Liswarta, Warta,28-29.08.2021

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1945
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Liswarta, Warta,28-29.08.2021

Post autor: zbig9 » 01 września 2021, 22:24

W życiu każdego człowieka są chwile szczególnej wagi, chwile przełomowe. Rozpoczynamy nowy etap w życiu, etap, który zmienia wszystko, wytrąca nas z rutyny codzienności i powoduje, że świat dookoła nabiera nowych barw, zapachów i smaków. Już wiecie o czym będzie ta relacja?...... nie zgadliście. Mówię o przejściu w stan spoczynku zasłużonego dla polskiej oświaty pedagoga i wychowawcy młodzieży Jolanty R. Profesor Jolanta R. przez blisko trzydzieści lat z pełnym poświęceniem pracowała w szkolnictwie zawodowym stając się duchowym przewodnikiem dla kolejnych roczników wstępujących w mury jej placówki edukacyjnej. Jolanta kochała swój zawód i młodzież a słowa, które najlepiej charakteryzują jej postawę to Powołanie i Służba. Stan spoczynku to piękne, lecz nieco górnolotne a nawet staroświeckie określenie, używane dziś jedynie w odniesieniu do emerytury wojskowych czy urzędników państwowych, wydaje się nie do końca adekwatne do tego, jak Jolanta R. rozpoczęła swoją emeryturę. Jolanta R. po latach ciężkiej i owocnej pracy zakupiła kajak by już tydzień później przejechać pół Polski by wziąć udział w weekendowym spływie na Liswarcie.

Spływ rozpoczęliśmy w Zawadach. Pole namiotowe Krecik to miejsce, gdzie ostatnio zakończyliśmy jednodniowy spływ. Prognozy zapowiadały opady w niedzielę, dziwiłem się, że Jola jest tak zdeterminowana i nie rezygnuje z wyjazdu. Spływ miał być lekki i przyjemny, rozstawione samochody, płyniemy na lekko. Rozstawienie samochodów oczywiście zawsze trochę trwa, ale przyjemność z pływania jest dużo większa. Liswarta to rzeka wyjątkowej urody, woda czysta, lecz niestety zimna, czasami jakieś bystrze. Potem Warta też pięknie, ale szeroko i chyba jakoś nudniej. Poziom wód wyjątkowo wysoki. Nocleg niedaleko za mostem w Wąsoszu, koniec za mostem w Bobrownikach. Kilka słów należy chyba poświęcić ognisku, gdzie celebrowaliśmy początek nowego etapu życia naszej Koleżanki.... no bez szaleństw - zwykła kaszanką, w końcu na garnuszku ZUS-u nie można szaleć. Ale było pięknie, nie zabrakło nalewek, muzyki i tańców.

Na koniec kilka słów o nowym nabytku Joli, mieliśmy okazję spróbować. Nieco chybotliwy, niezbyt pojemny, ale tnie jak przecinak i trzyma kierunek. Przyjemność z pływanie niewątpliwa. Reszta na zdjęciach...

https://photos.app.goo.gl/z1mxDWugx4j5GaVA6
Ostatnio zmieniony 04 września 2021, 14:51 przez zbig9, łącznie zmieniany 2 razy.
instagram: @zbigniewzbig984
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Re: Liswarta, Warta,28-29.08.2021

Post autor: Dżola Ry » 01 września 2021, 23:24

zbig9 pisze:
01 września 2021, 22:24
W życiu każdego człowieka są chwile szczególnej wagi (...) używane dziś jedynie w odniesieniu do emerytury wojskowych czy urzędników państwowych,
Tak wzniośle to ująłeś, że aż musiałam wstać, jak czytałam :) :zoboc: :D
zbig9 pisze:
01 września 2021, 22:24
Powołanie i Służba
:ha: :lol:
zbig9 pisze:
01 września 2021, 22:24
Nieco chybotliwy, niezbyt pojemny, ale tnie jak przecinak i trzyma kierunek.
Dokładnie tak, choć z tą chybotliwością jednak trochę przesadziłeś :)
zbig9 pisze:
01 września 2021, 22:24
Przyjemność z pływanie niewątpliwa.
Szczególnie w Waszym wspaniałym towarzystwie :) Polecam się na przyszłość :)

Moje zdjęcia jeszcze nie teraz :/
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Liswarta, Warta,28-29.08.2021

Post autor: PiotrekP » 02 września 2021, 9:10

Jolu witam w gronie emerytów :), to nasze grono się powiększa. Jak by nie pisać to zawód jaki wykonywałaś wymaga poświeceń. Nauczanie naszej młodzieży jest trudne i pochłania wiele czasu, ale co teraz tylko odpoczywać i korzystać z tego co wypracowałaś. Powodzenia Jolu na nowej drodze. :)
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Liswarta, Warta,28-29.08.2021

Post autor: ceper » 02 września 2021, 10:23

Hans Kloss udostępnił ładne zdjęcia z wypadu kajakowo-pedagogicznego wraz z górnolotnym opisem ginącego zawodu nauczyciela.
Mam w tej kwestii zdanie odrębne, wszak niewiele było mi dane pozyskać wiedzy, której źródłem byłaby publiczna oświata. :kukacz:

Widzę kajaki w groszkowych barwach, więc czas zmienić na nie rower, wszak wiekowo coraz bliżej mi do stanu spoczynku. ;)
Żartuję. ZUS hipotetycznie wyliczył mi nędzne 2k emerytury, gdy dożyję sędziwego wieku. Złodzieje. Matematyka mówi o 6k.
Pewnie mundurówka, górnicy i oświata pożerają 2/3 mych składek emerytalnych. Niech im służą, bo co to za życie za 6k/m-c... :cry:
Planuję pracować aż do śmierci, praca taka dobra, lubię ją... :tan:

Rzadko piję piwo (najczęściej 0%, w sobotę promocja w biedrze), ale nigdy nie piłem z gwinta. Książęce, więc chyba wypada. :roll:
Tyle rzeczy ominęło mnie w życiu, że chyba czasu zabraknie na nadrobienie zaległości. Zazdroszczę Wam takich wypadów. :zly:
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1945
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Re: Liswarta, Warta,28-29.08.2021

Post autor: zbig9 » 03 września 2021, 0:17

ceper pisze:
02 września 2021, 10:23
z górnolotnym opisem ginącego zawodu nauczyciela.
Mam w tej kwestii zdanie odrębne, wszak niewiele było mi dane pozyskać wiedzy, której źródłem byłaby publiczna oświata. :kukacz:

Gwoli ścisłości muszę wyjaśnić, że nie przedstawiałem górnolotnego opisu zawodu nauczyciela ani nie wypowiadałem się na temat jakości polskiej oświaty (każdy ma prawo mieć na jej temat własne zdanie) lecz jedynie wystawiłem laurkę Joli i tylko Joli, która kochała swoją pracę i dlatego praca ta dawała jej satysfakcję. Dlatego dzisiaj jest szczęśliwa i nie rozczula się nad wysokością czy raczej należałoby powiedzieć niskością swojej emerytury.
instagram: @zbigniewzbig984
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Liswarta, Warta,28-29.08.2021

Post autor: ceper » 03 września 2021, 7:13

Mam za sobą epizod urzędnika, który najlepiej oddają dwa słowa: stres i jałmużna. Zaznaczyłem we wpisie, że żartuję, zatem nie było moim celem pomniejszanie zasług lub krytyka innych osób, lecz ich ogólny obraz w krzywym zwierciadle, chociaż braci górniczej bym nieco dołożył. Nie o pensję czy emeryturę górniczą tu chodzi, bo przecież niektórzy całodzienny urobek biorą za pazuchę i wynoszą do swej piwnicy. Znam jednego hajera-marudera wiecznie nieszczęśliwego, który nie uśmiechnie się nawet na fotce, jakby coś zgubił i nic nie znazł. To zmarnowane życie będąc rozmontowanym już w młodym wieku.

Znam Jolę wirtualnie, która pomimo przeciwności losu jest optymistką i wprowadza ciepły nastrój. Miałem nadzieję spotkać ją przy lodospadach lub na jesiennym spotkaniu w Lasówce i pogawędzić.

Proszę traktować me wpisy z przymrużeniem oka, bo cytując klasyka: nie zawsze białe jest czarnym, zaś czarne białym.
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1945
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Re: Liswarta, Warta,28-29.08.2021

Post autor: zbig9 » 04 września 2021, 14:13

Coś mi się kliknęło i nie potrafiłem tego usunąć, więc usunąłem treść.
Ostatnio zmieniony 04 września 2021, 14:52 przez zbig9, łącznie zmieniany 2 razy.
instagram: @zbigniewzbig984
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1945
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Re: Liswarta, Warta,28-29.08.2021

Post autor: zbig9 » 04 września 2021, 21:27

Dżola Ry pisze:
04 września 2021, 14:15
Moje zdjęcia:
https://photos.app.goo.gl/36DA4NyyQVoWro927

Jeszcze wyraźniej widzę, że Liswarta to wyjątkowo piękna rzeczka. Będę tam często wracał. Pewnie jeszcze jesienią.
instagram: @zbigniewzbig984
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Liswarta, Warta,28-29.08.2021

Post autor: ceper » 04 września 2021, 22:24

Foty Joli ładniejsze. ;)
Dziś jestem zawiedziony Doliną Rospudy z pozycji roweru. Nie ma co porównywać do Widawki, Liswarty czy Warty. Przereklamowana. Nic moc. Ekoterrorystom (ponoć wyłudzili 40 mln zł) dałbym wybór: kaftan lub kastracja.
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1945
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Re: Liswarta, Warta,28-29.08.2021

Post autor: zbig9 » 05 września 2021, 11:43

ceper pisze:
04 września 2021, 22:24
Foty Joli ładniejsze. ;)
Dziś jestem zawiedziony Doliną Rospudy z pozycji roweru. Nie ma co porównywać do Widawki, Liswarty czy Warty. Przereklamowana. Nic moc. Ekoterrorystom (ponoć wyłudzili 40 mln zł) dałbym wybór: kaftan lub kastracja.

Bagna i naturalne ekosystemy nie muszą się nikomu podobać i nie dlatego należy je bronić, że są piękne. Dziwne, że jeszcze trzeba to komuś tłumaczyć.
instagram: @zbigniewzbig984
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Liswarta, Warta,28-29.08.2021

Post autor: ceper » 05 września 2021, 15:39

Mi trza, bo to już nie te lata, gdy chłonąłem wiedzę w mig. A nawet powtórzyć, zwłaszcza proste sprawy. Gdy rząd mówi, że tarczami rozdaje przedsiębiorcom pieniądze, to odruchowo w trosce o swych pogan mocniej ściskam sakiewkę i w alkowie na twardym materacu leżę krzyżem (jak na wstępie "Sondy" - kiedyś ulubiony program). ;)
Mi wydaje się przesadzona kwota 40 mln zł za życie kilku żuczków czy chrząszczy, których w pobliżu są tysiące (lub miliony). Policz w perspektywie wielu lat, ile to dodatkowych spalin i ich koszt (także paliwa), nie mówiąc o codziennym życiu mieszkańców Augustowa. Pewnie wierzysz też w globalne ocieplenie i Covid-19 - masz prawo. :hmmm:
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1945
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Re: Liswarta, Warta,28-29.08.2021

Post autor: zbig9 » 05 września 2021, 21:30

ceper pisze:
05 września 2021, 15:39
Mi trza, bo to już nie te lata, gdy chłonąłem wiedzę w mig. A nawet powtórzyć, zwłaszcza proste sprawy. Gdy rząd mówi, że tarczami rozdaje przedsiębiorcom pieniądze, to odruchowo w trosce o swych pogan mocniej ściskam sakiewkę i w alkowie na twardym materacu leżę krzyżem (jak na wstępie "Sondy" - kiedyś ulubiony program). ;)
Mi wydaje się przesadzona kwota 40 mln zł za życie kilku żuczków czy chrząszczy, których w pobliżu są tysiące (lub miliony). Policz w perspektywie wielu lat, ile to dodatkowych spalin i ich koszt (także paliwa), nie mówiąc o codziennym życiu mieszkańców Augustowa. Pewnie wierzysz też w globalne ocieplenie i Covid-19 - masz prawo. :hmmm:

Pewnie przyklaśniesz też wycięciu puszczy Białowieskiej i innych. Przecież tyle jest rośnie drzew dookoła. :lol: To chore myślenie. Od stu lat osuszamy bagna, prostujemy rzeki i mamy w efekcie powodzie na przemian z suszami. Ptaków, dla których były to naturalne siedliska coraz mniej. Wycina się stare drzewostany i sadzi uprawy leśne. Są ludzie którzy uważają, że warto bronić każdego bagna, każdego kawałka lasu. Zwłaszcza, jak jest to kawałek ziemi jeszcze niezniszczony ręką człowieka. Ja ich szanuję. Rozsądną trasa dla obwodnicy można było znaleźć dużo wcześniej, Nie wiem o co chodzi z tymi 40 milionami, ale w kwestii pieniędzy to ten wiadukt przez Dolinę Rospudy pewnie by 5 razy więcej kosztował niż sobie fachowcy z Pisu wyobrażali. Nie jestem wierzący, w boga ani w diabła. W fakty wierzyć nie muszę, wystarczy je znać.
instagram: @zbigniewzbig984
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Liswarta, Warta,28-29.08.2021

Post autor: ceper » 06 września 2021, 22:24

Jest zasadnicza różnica pomiędzy naruszaniem bezludnych terenów dziewiczych (np. Puszcza Białowieska) i zaludnionymi terenami Augustowa (budowa obwodnicy). Paryż też powstał na bagnach, więc osuszanie terenów ma miejsce od tysiącleci. Poruszyłem problem ekoterrorystów (ponoć dostali łapówkę 40 mln zł za "Rospudę" wg rozmowy z mieszkańcem tych terenów), z którym mamy miejsce także lokalnie. Wiesz, ile kosztuje ścięcie jednego drzewa na własnym gruncie bez pozwolenia? Kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy złotych w zależności od obwodu pnia. Nikt rozsądny nie wytnie pięknego drzewa na działce, bo dodają one uroku. Podobnie z globalnym ociepleniem i podatkiem od powietrza /za emisję CO2/. Działalność ludzka odpowiada tylko za 5% emisji gazów cieplarnianych, więc jest znikoma. Więc o co chodzi? By doić kasę. Sprzeniewierzać, defraudować...
Urzędnik, polityk, działacz związkowy, górnik czy ekoterrorysta - znam dla nich bezpieczne miejsce.
Indoktrynacja ma się nieźle - społeczeństwo za dużo ogląda telewizji misyjnej, którą wspieram abonamentem /nie chcem, ale muszem/.
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1945
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Re: Liswarta, Warta,28-29.08.2021

Post autor: zbig9 » 06 września 2021, 23:18

ceper pisze:
06 września 2021, 22:24
Jest zasadnicza różnica pomiędzy naruszaniem bezludnych terenów dziewiczych (np. Puszcza Białowieska) i zaludnionymi terenami Augustowa (budowa obwodnicy). Paryż też powstał na bagnach, więc osuszanie terenów ma miejsce od tysiącleci. Poruszyłem problem ekoterrorystów (ponoć dostali łapówkę 40 mln zł za "Rospudę" wg rozmowy z mieszkańcem tych terenów), z którym mamy miejsce także lokalnie. Wiesz, ile kosztuje ścięcie jednego drzewa na własnym gruncie bez pozwolenia? Kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy złotych w zależności od obwodu pnia. Nikt rozsądny nie wytnie pięknego drzewa na działce, bo dodają one uroku. Podobnie z globalnym ociepleniem i podatkiem od powietrza /za emisję CO2/. Działalność ludzka odpowiada tylko za 5% emisji gazów cieplarnianych, więc jest znikoma. Więc o co chodzi? By doić kasę. Sprzeniewierzać, defraudować...
Urzędnik, polityk, działacz związkowy, górnik czy ekoterrorysta - znam dla nich bezpieczne miejsce.
Indoktrynacja ma się nieźle - społeczeństwo za dużo ogląda telewizji misyjnej, którą wspieram abonamentem /nie chcem, ale muszem/.

I zaludnionymi terenami Augustowa? Popatrzyłeś na mapę? Obwodnica Augustowa jak sama nazwa wskazuje nie miała prowadzić przez Augustów tylko na północ przez Dolinę Rospudy, przez bagna i tereny jak najbardziej dziewicze. Paryż powstał na bagnach, zawsze osuszano, więc..... osuszajmy dalej. Przy takiej demagogii dalsza dyskusja nie ma sensu, osuszajmy, po co nam przyroda, bagna rozlewiska, ptaki...
Co do globalnego ocieplenia to widzę, że masz wyrobione "poglądy" więc dyskusja sensu nie ma. Ale na koniec muszę dwie rzeczy:

O czterdziestu milionach, że podobno... tak rozmawiają przekupki. Przypuszczam z resztą, że tą plotkę być może wyprodukowano specjalnie by oczernić ludzi, którzy przeszkadzają władzy niszczyć przyrodę.

Co do tych pięciu procent to ja jednak mam zaufanie od nauki a telewizji prawie nie oglądam. A głos nauki, w takim popularyzatorskim wydaniu tutaj, obalają mity, z których jeden przytaczasz: https://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/ ... czenia-31/
instagram: @zbigniewzbig984
Zablokowany