Góry Opawskie - Góra Parkowa - 30.06.2021

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
olo23333
Turysta
Turysta
Posty: 391
Rejestracja: 05 listopada 2011, 11:58

Góry Opawskie - Góra Parkowa - 30.06.2021

Post autor: olo23333 » 02 lipca 2021, 12:10

Witam wszystkich,
Po relacji Dawida z przejścia naszych opolskich pagórów wzdłuż i wszerz moja relacyjka będzie mega skromniutka...
30 czerwca to dla mnie dzień podjęcia jednego z najważniejszych wyborów w moim życiu. Tego dnia 2007 roku koleżanka małżonka powiedziała TAK w kościele w Biadaczu :) Tak... 14 rocznica :) Ale cóż wolnego na rocznicę nie dają więc o 15.30 wyjeżdżamy ze stolicy opolskiej koksu i mkniemy do Głuchołaz. Zabieramy przyjaciela z córką, jego kobieta do nas dojedzie bo będzie z pracy w Opolu jechać.
Zatrzymujemy się w zdroju, bazujemy na chwilkę w knajpce chyba jednej z najbardziej znanch w tym regionie i pijemy jakąś kawkę, pifo, są też lody...
Obrazek

Po zebraniu całej załogi zdobywamy się na atak szczytowy :) No po drodze przechodząc oczywiście przez park zdrojowy :) Idziemy nieoznakowanymi ścieżkami do połączeniu z żółtym który daje namiastkę gór i zdobywamy Górę Parkową.
Obrazek

Obrazek

Oczywiście schodzimy do Kapliczki i na skałki gdzie mój diabełek chce parę fotek...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niestety jak to już od lat jest schron i wieża są dalej zamknięte - ponoć planowano otworzenie w sierpniu 2020 ale pewnie pandemia i inne kwestie pokrzyżowały plany.
Obrazek

Będzie z pewnością świetne miejsce w przyszłości na wypad na kawę i coś do tego ale teraz wkurza mnie że jest cały teren zamknięty i ogrodzony... zobaczymy jak będzie po otwarciu.

Z góry schodzimy za czerwonymi znakami z powrotem do Zdroju.
Obrazek

Obrazek

W parku odwiedzamy muszlę i dziewczyny moczą nogi w miejscu na krioterapię.
Obrazek
W planie miałem jeszcze pstrąga w Pokrzywnej w Łowisku na wyspie, myślałem że z 3 4 sztuki złapie na grilla do domu ale przed 20 wszystko było już pozamykane :(
Dlatego w drodze powrotnej stajemy na spóźnioną obiadokolację u Pirata zaraz za Prudnikiem przy drodze na Głogówek.
Obrazek

Obrazek

Jedzonko jak zawsze super, ceny sympatyczne, miła obsługa.
W domku jesteśmy koło 22 i tam dalsze świętowanie ale to już nie na relację foto :)

Polecam wszystkim ten kierunek górskich spacerów i wypraw jak w przypadku Opawaskiego - terany na prawdę mimo swoich niewielkich rozmiarów są godne uwagi.

Fotki - https://photos.app.goo.gl/LYoYQtCbJR7Ask5PA

Pozdrawiam,
Ostatnio zmieniony 03 lipca 2021, 8:09 przez olo23333, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Re: Góry Opawskie - Góra Parkowa - 30.06.2021

Post autor: Han-Ka » 02 lipca 2021, 12:47

olo23333 pisze:
02 lipca 2021, 12:10
moja relacyjka będzie mega skromniutka...
Może nie byłaby taka skromniutka, gdybyśmy mogli zobaczyć fotki :( .
Czy możesz coś poprawić, żeby były widoczne :?:
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
Awatar użytkownika
olo23333
Turysta
Turysta
Posty: 391
Rejestracja: 05 listopada 2011, 11:58

Re: Góry Opawskie - Góra Parkowa - 30.06.2021

Post autor: olo23333 » 02 lipca 2021, 13:25

Han-Ka pisze:
02 lipca 2021, 12:47
olo23333 pisze:
02 lipca 2021, 12:10
moja relacyjka będzie mega skromniutka...
Może nie byłaby taka skromniutka, gdybyśmy mogli zobaczyć fotki :( .
Czy możesz coś poprawić, żeby były widoczne :?:
Zobaczcie teraz - tutaj link do googla - https://photos.app.goo.gl/LYoYQtCbJR7Ask5PA'
Awatar użytkownika
laynn
Turysta
Turysta
Posty: 542
Rejestracja: 07 stycznia 2020, 9:52
Kontakt:

Re: Góry Opawskie - Góra Parkowa - 30.06.2021

Post autor: laynn » 06 lipca 2021, 8:44

Mam w końcu wolne, to sobie myślę, rozwiążę tą łamigłówkę (połączyć zdjęcia z galerii z relacją), ale na szczęście się zdjęcia pojawiły.
Jak będę kiedyś w okolicy, to zapewne się skuszę na taki spacer, zimą nawet byłem w Prudniku, tylko wtedy coś się forum zepsuło i Robert, z którym byłem umówiony, nie dostał wiadomości, więc wizytę w Opawskich zakończyłem na zdobyciu BK i taką małą ósemką po Opawskich.
ODPOWIEDZ