Pierwsze słowackie wędrowanie - 12.07.2008.

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

Pierwsze słowackie wędrowanie - 12.07.2008.

Post autor: Anonymous » 13 lipca 2008, 14:17

W sobotę razem z rodzinką (żona,córka,teściowie,siostra żony i jej córka) wybraliśmy się na Słowację do Doliny Łatanej i Rohackiej. To był mój pierwszy wypad w tatry słowackie. Po dojechaniu na miejsce startu (Chata Zverovka) wyruszyliśmy żółtym szlakiem w stronę Doliny Łatanej. Dzieci wędrują niestrudzone i to one nadają rytm. Czasami musimy je stopować ;) .
Po 3 godzinach jesteśmy już na przełęczy Zabrat i podziwiamy wspaniałe widoki :shock: . Niestety silny wiatr nie pozwala nam stać spokojnie w jednym miejscu. Musimy schronić się w kosodrzewinie i nabrać sił na powrót.
Po odpoczynku schodzimy w kierunku Doliny Rohackiej. W drodze mijamy kilku miłych turystów,którzy próbują się dowiedzieć czy jeszcze daleko do przełęczy. Pocieszamy,że jednak nie daleko i idziemy dalej. Po 3 godzinach jesteśmy z powrotem na parkingu i pakujemy się do domu.
Tu parę zdjęć:http://picasaweb.google.com/webak79/20080712Rohacze
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 lipca 2008, 14:44

webak79 pisze:W sobotę razem z rodzinką (żona,córka,teściowie,siostra żony i jej córka) wybraliśmy się na Słowację do Doliny Łatanej i Rohackiej.
Bardzo udany dzień, nie pamiętam już dawno tak pięknej soboty na wypad w góry.

webak79 pisze:Niestety silny wiatr nie pozwala nam stać spokojnie w jednym miejscu.
Wyobraź sobie ten sam wiatr na Orlej Perci, nad tymi przepaściami.


Bardzo ładne widoki i zdjęcia na pamiątkę. Nie trzeba wspinać się wysoko w górach, żeby podziwiać ich piękno, choć doznania są inne.
Gratuluję wyprawy.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 lipca 2008, 14:48

Waldek pisze:Wyobraź sobie ten sam wiatr na Orlej Perci, nad tymi przepaściami.
Na pewno to nic przyjemnego. Trzeba uważać.
Waldek pisze:Nie trzeba wspinać się wysoko w górach, żeby podziwiać ich piękno, choć doznania są inne.
Zgadzam się z Tobą :spoko: .
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 lipca 2008, 14:54

webak79: jeszcze jedno: o której skończyliście Wasze wędrowanie? Chodzi mi o burzę, bo chmury burzowe szły (tak na moje oko) od Waszej strony. Nie daliście się zaskoczyć?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 lipca 2008, 14:57

W samochodzie byliśmy koło 15 ale nie słyszeliśmy nic, a pogoda była cały czas ładna.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 lipca 2008, 15:05

webak79 pisze:W samochodzie byliśmy koło 15 ale nie słyszeliśmy nic, a pogoda była cały czas ładna.
To nic nie mogliście widzieć, bo my chmury burzowe znad Orlej Perci (od Słowacji) ujrzeliśmy (trudno mi stwierdzić precyzyjnie) około 17:00.
Wiedzieliśmy, że może padać w okolicach tej pory (ICM po raz kolejny nie zawiódł), ale nie bardzo gdzie (bo góry to taki obszar, gdzie nawet ICM w prognozowaniu pogody nie pomoże :lol: ).
Tyle, już daję Ci spokój :D .
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 lipca 2008, 15:14

My ujrzeliśmy chmury jak wracaliśmy już do domu koło Makowa Podhalańskiego, nadchodzące od Żywca ??? Możliwe, że front był "dobrze" rozbudowany.
Waldek pisze:Wiedzieliśmy, że może padać w okolicach tej pory (ICM po raz kolejny nie zawiódł), ale nie bardzo gdzie (bo góry to taki obszar, gdzie nawet ICM w prognozowaniu pogody nie pomoże :lol: ).
Ja też sprawdzałem pogodę na tej stronce i powiem Ci, że taka właśnie była (przynajmniej do tej godziny kiedy jeszcze tam byliśmy) jak stronka podawała.
Waldek pisze:Tyle, już daję Ci spokój :D
Waldek :spoko:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 lipca 2008, 19:33

Webak79, gratuluję udanej wycieczki! Świetne zdjęcia!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 lipca 2008, 20:47

Turystykon pisze:gratuluję udanej wycieczki! Świetne zdjęcia!
Dziękuję :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 lipca 2008, 16:26

Pogratulować wspaniałe widoki
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 lipca 2008, 18:56

Marshal1423 :spoko:
ODPOWIEDZ