2014/2015 by gobo

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
gobo
Turysta
Turysta
Posty: 201
Rejestracja: 08 marca 2014, 17:37

2014/2015 by gobo

Post autor: gobo » 11 stycznia 2016, 16:36

Nastał czas podsumowań, a że dość oszczędnie gospodaruję słowem na tym forum, porwałem się na streszczenie moich wyskoków z zeszłego roku i dodatkowo z 2014. Nie jest tego dużo, więc chyba dacie radę przebrnąć :)

2014

Maj/Czerwiec

Korzystając z okazji, że Łukaszenka na czas organizowanych w Mińsku MŚ w hokeju zniósł obowiązek wizowy dla kibiców zagranicznych, kupiłem sobie za psie pieniądze bilet na mecz i w połowie maja stanąłem w najwyższym punkcie Białorusi (Гара Дзяржынская – Gara Dzjarżynskaja, 345 m n.p.m.).
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pod koniec maja rozpoczynam wyprawę życia (co rok taką mam :D ). Na początek zaśnieżony Triglav (2864 m), który nie puściłby nas bez sprzętu zimowego.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dalej Maglić (2386 m) – najwyższy szczyt Bośni i Hercegowiny.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Następnie Korab (2764 m), którym jako najwyższym punktem kraju dzielą się Albania wraz z Macedonią.
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Czwarty z kolei jest Mytikas (2917 m), gdzie zdrowo oberwałem gradem i zjarałem buty.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W Serbii dla odmiany, tuż pod schroniskiem Babin Zub, które służy za punkt wypadowy na Миджур (Midżur – 2168 m), wjechałem kołem w studzienkę kanalizacyjną.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Auto jednak nie poddało się i dowiozło nas pod Moldoevanu (2543 m) – czyli „dach” Rumunii, który podobnie jak Triglav, wpuścił mnie dopiero za drugim razem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Niejako po drodze zahaczamy o Kékes (1014 m), bo załoga przekonała mnie, że lubię odwiedzać już raz obejrzane miejsca.
Obrazek


Ale właściwie najważniejszą dla mnie wtedy akcją było wejście na Dufourspitze (4634 m), która dzierży miano najtrudniejszej technicznie góry w całej Koronie. Pewnie to prawda, lecz łatwość z jaką osiągnęliśmy wierzchołek pozostawiła we mnie sporo niedosytu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

2015

Luty

W Walę Tynki pierwszy raz w życiu odwiedziłem Bieszczady. Jakoś tak wyszło, że znowu wkręciliśmy się w jakąś Koronę. Tym razem Gór Polski. Ale żeby nie było zbyt prosto - ma to być biwak na szczycie i to w zimie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Czerwiec

Choć stary koń ze mnie, dopiero w ubiegłym roku pierwszy raz znalazłem się na Orlej Perci. W końcu bez kompleksów będę mógł w oczy spojrzeć tatrzańskiej braci :mrgreen:
Przy okazji wszedłem na Mnicha.
Obrazek
Obrazek

Lipiec

Czas na góry nieco wyższe. Po 10 latach wracam na Mont Blanc, lecz nie on jest głównym celem, a jego kilkadziesiąt metrów niższy sąsiad - Monte Bianco di Courmayeur. Pogoda niby wymarzona, lecz każdy kij ma dwa końce. Pod wierzchołkiem MBdC śnieg przypomina ten tatrzański pod koniec grudnia, czyli szklanka. Zatem osiągnięciem jest nie samo wejście na szczyt, lecz bezpieczny z niego powrót.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Każdy wrzesień i chyba też grudzień to też trochę Tatr, ale te góry każdy zna, więc daruję sobie zdjęcia. Do pozagórskich osiągnięć zaliczę pierwsze 200 km rowerem w jeden dzień oraz pierwszy (dużo tych pierwszych razów :lol: ) wywiad dla gazety.

W tym roku mam nadzieję skończyć KE i zacząć rozglądać się gdzieś poza europejskie podwórko. Zobaczymy :)
Awatar użytkownika
Kovik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2118
Rejestracja: 18 maja 2010, 22:59
Kontakt:

Post autor: Kovik » 11 stycznia 2016, 18:45

gobo pisze:W tym roku mam nadzieję skończyć KE i zacząć rozglądać się gdzieś poza europejskie podwórko. Zobaczymy
Czego Ci serdecznie życzymy
http://gorolotni.blogspot.com

Życie zaczyna się po trzydziestce
Awatar użytkownika
Barbórka
Turysta
Turysta
Posty: 949
Rejestracja: 02 stycznia 2011, 21:12

Post autor: Barbórka » 11 stycznia 2016, 18:53

I to bardzo życzymy :) powinnam założyć Ci funpage'a a jakbyś chciał kiedyś poopowiadać w stolicy o swoich wyprawach to chętnie Ci to zorganizuję;)
Awatar użytkownika
gobo
Turysta
Turysta
Posty: 201
Rejestracja: 08 marca 2014, 17:37

Post autor: gobo » 11 stycznia 2016, 19:30

Kovik, Basia - dziękuję :)
Barbórka pisze: powinnam założyć Ci funpage'a a jakbyś chciał kiedyś poopowiadać w stolicy o swoich wyprawach to chętnie Ci to zorganizuję;)

Hehe - na razie chyba wolałbym mieć święty spokój, ale jak mi się odwidzi to pewnie się zgłoszę :D
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 11 stycznia 2016, 20:32

Stylistyka Twoich eskapad jest mi zupełnie obca, takie podjechać, zdobyć i jazda do następnego celu - szczyt i w drogę itd..., ale przygoda jest!

Życzę osiągnięcia wszystkich celów :)
viking
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 592
Rejestracja: 26 grudnia 2009, 15:22

Post autor: viking » 11 stycznia 2016, 20:33

Gratki, :brawo: , na TG co nie co o twoich wypadach poczytałem :twisted:
Jeszcze kilka szczytów i KE zaliczona
Mam wrodzoną dociekliwość do wiedzy której nie posiadam - więc zadaję pytania ?
Awatar użytkownika
Robert J
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2285
Rejestracja: 25 grudnia 2011, 20:35

Post autor: Robert J » 11 stycznia 2016, 21:38

Krótko, treściwie i na temat :brawo:

Zdjęcia rewelacyjne(szczególnie te z Bieszczad) :)
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 12 stycznia 2016, 9:52

gobo pisze:W tym roku mam nadzieję skończyć KE
Gratulacja za dotychczasowe osiągnięcia i życzę dokończenia KE. :)
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5029
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 12 stycznia 2016, 17:01

gobo pisze:więc chyba dacie radę przebrnąć :)
Chyba tak ;)
gobo pisze:W tym roku mam nadzieję skończyć KE i zacząć rozglądać się gdzieś poza europejskie podwórko. Zobaczymy :)
No to trzymam kciuki :spoko:
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
Pietras8609

Post autor: Pietras8609 » 12 stycznia 2016, 19:13

Gratki i powodzenia w ukończeniu KE:)
ps. "Białoruś"faktycznie piękna:) (zdjęcie nr 2):) gdyby jeszcze górki mieli wyższe:):)
Awatar użytkownika
gobo
Turysta
Turysta
Posty: 201
Rejestracja: 08 marca 2014, 17:37

Post autor: gobo » 12 stycznia 2016, 19:46

Dżola Ry, viking, Robert, Grochu, Pietras - dzięki :)
Pietras8609 pisze: gdyby jeszcze górki mieli wyższe:):)
Ale za to sushi mają świetne (i tanie) :D
Marshal23
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 568
Rejestracja: 20 stycznia 2014, 12:57

Post autor: Marshal23 » 14 stycznia 2016, 22:49

Gratuluje i Powodzenia z KE
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2376
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 15 stycznia 2016, 18:31

gobo pisze:Jakoś tak wyszło, że znowu wkręciliśmy się w jakąś Koronę. Tym razem Gór Polski.
No to przed tobą najpiękniejsze góry - Sudety. :)
gobo pisze:W tym roku mam nadzieję skończyć KE
Powodzenia. :spoko:
Awatar użytkownika
gobo
Turysta
Turysta
Posty: 201
Rejestracja: 08 marca 2014, 17:37

Post autor: gobo » 15 stycznia 2016, 19:51

Marshal, włodarz - dzięki :)
włodarz pisze:No to przed tobą najpiękniejsze góry - Sudety. :)

Widzę tu potencjalny konflikt z piewcami Tatr :) Trochę już tych "innych" gór widziałem, więc nie stanę po żadnej stronie :)
Awatar użytkownika
Wiolcia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 982
Rejestracja: 18 listopada 2011, 18:33

Re: 2014/2015 by gobo

Post autor: Wiolcia » 17 stycznia 2016, 19:52

Choć pewne miejsca, o których piszesz, są dla mnie z różnych względów nieosiągalne, zawsze z przyjemnością oglądam Twoje bardzo dobre zdjęcia.
gobo pisze:W tym roku mam nadzieję skończyć KE i zacząć rozglądać się gdzieś poza europejskie podwórko. Zobaczymy :)
A ja mam nadzieję, że zrobisz jakieś zdjęciowo-tekstowe zestawienie, bo z chęcia takie podsumowanie obejrzę!
"Navigare necesse est, vivere non est necesse"
www.kuzniapodrozy.pl
ODPOWIEDZ