Beskid Sądecki - 28.08.2021

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
olo23333
Turysta
Turysta
Posty: 391
Rejestracja: 05 listopada 2011, 11:58

Beskid Sądecki - 28.08.2021

Post autor: olo23333 » 21 grudnia 2021, 12:18

Zaległa relacja w sumie z uwagi na pogodę jedynego dnia Beskidowania z Łazikiem...
Od samego początku prognozy były złe pod kątem weekendu - w planie mieliśmy dwie trasy - Radziejową w pierwszy dzień i Lackową w drugi... plan drugiego dnia zniwelowała pogoda - spędziliśmy go na biesiadowaniu w Piwnicznej...

Ale co do Beskidu Sądeckiego, ułożyłem dwie trasy no w sumie jedną z opcją jej wydłużenia - wyszła ta pierwsz ponieważ po pięknym początku dnia po południu pogoda się delikatnie mówiąc załamała z przejaśnieniami na Obidzy....
Ale od początku.
Startujemy z Piwnicznej za żółtym szlakiem cały czas do góry - słońce nas praży i mimo tego idzie się wyśmienicie:)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wypacając hektolitry potu wspinamy się cały czas ku górom. Jest nas około 40 osób i grupa jak to bywa się rozłazi ale na razie pogoda wyśmienita, humory dopisują, jeszcze mamy zimne piwo i inne napoje energetyczne ...

Obrazek

Na Szerszeniówce na nieco ponad 700 mnpm pierwszy postój, potem jak była stosowność co chwilkę...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pogoda zaczyna nam się zmieniać nadciągają chmury i wiemy już że susi nie wrócimy ale co tam mkniemy dalej - panoramy w dalszym ciągu są boskie...
Obrazek

Na Wielkim Rogaczu zaczyna delikatnie mżyć ale jeszcze jest ok... w sumie w takiej temperaturze jak w tamtym momencie z delikatną rosą na głowie idzie się wyśmienicie. Po mału jeszcze wyłaniają się Tatry..
Obrazek

Obrazek

I Pieniny...
Obrazek

Finish na Radziejowej, delikatnie, jeszcze delikatnie pada ale jest super. Ludzi jak w wakacyjny weekend dużo, niestety żadne ognicho nie płonie, więc posiedzieliśmy 30 minut zrobili troszkę zdjęć i spadamy...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Parę motywów przykłóło moją uwagę - m.in. łąki i Pieniny:
Obrazek

Obrazek
Schodzimy do Obidzy - po drodze jeszcze Tatry lepiej się pokazały a następnie zejście w deszu, prawie do końca... potem mały spektakl mgieł :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zrobiliśmy tego dnia około 19 km, w dobrych warunkach, z Obidzy jeszcze musieliśmy zejść na parking na dół do autobusu.
Ten dzień był bardzo udany :)

Foty - https://photos.app.goo.gl/ztt6Zh7D1pndr2b88
Awatar użytkownika
laynn
Turysta
Turysta
Posty: 547
Rejestracja: 07 stycznia 2020, 9:52
Kontakt:

Re: Beskid Sądecki - 28.08.2021

Post autor: laynn » 27 grudnia 2021, 8:42

Sądecki, to mój nie wypał tegoroczny. Miałem jechać we wrześniu, po czym wieczorem kolega musiał zrezygnować, a że pogoda była kiepska, ja przemęczony, to zrezygnowałem. Niemniej, przy planowaniu, zawsze się się zastanawiam, gdzie ruszyć, więc fajnie jest zobaczyć, jedną z wielu wersji planowanych tras; ps, tak myślę, to bardzo mało jest relacji, z tego pasma...
Awatar użytkownika
olo23333
Turysta
Turysta
Posty: 391
Rejestracja: 05 listopada 2011, 11:58

Re: Beskid Sądecki - 28.08.2021

Post autor: olo23333 » 28 grudnia 2021, 6:42

laynn pisze:
27 grudnia 2021, 8:42
Sądecki, to mój nie wypał tegoroczny. Miałem jechać we wrześniu, po czym wieczorem kolega musiał zrezygnować, a że pogoda była kiepska, ja przemęczony, to zrezygnowałem. Niemniej, przy planowaniu, zawsze się się zastanawiam, gdzie ruszyć, więc fajnie jest zobaczyć, jedną z wielu wersji planowanych tras; ps, tak myślę, to bardzo mało jest relacji, z tego pasma...
Też uważam że z sądeckiego mało relacji jest a jest on bardzo fajny - jeszcze taki troszkę dziki i niezadeptany. Widoki przy dobrej pogodzie są zacne... tylko kwestia planowania tras jak nie idzie się z plecakiem i nie śpi po drodze to pętelki w organizacji mogą być troszkę trudne ale przynajniej parę w dystansie około 20-25 km da radę zrobić...
Awatar użytkownika
laynn
Turysta
Turysta
Posty: 547
Rejestracja: 07 stycznia 2020, 9:52
Kontakt:

Re: Beskid Sądecki - 28.08.2021

Post autor: laynn » 28 grudnia 2021, 8:58

Akurat szlaków na pętle kilka jest. Pod rodzinę, kiedyś też planowałem, to można by tam zrobić trzy dniową trasę, ze spaniem w schroniskach. No ale póki co moje dziewczyny nie chcą słyszeć o schroniskach ;)
ODPOWIEDZ