Szydercze okno pogodowe w górach

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
laynn
Turysta
Turysta
Posty: 546
Rejestracja: 07 stycznia 2020, 9:52
Kontakt:

Szydercze okno pogodowe w górach

Post autor: laynn » 15 lutego 2023, 9:42

Na trzecią wycieczkę górską w tym roku jadę tym razem z kolegami, Markiem oraz Marcinem.
Po ponad miesiącu śledzenia prognoz, te przez ostatni są dla nas łaskawe - ma być w niedzielę okno pogodowe, więc czas w góry!
Obrazek

Markowi po jesiennej wycieczce na Babią Górę, tym razem chce pokazać jak wyglądają góry w zimie, zaś z Marcinem lata temu niejeden szlak przeszliśmy w górach i znów udaje się zgadać na kolejny, więc nie mogę się doczekać niedzieli.
Prognoza pogody pokazywała niewielkie opady śniegu w nocy, więc zastanawiałem się czy iść zielonym, czy też czarnym szlakiem. Czarny na pewno będzie przetarty...jednak ja wolę podchodzić na Rysiankę zielonym, więc to nim ruszamy, wpierw drogą ku ostatniemu przystankowi w Żabnicy.
Obrazek

Przystanek mijamy i zamiast zejść na szlak, idziemy zagadani dalej drogą. Na szczęście dość szybko odkrywam, że coś mi tu nie pasuje. Nie pasują mi domy a dokładnie to brakuje dwóch domów z drewnianymi rzeźbami. Wracamy się i po chwili mijamy te domostwa. Oto jeden z nich:
Obrazek

a więcej tu https://mniejszeiwiekszegory.blogspot.c ... orach.html
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Re: Szydercze okno pogodowe w górach

Post autor: jck » 15 lutego 2023, 9:59

Tośmy się rozminęli o godzinę niecałą. Przed 13 zjawiłem się ze znajomymi na Rysiance, idąc od strony Sopotni przez Romankę. Podobnie jak Wy, liczyliśmy na 'okno pogodowe'. Guzik!
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Awatar użytkownika
laynn
Turysta
Turysta
Posty: 546
Rejestracja: 07 stycznia 2020, 9:52
Kontakt:

Re: Szydercze okno pogodowe w górach

Post autor: laynn » 15 lutego 2023, 10:07

Pod Alaską minąłem się z Wiolcią o ok 20 minut ;)
Ciekawe czy się z nią spotkałeś, bo ona też przez Romankę wędrowała. Szkoda, że nie doszło do spotkań...
No pogoda spłatała niezłego figla :/
ODPOWIEDZ