gościęcin i koło starego kamiennego domy zakręcić trzeba i dochodzi się do wyrobiska zalanego wodą. W oddali słychać było syreny alarmowe i wybuch - to czynne kopalnie granitu.
Tu pierwsza drobna pułapka droga wydawałoby się wiedzie prosto ale nie! trzeba w lewo skręcić gdzie wcale ścieżki nie widać. chwilę przez bezdroża i pola -za to można zobaczyć bociany spokojnie po polach chodzące, a także lisy) - po ok 20 min dochodzimy do leśniczówki. Teraz szlak wiedzie drogą bitą w lesie, prowadzi nią też szlak rowerowy. po 40 min dochodzi się do altany. wokoło niej porządek był taki, że ze zdziwienia oczy otwierałam. No i dla potrzebujących autentyczny wychodek niedaleko w lesie stoi. Stąd niewiele ponad 1 godz i znajdziemy się na Gromniku. Po drodze mijamy krzyż pokutny i niewielkie skałki. Na Gromniku znajdują się ruiny poniemieckiego schroniska.
Z Gromnika zielonym szlakiem zupełnie bez ścieżki dochodzimy do ulicy i tu nastąpiły pewne trudności gdyż szlak miał skręcać w prawo w pola - a tu tabliczka zakaz wstępu! teren prywatny. I żadnej innej dróżki nie znalazłam, poszłam asfaltem. po 2h doszłam do celu czyli wsi Przeworno.
Szlakiem czerwonym można iść ze Strzelina do Ziębic, można zejść do Białego Kościoła i Henrykowa. Nad stanem szlaków czuwa Towarzystwo Wzgórz Strzelińskich.
Jak się uda to wstawię zdjęcia.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 lipca 2008, 18:51

Bardzo fajną wycieczkę miałaś. Czekamy na zdjęcia.
Awatar użytkownika
RafalS
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1002
Rejestracja: 01 listopada 2007, 23:53

Post autor: RafalS » 15 lipca 2008, 18:55

Jak sie człowiek zgubi to jest potem co wspominać. :) Pod warunkiem,ze się znajdzie.:) Pagórki tez mogą być ładne,wrzucaj fotki.
I want to fly so high
I want to reach the sky
I want to little pice of heaven
As soon as possible :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 lipca 2008, 19:25

Z Wrocławia to rzut beretem,zawsze to jakaś alternatywa do Ślęzy w okolicy
Awatar użytkownika
maga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 914
Rejestracja: 29 września 2007, 20:20

Post autor: maga » 18 lipca 2008, 11:20

Swięte słowa Marshal 1423.
z bliska nic nie wygląda tak, jakim się wydawało z daleka
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 lipca 2008, 12:04

Gratuluję udanej wycieczki. :>
webak79 pisze:Bardzo fajną wycieczkę miałaś. Czekamy na zdjęcia.
Dokładnie... ;)
ODPOWIEDZ