VIII Rajd na Orientację "Poznajemy Okolice Sękowa" 28.04.2018

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Lech
Turysta
Turysta
Posty: 420
Rejestracja: 23 września 2007, 10:13
Kontakt:

VIII Rajd na Orientację "Poznajemy Okolice Sękowa" 28.04.2018

Post autor: Lech » 30 kwietnia 2018, 19:27

Rajd na Orientację odbył się 28 kwietnia. Imprezy na orientację polegają na pokonaniu trasy w taki sposób, aby zaliczyć punkty kontrolne zaznaczone na mapie, którą startujący w zespołach lub indywidualnie otrzymują tuż przed startem. Sztuka polega na samodzielnym zaplanowaniu trasy, aby w jak najkrótszym czasie przejść/przebiec od punktu do punktu, przy czym kolejność ich zaliczania jest dowolna. Wpływ na punktację końcową ma jednak nie tylko czas przejścia, ale również ilość zaliczonych punktów kontrolnych. Punkty kontrolne rozmieszczone były w urozmaiconym terenie okolic Sękowa w pow. szamotulskim. Nie brakowało stromych podejść i zejść po chaszczach a także zabagnionych łąk poprzecinanych labiryntem szerokich rowów melioracyjnych i fragmentów lasów łęgowych. Zaliczyliśmy wszystkie punkty kontrolne, jednak aby odnaleźć je wszystkie i potwierdzić to na specjalnym arkuszu, pokonaliśmy sporą trasę około 18 km.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam

Lech z Poznania
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8067
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Re: VIII Rajd na Orientację "Poznajemy Okolice Sękowa" 28.04.2018

Post autor: PiotrekP » 30 kwietnia 2018, 20:04

Bardzo fajna zabawa, kiedyś próbowano mnie wkręcić w biegi na orientację, ale jakoś mnie to nie wciągało. W Beskidzie Małym spotkaliśmy ludzi bawiących się w geocaching. Nawet pomagaliśmy im znaleźć jeden punkt w miejscu gdzie robiliśmy popas.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
ODPOWIEDZ