Pustynia Błędowska 11.09.2021

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
olo23333
Turysta
Turysta
Posty: 391
Rejestracja: 05 listopada 2011, 11:58

Pustynia Błędowska 11.09.2021

Post autor: olo23333 » 24 grudnia 2021, 6:47

Kolejna zaległa relacja tym razem z wyżyn :) pustynnych

Z okazji corocznej imprezy pn Rajd Szlakiem Orlich Gniazd zdecydowaliśmy się na przejście pustyni Błędowskiej.
Startujemy w Kluczach i kierujemy się cały czas za znakami żółtymi do Błędowa.
Powiem Wam początek super, jest piasek, dzieciaki zdowolone ale z każdym kilometrem miałem dość, przy mojej wadze szło się fatalnie, zapadając się do kostek, po 5 km w głowie miałem tylko jedno - jebany piach kiedy to się skończy.
Trasa nie była długa - wg gps wyszło około 11 km ale dałą w dupę jak 30 km w górach...
Poniżej zdjęcia:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fotki - https://photos.app.goo.gl/mJz4bxdfDSuRrHZKA
Awatar użytkownika
laynn
Turysta
Turysta
Posty: 546
Rejestracja: 07 stycznia 2020, 9:52
Kontakt:

Re: Pustynia Błędowska 11.09.2021

Post autor: laynn » 27 grudnia 2021, 8:43

Ja tylko brzegiem lasu się tam przeszedłem i miałem dość, więc...niezła wycieczka ;)
Awatar użytkownika
olo23333
Turysta
Turysta
Posty: 391
Rejestracja: 05 listopada 2011, 11:58

Re: Pustynia Błędowska 11.09.2021

Post autor: olo23333 » 28 grudnia 2021, 6:38

laynn pisze:
27 grudnia 2021, 8:43
Ja tylko brzegiem lasu się tam przeszedłem i miałem dość, więc...niezła wycieczka ;)
Nawet idąc brzegiem lasu wszędzie piasek, potem kluczyliśmy jak szlak wchodził w las między drzewami, ale wszędzie piach. Dopiero jak wyszliśmy z terenu pustyni po około 8-9 km okazało się że jest bita droga - nasze dobrodziejstwo :)
Ale wg mnie aby zobaczyć pustynię właśnie najlepiej wejść na punkt widokowy i potem zejść na dół do samej pustyni gdzie jest miejsce biwakowe i wrócić...
Awatar użytkownika
laynn
Turysta
Turysta
Posty: 546
Rejestracja: 07 stycznia 2020, 9:52
Kontakt:

Re: Pustynia Błędowska 11.09.2021

Post autor: laynn » 28 grudnia 2021, 9:02

No a ja to bym jeszcze właśnie nad Przemszę chciał trafić.
I jeszcze od Chechła jest fajne miejsce widokowe:
Obrazek

Obrazek

a nieco dalej jest spora wiata i miejsce na posiedzenie:
Obrazek

Zaś od strony wschodniej, to za dzieciaka z ojcem wjeżdżaliśmy Syrenką na nią...grzyby się zbierało (od Dąbrowy jesienią, to ciężko rano wsiąść w autobus, tyle grzybiarzy jeździ na zachodnią część pustyni), tylko właśnie jeszcze nie przeszedłem jej...
ODPOWIEDZ