Jesienny Beskid Sądecki - 25.10.2020

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Jesienny Beskid Sądecki - 25.10.2020

Post autor: adamek » 21 listopada 2020, 20:12

Startujemy z Żegiestowa. Zatrzymaliśmy się na dużym parkingiem pod kościołem. Wykorzystując że właśnie zakończyła się msza, zwiedzamy wnętrze tej stuletniej świątyni. Wybudowanej jako cerkiew grekokatolicka.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wychodzimy ostro w górę polną drogą ponad wieś. Naokoło otaczają nas piękne jesienne widoki. Kolorowe drzewa i mgły na sąsiednich wzgórzach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po ok 2 km dochodzimy do niebieskiego szlaku. Dotychczas szliśmy bezszlakowo.
Teraz droga wiedzie łąkami, by po pewnym czasie znów otacza nas las.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cały czas w górę aż na szczyt, na Pustą Wielką [1061].

Obrazek

Obrazek

Było już późno, ale decydujemy się na na dalszy marsz. Schodzimy przez ogarnięty mgłą las w dół.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przez łąki częściowo wzdłuż wyciągów narciarskich ze stacji narciarskiej Wierchomla doszliśmy do Bacówki nad Wierchomlą.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wracamy przy czołówkach z powrotem w kierunku Pustej. Omijamy sam szczyt i dalej czarnym szlakiem zeszliśmy do Żegiestowa.

Obrazek

Obrazek
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Jesienny Beskid Sądecki - 25.10.2020

Post autor: PiotrekP » 22 listopada 2020, 9:56

Dzień krótki to wycieczka musi być skrócona, ale zawsze to wycieczka w góry. Jak dla nas to zupełnie nieznany teren. Mgły dodają takiej tajemniczości.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
laynn
Turysta
Turysta
Posty: 546
Rejestracja: 07 stycznia 2020, 9:52
Kontakt:

Re: Jesienny Beskid Sądecki - 25.10.2020

Post autor: laynn » 22 listopada 2020, 19:16

Sądecki to dla mnie osobiście taka plama biała w wycieczkach. Dawno temu byłem od Rytra kawałek. Właśnie w październiku go planowałem odwiedzić, niestety posiedzenie w domu zniweczyło plany, więc tym milej przeczytałem tą relację i zdjęcia obejrzałem :)
ODPOWIEDZ