Wędrówki cepra

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Wędrówki cepra

Post autor: ceper » 06 lipca 2020, 19:14

2020.07.04 Beskid Mały: Międzybrodzie B.-Czupel-Magurka- Hrobacza-Kozy
Trasa: https://mapy.cz/s/jejapeleta - galeria zdjęć

Słyszeliście o Szlaku Harnasia Rogacza w Beskidzie Małym? Przechodziłem jego fragmenty wielokrotnie nie wiedząc o tym.
By się nie zgubić, szukałem pomocy u miejscowego przewodnika, kiedyś andrychowianin, obecnie bielszczanin. Nie miał czasu. :(

Trasa bez niespodzianek - zawiodłem się jedynie na obiekcie na Hrobaczej Łące - ani to schronisko, ani nie wiadomo co.
Miałem ochotę na żurek, ale tuż przed zamówieniem tej potrawy zobaczyłem ją w całej okazałości serwowanej innemu turyście. :|
Postanowiłem zakosztować kiełbaski smażonej z dodatkami - tu się nic nie sp... Myliłem się i żałowałem tego żurku. Ogólnie nie polecam.
Jeden z turystów zbędnie awanturował się z gospodarzem obiektu. Chyba o brak koszy na śmieci, sanitariatów, a może o gust kulinarny.
Obiekt chyba prowadzi własny recycling, wszak zużyte tacki i "jednorazowe sztućce" należy zwrócić do okienka/kasy/. Bez komentarza.

Zawiodłem się też w schronisku na Magurce - porcja sernika chyba dla liliputa, na jeden kęs za dużo, na dwa nie miałbym problemu.
Najlepiej unikać na swej drodze podobnego typu obiektów świadczących minimalny standard turystyczny.
Kilka zdjęć:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Wędrówki cepra

Post autor: ceper » 06 lipca 2020, 19:42

2020.07.05 Beskid Śląski: )( Salmopolska - Telesforówka - Stary Groń - Chata Grabowa - )( Salmopolska
Trasa: https://mapy.cz/s/dahujomogu - galeria zdjęć

W planach było wspólne przejście z forumowiczami GS ku pamięci tych, co odeszli.
Chociaż byłem spóźniony, to jednak zbyt wcześnie ruszyłem na szlak. Solo przeszedłem pętlę w niespełna 5h.
Na Telesforówce remont/rozbudowa/ - nie skorzystałem z dobrodziejstw obiektu, bo zawiodłem się tu 3 lata temu.
Brak było "turystycznych wejść", nawet kolorowego garbusa chyba oddano na szrot (przynajmniej nie zauważyłem go).
Kilka zdjęć:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2379
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Re: Wędrówki cepra

Post autor: włodarz » 06 lipca 2020, 23:06

Brałeś lekcje u Roberta? Całkiem ładne zdjęcia robisz.
Awatar użytkownika
ceper
Turysta
Turysta
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwietnia 2020, 17:33

Re: Wędrówki cepra

Post autor: ceper » 06 lipca 2020, 23:27

Potwierdzam, że Robert J wielokrotnie udzielał mi rad w zakresie fotografii nocnej, ale marny ze mnie uczeń - wierny smartfonom (xw1, budzik, zegarek, mapy, komunikacja ze światem) = nie stać mnie na lustro. Chciałem niedawno skorzystać z edukacji foto, ale był strasznie zajęty.
Enjoy your life - never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
ODPOWIEDZ