GSB

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Wiesław
Turysta
Turysta

Re: GSB

Post autor: Wiesław » 17 sierpnia 2019, 9:47

Przyjemnie się to czyta. Mam wrażenie jakbym tam sam szedł :)
Teraz ostatni etap przez moje tereny. Mam nadzieję że Panutadziowi dopisze pogoda w Beskidzie Żywieckim i Śląskim.
Trzymam kciuki . Teraz z Pilska na Rysianke i do Węgierskiej Górki już cały czas na dół. Potem trzeba się wdrapać na Baranią i prawie już finisz ;)
Awatar użytkownika
pantadziu
Członek Klubu
Członek Klubu
Kontakt:

Post autor: pantadziu » 24 sierpnia 2019, 22:44

No to się udało. Zaliczyłem. Ale z uwagi na nawał domowych i WiekowoBasztowych zobowiązań relacja chyba dopiero po 14 września (wtedy jest uroczyście obchodzona 33n rocznica powstania Wiekowych Baszt). Sorry, ale taki mamy klimat...
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu

Post autor: Han-Ka » 25 sierpnia 2019, 9:51

Brawa za wytrwałość :brawo: .
Na relację muszę cierpliwie poczekać, skoro zawinił klimat. Byle nie trwało to tyle, co epoka lodowcowa ;) .
https://get.google.com/albumarchive/101 ... source=pwa

"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
Awatar użytkownika
pantadziu
Członek Klubu
Członek Klubu
Kontakt:

Post autor: pantadziu » 17 września 2019, 7:28

Wreszcie się ogarnąłem, i po ...33 urodzinach Wiekowych Baszt. Impreza była w sobotę i było bardzo przyjemnie. Ale wracam do ostatniego etapu GSB. Rankiem o 5 ruszam w kierunku Korbielowa z przesiadkami w Opolu, Katowicach i Żywcu. Co ciekawe pociąg IC jadący z Opola do Bielska przyjeżdża na miejsce docelowe później niż ciuchcia Kolei Śląskich z Katowic (okazało się, że stoi w Katowicach i czeka na jakieś doczepki). Przyjeżdżam do Żywca, idę na autobusowy dworzec, bus do Korbielowa już stoi, no to się ładuję. Po około pół godzinie jestem w Korbielowie. Teraz czeka mnie 4 km asfaltingu na przełęcz. Próbuję łapać stopa, ale coś marnie mi idzie. Wszyscy pokazują, że jadą tu. Trafia się jednak jakiś Słowak i podwozi mnie na "sedlo". Stąd już spokojnym, miarowym statecznym krokiem emeryta podążam za czerwonymi znaczkami w kierunku Hali Miziowej. Szlak wiedzie lasem, jest dość zarośnięty i z początku tak: w górę z 10 metrów i 20 prosto, i tak na zmianę. Dopiero po wejściu w las zarośla znikają i huśtawka też. Jest raczej pod górę. Dochodzę wreszcie na Halę, spoglądam wstecz i znowu widzę Babią
Obrazek
Podchodzę do Schroniska. Jem małe co nieco, uzupełniam zasoby chmielu i po jakiejś półgodzinie ruszam w kierunku Rysianki.
Obrazek
Obrazek
Ciągle lasem, widoków więc mało. Błota za bardzo nie widać. Wreszcie dochodzę do Hali Rysianka i czarnego szlaku z Zlatnej przy którym są kapliczki, bo to szlak papieski.
Obrazek.
Podchodzę do schroniska. jakieś jedzonko. Piwko, prysznic, i ... kimonko.
Obrazek
cdn.
Awatar użytkownika
Tidżej
Administrator
Administrator

Post autor: Tidżej » 17 września 2019, 8:07

Człowiek "Orkiestra". :)
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Awatar użytkownika
Dziadek;)