Babia Góra 19.08.2017

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
olo23333
Turysta
Turysta
Posty: 295
Rejestracja: 05 listopada 2011, 11:58

Babia Góra 19.08.2017

Post autor: olo23333 » 24 sierpnia 2017, 8:41

Między 18 a 20 sierpnia organizowaliśmy II Beskidowanie z Łazikiem tj. cykliczną imprezę koła PTTK Łazik ze Zdzieszowic.
W tym roku padło na Beskid Żywiecki i Pasmo Babiogórskie. Od około tygodnia prognozy pogody nie dawały większych szans na peełną realizację założonych celów ale cóż pogoda zawsze jest tylko ubranie czasami nieodpowiednie:)
Wyruszyliśmy ze Zdzieszowic o 16:30 by z małym popasem po drodze zameldować się w Zawoji - naszym noclegiem był DW Zawojanka - mieszane nawet bardzo mieszane odczucia co do tego obiektu - może należało by doszkolić zarządzających oraz zatrudnić parę dodatkowych osób do obsługi gdy w ośrodku jest parę grup po 40 osób...
Sobota powitała nas wbrew prognozom piękną pogodą - ale wg ICM i każdego lepszego prognozometra miało zacząć padać od 13-15... Nie zrażeni wyruszamy niezwłocznie po śniadania na Przełącz Krowiarki gdzie dzielimy się na 2 grupy:
- pierwsza będzie od razu atakować Babią szlakiem czerwonym przez Sokolicę z n adzieją na utrzymanioe się pogody i jakiś widoków
- druga, w której się znajdowałem idzie niebieskim na Markowe skąd Percią Akademików na Babią
Po drodzer mijamy prawie wyschnięty Mokry Stawek i spokojnie po około 1,5 h docieramy na Markowe.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tutaj mała przerwa na płyny (lany płyn 9 zł) i małe co nieco i dalej w drogę bo już nieźle się zachmurzyło.

Obrazek

Robimy przed łańcuchami ostatnią przerwę

Obrazek

Potem tylko łańcuchy i mgła...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po półtorej godziny wychodzimy na szczyt - ludzi trochę jest ale nie ma aż takich tłumów :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Stąd pozostała nam tylko droga na dół - wracamy do Krowiarek znakami czerwonymi. Po drodze jedno półminutowe przejaśnienie:
Obrazek

poza tym mgła
Obrazek

Ostatnie pół godziny w deszczu i tak kapało nieprzerwanie do końca naszego wyjazdu.
Na niedzielę w planie mieliśmy Mosorny Groń z Policą i Krupową ale nie dało rady wyjść więc udaliśmy się do Żywca gdzie załatwiliśmy na ostatnią chwilę zwiedzanie tamtejszego browaru.

Całosć fot z Babiej tutaj - https://goo.gl/photos/ixntsNn1376AkMPy7
ODPOWIEDZ