Traperski spływ Bugiem 25-29.05.2016 r.

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Limonka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 443
Rejestracja: 07 grudnia 2008, 16:21

Traperski spływ Bugiem 25-29.05.2016 r.

Post autor: Limonka » 02 czerwca 2016, 23:32

TRAPERSKI SPŁYW BUGIEM 25-29.05.2016 R.

Takim oto „wyczynem” zainaugurowaliśmy sezon spływowy w tym roku. Na góry czasem jest za gorąco ;-)

W spływie udział wzięli: JolaR, Darek Z, milfen, Olga, Andrzej, Maciej, Adam, Limonka


Środa 25.05.2016 r.

W środę wyruszyliśmy w długą podróż. Przedłużyła się ona na tyle, że nie zdążyliśmy na ostatni prom kursujący pomiędzy prawym, a lewym brzegiem Bugu. Takim oto sposobem, część spływowiczów: Adam i Maciej – znaleźli się po „właściwej” stronie z kajakami, a my po tej drugiej ;-) .
Początkowe próby integracji w świetle czołówek „bez Bug” zakończyły się ostatecznie przepłynięciem Adama i Macieja na „naszą” stronę. Mogliśmy się w końcu poznać i „omawiać” do późnych godzin, najbardziej „strategiczne zagadnienia” najbliższych dni ;-) .
Noc była zbyt piękna, ciepła i gwieździsta, żeby rozbijać namioty … , poza tym, nam się nie chciało ;-)

Czwartek 26.05.2016 r.

Wczesnym rankiem, zwarci i gotowi – ustawiamy się w „kolejce”, żeby przeprawić się z samochodami przez Bug. Niestety – „promowego” – przeraziła najwidoczniej niebotyczna ilość czekających samochodów – sztuk cztery – i definitywnie oświadczył, iż pływać nie będzie, bo ma za mało wody w Bugu ( choć dzień wcześniej kursował ).
Chcąc nie chcąc, zmuszeni zostaliśmy do promowego przeprawienia się w Mielniku i powrotu do Niemirowa.
Niemirów – tu zaczynamy spływ – pierwsza polska miejscowość – gdzie Bug nie jest już rzeką graniczną.
Pakujemy cały swój dobytek do kajaków i wyruszamy.
Rzeka jest szeroka i spokojna, prawdziwy chillout – więc co jakiś czas oddajemy się lenistwu ;-) ……
Kiedy kiszki zaczynają grać marsza, zatrzymujemy się na piaszczystej łasze wśród licznie złożonych jaj – na obiad. Niektórzy mieli ochotę na jajecznicę ;-) …..
Po przepłynięciu ok. 33 km – zatrzymujemy się na polanie na nocleg.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Piątek 27.06.2016 r.

Jak każdego ranka, buszujemy z Jolą o wschodzie słońca po okolicy. To chyba najbardziej malownicza część dnia, a inni smacznie śpią …
Tego dnia zatrzymujemy się w Drohiczynie – urokliwym miasteczku. Uzupełniamy prowiant, zwiedzamy, a sami korzystamy z okazji i jemy obiad w nadbrzeżnej karczmie.
Po ok. 30 km – zatrzymujemy się na biwak. My spokojnie biesiadujemy przy ognisku, a po drugiej stronie Buga pada deszcz – dzięki temu możemy podziwiać piękną tęczę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sobota 28.05.2016 r.

Piękne miejsce, piękny wschód – więc tradycyjnie z Jolą udajemy się na łowy ;-) .
Pakujemy się niespiesznie i wypływamy - bo na nasze miejsce biwakowe podąża już krowia gromadka.
Zatrzymujemy się w Gródku, uzupełniamy zapasy i korzystamy z gościnnego pokładu „Euphorii”.
Z uwagi na fakt, iż w niedzielę czeka nas długa podróż powrotna, decydujemy się dopłynąć do Nura ( ok. 36 km tego dnia ), chociaż te ostanie niecałe już 10 km, było pierwotnie przewidziane na niedzielę.
Pomimo, że trasa była nieznacznie dłuższa niż pierwotnie zakładałam, to końcowa część minęła zdecydowanie za szybko ;-) . Zasmakowaliśmy bowiem żeglarstwa kajakowego :-) , wyborna zabawa.
Pogodę mieliśmy wyśmienitą przez cały czas spływu – a krótkotrwały deszcz na wieczornym biwaku, przyczynił się jeno do kolejnej „bliższej” integracji – takim oto sposobem świętowaliśmy zakończenie spływu w 8 osób, w namiocie dwuosobowym ;-) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Niedziela 29.05.2016 r.


Punktualnie o godz. 8.00 – przyjeżdża po nas i kajaki bus. Udajemy się do Niemirowa – gdzie wspólnie przed podróżą powrotną pijemy pożegnalną kawkę.
Maciej udaje się już do domu, a pozostała siódemka decyduje się na zwiedzanie Mielnika – m.in. kopalni kredy, Góry Zamkowej ( Wzgórze Zamkowe z grodziskiem z XI w ), ruin gotyckiego Kościoła Św. Trójcy.
Teraz pozostała już tylko przeprawa promowa i powrót do domu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



A tu fotograficzne wspominki pozostałych uczestników spływu:

Olgi i Andrzeja

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Milfena

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Adama B

Obrazek

Obrazek


Joli


Obrazek

Obrazek


KOCHANI – dziękuję Wam za kolejny udany spływ, uzdrawiającą dawkę humoru, świetnie spędzony czas :-)
Jolu – za wspólne poranne buszowanie po okolicznej rosie;
Darku – za ogarnięcie transportowo całego przedsięwzięcia;
Milfenie – za wspólne wiosłowanie;
Olgo i Andrzeju – za to, że zdecydowaliście się wziąć udział w spływie – spisaliście się rewelacyjnie i na medal;
Macieju – za wspólne wiosłowanie;
Adamie – za pogodę ducha;
Macieju, Adamie – niezmiernie miło było Was poznać, mam nadzieję, że jeszcze niejeden spływ przed nami :-) .


;) :D
Ostatnio zmieniony 03 czerwca 2016, 11:08 przez Limonka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 03 czerwca 2016, 10:43

Choć Bug mnie zaskoczył swoją (nadmierną, jak dla mnie) wielkością to na spływie dzięki kompanom i ich fantazji bawiłam się rewelacyjnie!
Następna poznana rzeka, początki rzecznego żeglarstwa improwizowanego (będzie filmik :D), pierwsza tegoroczna kąpiel w rzece, imprezki na środku Bugu - sama radość!

A najpiękniejsze w tym wszystkim noclegi w hotelikach z milionem gwiazd(ek), w przepięknych, malowniczych, często niedostępnych z lądu miejscach.

I te czarodziejskie, mgliste poranki... Dzięki, Ola - bez Ciebie na pewno bym je przespała! :)
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8709
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 03 czerwca 2016, 10:49

Wspaniała relacja z jeszcze lepszego wypadu :) , pogoda i humory dopisały.
Zdjęcie z piłką rewelacyjne. :)
Może kiedyś z Wami uda się nam popływać.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Limonka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 443
Rejestracja: 07 grudnia 2008, 16:21

Post autor: Limonka » 03 czerwca 2016, 10:56

Dżola Ry pisze:Dzięki, Ola - bez Ciebie na pewno bym je przespała!
Jolu - do usług :lol: , polecam się na przyszłość ;) :lol:

Może kiedyś z Wami uda się nam popływać.
Zapraszamy :)
Awatar użytkownika
Barbórka
Turysta
Turysta
Posty: 949
Rejestracja: 02 stycznia 2011, 21:12

Post autor: Barbórka » 03 czerwca 2016, 11:07

Limonko, Twoje zdjęcia to arcydzieła :) niesamowicie to wygląda
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 czerwca 2016, 11:08

Wspaniałe zdjęcia ,fotograf się spisał :)
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1946
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 03 czerwca 2016, 16:21

Pięknie i nawet kąpielowo. :zly:
Ale zdjęcia wolę w wersji max. :zly:
Awatar użytkownika
buba
Turysta
Turysta
Posty: 2227
Rejestracja: 05 lipca 2011, 11:35
Kontakt:

Post autor: buba » 03 czerwca 2016, 16:39

Ze zdjec przebija nie tylko piekno przyrody, ale tez jakas taka emanacja radosci i wolnosci bijaca z calej ekipy! Takie cos nienamacalne co czasem na wyjazdach jest a czaem nie ma. Tu chyba bylo, a przynajmniej takie odnioslam wrazenie ze zdjec. Moze kiedys uda mi sie pojechac z wami na jakis splyw?

A! i cudna fota wszystkich mordek z pileczka posrodku!
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
milfen
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 148
Rejestracja: 31 lipca 2014, 11:08

Post autor: milfen » 03 czerwca 2016, 17:39

Dżola Ry pisze:I te czarodziejskie, mgliste poranki... Dzięki, Ola - bez Ciebie na pewno bym je przespała!
No zdjęcia świetne, ale spało też się fajnie :lol:
Marshal23
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 568
Rejestracja: 20 stycznia 2014, 12:57

Post autor: Marshal23 » 03 czerwca 2016, 22:31

Mistrzostwo Świata. Jestem zauroczony zdjęciami,relacja-hmm wciągająca. Świetne towarzystwo to i świetny spływ.Też bym się pisał z Wami na kajaki. Gratuluję
Awatar użytkownika
Limonka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 443
Rejestracja: 07 grudnia 2008, 16:21

Post autor: Limonka » 04 czerwca 2016, 19:09

buba pisze:Moze kiedys uda mi sie pojechac z wami na jakis splyw?
PiotrekP pisze:Może kiedyś z Wami uda się nam popływać

Mamy nadzieję :-)

Marshal23 pisze:Też bym się pisał z Wami na kajaki.

To się pisz :) - zapraszamy :-)

Miło, że spodobały się Wam zdjęcia :-)
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 05 czerwca 2016, 22:22

zbig9 pisze:Ale zdjęcia wolę w wersji max. :zly:
Ja zdecydowanie też!
buba pisze:Ze zdjec przebija nie tylko piekno przyrody, ale tez jakas taka emanacja radosci i wolnosci bijaca z calej ekipy! Takie cos nienamacalne co czasem na wyjazdach jest a czaem nie ma. Tu chyba bylo, a przynajmniej takie odnioslam wrazenie ze zdjec.
Zdecydowanie było!!! I było najmocniejszym elementem tego spływu!

Limonka pisze:Miło, że spodobały się Wam zdjęcia :-)
Zdjęcia zachwycające! Chciałabym niektóre pobrać sobie (fajna seria ze mną w roli głównej ;) ) Można gdzieś to zrobić?

Moje już prawie gotowe, ale po Twoich... :8)
goska
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 909
Rejestracja: 13 listopada 2011, 21:51

Post autor: goska » 06 czerwca 2016, 20:33

Ale cudne fotki, tak bym chciała kiedyś spróbować takiego spływu, może się uda kiedyś dołączyć :)
Największa rzecz swego strachu mur obalić...
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 08 czerwca 2016, 17:55

Moje zdjęcia ze spływu są tu: https://picasaweb.google.com/1151326283 ... 8105196129

Wybrałam trochę "na zachętę" ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ